Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiście, że są :th:

Dziękuję :hi::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mam następujący problem: mam strasznie "wrazliwy" lakier wystarczy ze umyje auto i lekko szmatka wytrę to od razu robi sie pelno rys które do słońca sa tak jak by biale:/ mam Dc1 Dc3 i wosk NXT, jak te rysy odrobinę przetrę Dc1 to znikają ale przecież nie będę po każdym myciu ich czyścił :/ po Dc1 zawsze daje wosk,co radzicie? jak zabezpieczyć lakier żeby sie aż w tak błyskawicznym tempie nie rysował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po umyciu polecam ,,Pronto" tylko sie nie smiejcie :polew: ale tak naprawde to super połysk i auto ma piękny połysk. Tu mam jedno zdj jak wygląda auto po proncie

aVKoiji.jpg

po plaku tez wyglada błyszczaco :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest chętny na wspólny zakup meguiarusa ale w USA, znalazłem sklep ktory ma bardzo przystepne ceny i poza tym wysyłaja paczke jako prezent. Koszty przesyłki są duże ale i tak sie opłaca. Najlepiej jakby chetna osoba była z Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do eksperta.

Mam auto koloru srebrny metalik, w dwóch miejscach na karoserii widoczne są ślady jakby wytarcia - powiedzieli mi, że za gruby papier ktoś użył. brzydko to wygląda chciałbym się tego pozbyć. Jakim środkiem najlepiej to zamaskować ?? I jeszcze na masce z przodu mam kilka głębszych dziurek - pewnie odpryski kamyków - czym to zlikwidować ??

Czekam na poradę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań od eksperta :

troszke sie rozpisze ale być może ktoś mi odpowie dokładnie co i jak :

a więc tak : kupiłem klasyczny zestaw Paint cleaner STEP 1, Polish STEP 2 i wosk STEP 3

moje opinie o środkach :

co do mojego autka to A4 rok 98. kolor czarna perła , przed zabiegami lakier po myciu i wysychaniu robił się lekko matowy i tysiące drobnych rysek . moje opinie

Paint cleaner STEP 1: co do usuwanie drobnych rysek itp - mam wrażenie jakby niczego nie wytarł ! , co do nasycenia koloru i nadanie większej głębi REWELACJA !!!, lakie nabrał wyglądu jakby był ciagle mokry .

Polish STEP 2: po użyciu paint cleaner jak nakładałem polish to zabardzo niczego nie widzialem bo po cleanerze lakier nabrał bardzo dobrej głębi jednak uważam że to dobry środek do odżywienia lakieru .

Wosk STEP 3 : wosk wydaje mi się bardzo dobry bo rewelacyjnie się go poleruje poprostu żadnego zmęczenia , jedynie przy nakładanie troszke trzeba sie natrzeć ja nakładałem te preparaty żółtymi gąbeczkami dostępnymi na stronie i powiem że są rewelacyjne ponieważ bardzo mocno można zaoszczędzić preparat nałozyłem 3 warstwy wosku .

Kilka słów o wydajności :

STEP 1 : tego poszło najwięcej ze względu na to że chciałem jak najwięcej usuąć drobnych rysek i wydaje mi się że jeszcze starczy mi na 2-3 polerki więc całe opakowanie starcza na 3-4 polerki.

STEP 2 i STEP 3 : to bardzo wydajne środki i naprawde mysle że starczą na 10-13 pielęgnacji lakieru.

Moje pytania do eksperta :

1 - czy jak wcieram wosk w lakier to jaką warstwę najlepeij zostawić do wypolerowania ( taką żeby było mocnno widać że jest coś na samochodzie czy wcierać aż zostanie naprawde minimalna warstwa która po kilkunastu minutach jest rewelacyjunie lekka do wypolerowania ja robie jak najacienszą warstwę

W sprawie mycia samochodu :

Często myje smaochód w myjniach samoobsługowych ( tych co się wrzuca monetę i jest taki ala karcher no i najpierw myscie proszkiem a potem spłukiwanie) wcześniej przed woskowanie jak wymyłem samochód tym proszkie a potem spłukałem to był czyściutki a teraz po umyciu proszkiem i spłukaniu wodą jeżeli nie wytre samochodu irchą to po wyschnięciu nadal jest cały brudny a jak wycieram irchą to całą ircha jest prawie czarna ????????? O co chcodzi czemu te urządzenia nie zmywają kurzu z smaochodu nawet ten proszek przecież po wosku brud powinien się lepiej zmywać czy teraz zawsze musze mieć ze sobą gąbkę w tych myjniach ?????????

