Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Wyświetleń 527,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Chce kupic pianownice Glorie reczna. Jaka piane aktywna polecacie do zeby mocno czyscila.

kup Marolexa a po drobnej modyfikacji otrzymasz pianownicę za ok 60 zł:naughty:

tutaj masz instrukcję -

Kosmetyka aut :: Zobacz temat - Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.

Opublikowano
Nielsen NON ACID aluminium cleaner jest dużo tańszy od IronX a u mnie spokojnie zmywa ten żółty nalot :wink:

a równie dobrze radzi sobie z innymi zanieczyszczeniami??? np. smoła, asfalt??? bo cena jest faktycznie dużo mniejsza niż IronX czy innymi środkami w stylu tar ang glue Nielsena czy ValetPro... jak ze skutecznością???

do silnych zabrudzeń mam VP Blue Gel wheel cleaner ale wiadomo, że nie potrzeba tego stosować przy każdym myciu auta....

Ja go używam do regularnego mycia, smoły to on raczej nie zmyje chyba że się go nie rozcięczy (nie próbowałem nigdy). Warto mieć coś mocniejszego w zapasie :wink:

Opublikowano

Bulczas wejdź sobie na stronę karchera...sa teraz ciekawe promocje na myjki i akcesoria. Już paczuszka do mnie jedzie:)

Opublikowano

smołę,jak już to wcześniej vario napisał można zmyć naftą oświetleniową,tyle że po tym zabiegu trzeba dobrze umyć lakier w tym miejscu, ale daje radę,sprawdzałem:wink:

Opublikowano

a co powiecie o benzynie ratyfikowanej?

też jest ciekawy produkt .... :whistling:

powierzchnia zostaje idealnie gładka

Opublikowano

Zawsze ręcznie myje wodą oraz szamponem, ale mam parę pytań, żeby lepiej zadbać o czyste auto :wink:

Czy pianę aktywną można nanosić ręcznie? Czy potrzebny jest Karcher + pianownica?

Jaki dobry szampon polecacie do mycia auta?

I w co się jeszcze warto uzbroić?

Wielkie dzięki za pomoc

Opublikowano

Możesz kupić Marolexa + przeróbka (filce od glorii) i zamykasz się w 60 zł, ale co chwilę musisz pompować i zajmuje to znacznie więcej czasu niż aplikacja z pianownicy doczepianej do myjki. Pianę nakłada się albo opryskując pojazd i dając czas na działanie piany + pędzelkując wnęki, a następnie spłukując lub aplikując z Karchera + pianownica (tutaj polecana jest pianownica PA / PiA - kosztuje około 150 zł ale daje naprawdę bitą śmietanę, a nie wodę, która od razu spływa). Zobacz sobie na yt jakieś przeglądy jak działa ta pianownica + np. piana Magifoam / Valetpro itp.

Opublikowano

szampon Surf City Pacific Blue wash'n wax daje radę :)

Kamyk, benzyna może lekko zmatowić lakier, lepiej już zmywacz silikonu, nie zostawia zmatowień i usuwa smołę i inny syf, używam tego przed PlastiDip'owaniem autek, 1L kosztuje od 30-40 zł

Opublikowano

vario, ten zmywacz kupię w sklepach z lakierami?

Opublikowano

powinien być, może być Boll albo APP, ja nalewam do butelki z atomizerem, spryskuję powierzchnię, czekam z minutę i wycieram ręcznikiem papierowym, działa dużo szybciej niż tar&glue removery, za to dosyć mocno śmierdzi

Opublikowano

smród jakoś się zniesie,maska na gębę i lecim:decayed:

Opublikowano

Kali dezynfekcja % i jakoś poleci:wink:

Opublikowano
powinien być, może być Boll albo APP, ja nalewam do butelki z atomizerem, spryskuję powierzchnię, czekam z minutę i wycieram ręcznikiem papierowym, działa dużo szybciej niż tar&glue removery, za to dosyć mocno śmierdzi

ciekawa podpowiedz - dzieki :hi:

Opublikowano
Kali dezynfekcja % i jakoś poleci:wink:

taa, i po kilku głębszych zamiast % bedę łykał ten zmywacz:decayed:

Opublikowano
:grin:
Opublikowano

Panowie jako, że zbliża się wiosna to chciałbym zadbać o swoje auto.

Moj lakier (niebieski) jest bardzo zniszczony i wymaga dużo pracy, a jednocześnie przy dosyć ograniczonych środkach.

Co byście polecili?

Pozdrawiam :)

Opublikowano

kolego, z całym szacunkiem ale kolor auta to za mało aby ktoś Ci coś polecił, trzeba by obejrzeć stan lakieru i dopiero opracować plan działania:wink:

Opublikowano

niezaszkodzilo by tez przeczytanie paru stron do tylu :wink:

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.