- kolejne pytanie to czy w taich myjnia ten ala karcher i proszek zmywają ten wosk czy nie ??

- teraz pytanko w sprawie pewnych defektów a mianowicie szczególnie na przedniej masce mam dużo odprysków od kamieni i wcześniej nie była mocno tego widać ale teraz po woskowaniu chyba troche wosku zawsze zostaje w tych odpryskach którego nie da się wypolerować i jak wyschnie robi się biały i mam przód maski strasznie w białe piegi , na początku myślałem że nagle ich się zrobiło sporo więcej ale po przemysleniach doszedłęm że to wosk , Czy można jakoś usunąć ze środka wosk albo jakoś zamaskować ??

Pozdrawiami czekam na konkretne odpowiedzi eksperta .

:a4fan: ale musze pwoiedzieć ze świeżo po tych całych operacjach autko jest nie do poznania !! :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam eksperta!

Mam pytanie odnośnie "efektu lustra"'' jaki mozna osiągnąc dzieki preparatom MEGUIARS. Z tego co zaobserwowałem to taki efekt ładnie wygląda na autach z ciemnym lakierem, dodaje on głębi lakierowi, a jak to wyglada na jasnych lakierach? Czy możliwe jest osiągnięcie podobnego efektu na np. białym aucie? Jesli to możliwe to poprosze o zdjęcie demonstracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym czyscic boczki i kokpit bo ten material to cos ala skora chyba

i plackiem takie mazy zostaja ze szok

Też pytanie w podobnej materii - czym czyścić alcantarę .. a raczej pielęgnowąć i utrzymać jej zamszowy wygląd?

Czy można zregenerować siedzisko .. bo poprzedni kierowca troche był wiercipięta i mam trochę zmechacone siedzisko -

może jakiś taki depilator do sweterków ????

Czy można prać alcantarę odkurzaczem piorącym + proszek Karchera z Castoramy -

kiedyś Vectrę prałem od sufitu po podłoge i było very dopshe,

odkurzacz ma przeźroczystą rurę i kolor wciąganej wody był szokujący :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chodzi o czyszczeni alcantary na co dzień najlepiej stosować proste metody:

Alcantarę należy regularnie odkurzać i najlepiej czyścić ją wilgotną szmatką.

Jeśli chodzi o szczegółowe metody postępowania, więcej informacji możesz znaleźć na naszej stronie w artykule o czyszczeniu alcantary.

Aksamitność materiału, można zachować przez pielęgnacje. Są specjalne impregnaty do alcantary. Chronią alcantarę przed wnikaniem plam w powierzchnie skóry. Włoski nie wycierają sie i nie mechacą tak szybko. Często stosują fe fabryki meblowe jeszcze w procesie produkcyjnym.

Jeśli chodzi o odkurzacz piorący i proszek, jest to złe rozwiązanie. Musisz pomyśleć o samej procedurze takiego prania. Obrazowo rzecz biorąc,to tak jak byś umył głowę, a nie spłukał włosów. Brud wraz z wodą i proszkiem wepchniesz w głąb struktury materiału. Nawet mała maszyna specjalistyczna nie jest potem w stanie tego wyciągnąć na zewnątrz. Zbierzesz bród powierzchniowo, natomiast cienka warstwa "błota" zostanie w głębi materiału. Z wierzchu, póki materiał nie wyschnie, wygląda to dość efektownie. Natomiast potem kiedy odparuje woda, wraz z nią na górę wydostają sie zabrudzenia. Można jednak jak najbardziej użyć odkurzacza. Spryskujesz alkcantarę środkiem do czyszczenia. Odczekujesz trochę, następnie szczotką miejsce przy miejscu wzruszasz włosie, aby odkurzacz łatwiej mógł wyciągać bród a środek, mocniej się spieni. Piana ma czas aby związać bród. Następnie wystarczy tylko zebrać środek odkurzaczem. Do zbiornika wlewasz zimna wodę. Na końcu wystarczy przeczesać włosie szczotką jeszcze kiedy jest mokre, bo po szczotce mogą zostać nieładne smugi kiedy woda odparuje. sposób sprawdzony od pokoleń przez wszystkich ludzi (mycie głowy).

No to chyba tyle jeśli chodzi o alcantare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że mamy na forum kogoś kto zna sie na renowacji skóry.

Od razu zwracam się z pytaniami:

- Jak przywrócić matowy wygląd tapicerki skórzanej charakterystyczny dla nowego auta?

- Jak zlikwidować "odgniotki" na tapicerce skórzanej? Np. takie, które powstały w wyniku przygniecenia żlożoną tylną kanapą zamka od pasa bezpieczeństwa?

- Jak zlikwidować ślady stosowania nieodpowiednich kosmetyków. Poprzedni właściciel starał się "odświerzyć" tapicerkę pastą do butów Kiwi :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kolei:

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o macie proponuje zobaczyć artykuł o macie i połysku w skórze..

W skrócie Powierzchnia nowej skóry pod mikroskopem wygląda jak tatry. Światło załamuje się na nierównościach i tapicerka się nie świeci.

Z biegiem czasu i użytkowania wycieramy te nierówności. Światło zaczyna się odbijać równomiernie i pojawia się połysk.

Lekki efekt matu możesz uzyskać przy pomocy środka pielęgnującego Leder Protector. Natomiast jeśli chcesz zmatowić powierzchnię bardziej trwale musisz nałożyć wykończenie na lakier w macie. W zakładach specjalistycznych nanosi się to pistoletem, ale mamy już w ofercie specjalne lakiery w sprayu. Powierzchnie przed zabiegiem musisz naturalnie odtłuścić.

Jeśli chodzi o zagięcia i wygniecenia można je próbować usunąć podgrzewając lekko skórę i rolując ja między palcami. Więcej o samej technice usuwania znajdziesz tutaj

Czy sie uda zależy w głównej mierze od fałdy. Wklej zdjęcie to ocenie jakie są szanse.

Jak dokładnie wyglądają te ślady. Jeśli możesz wklej zdjęcie poradzę dokładnie co da sie zrobić i podam procedurę krok po kroku. Ze skóra można bardzo dużo zrobić, jeśli ma się odpowiednie środki i wiedzę. W najgorszym razie skończy się na dofarbowaniu w najlepszym na samym czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na masce samochodu mam kropeczki choćby coś w stylu żywicy z drzewa, walczyłem z tym już parę razy ale niestety bez efektów :(

Czy jest może jakiś preparat który jest w stanie usunąć to ???

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)

Mam jeszcze jedną prośbę, czy jest możliwość stworzenia zestawu kosmetyków który to pierw umyje mój samochód na błysk, następnie usunie niechciane naloty oraz zniweluje rysy a w końcowej fazie nabłyszczy oraz zabezpieczy mój lakier ???

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA INFORMACJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Jeśli chodzi o odkurzacz piorący i proszek, jest to złe rozwiązanie. Musisz pomyśleć o samej procedurze takiego prania. Obrazowo rzecz biorąc,to tak jak byś umył głowę, a nie spłukał włosów. Brud wraz z wodą i proszkiem wepchniesz w głąb struktury materiału. Nawet mała maszyna specjalistyczna nie jest potem w stanie tego wyciągnąć na zewnątrz. Zbierzesz bród powierzchniowo, natomiast cienka warstwa "błota" zostanie w głębi materiału. Z wierzchu, póki materiał nie wyschnie, wygląda to dość efektownie. Natomiast potem kiedy odparuje woda, wraz z nią na górę wydostają sie zabrudzenia. .....

No to chyba tyle jeśli chodzi o alcantare.

Dziękuję za podpowiedzi ...

co do wpechniętego błotka .. to słowem komentarza .. jak prałem welur w Vectrze (zresztą pranie dywanów też tak robię w domq)

to po praniu właściwym zalewam odkurzacz samą wodą i dokonuję płukania ... dopóki nie wyciąga czysej wody.

Wadę tego jest to że prany materiał może mocno nasiąknąć wodą ... co może mieć znaczenie w przypadku aut gdzie w siedzeniach czasem różne kable wędrują ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Pytanie do eksperta jak często moge używac cleaner wax liquid żeby niezaszkodzic lakierowi bo wiadomo ze to nie jest sam środek woskujący tylko także posiada wlasciwosci czyszczace lakier i likwidujace lekkie ryski i drugie pytanie czy produkt Deep Crystal Paint Cleaner tak sobie zachwalany i polecany przez użytkowników będzie jeszcze dostępny w sprzedaży?z góry dzięki za odpowiedz.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...