Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie zrobiły mi się na przednich fotelach takie białe smugi. Nie wiem od czego, teraz to zauważyłem. Czym to wyprać? macie jakieś dobre sprawdzone środki, które to usuną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to normalne że IronX tak masakrycznie śmierdzi , no przynajmniej dla mnie . Nawet nie wiem do czego to porównać. Kupiłem żeby użyć do wyczyszczenia felg i dzisiaj pierwszy raz użyłem. Ogólnie jestem zadowolony z tego produktu bo dał radę z felgami , a naprawdę były zajechane bo krwawiły jak przy świniobiciu :grin: ,tylko ten zapach nie powala :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to normalne że IronX tak masakrycznie śmierdzi , no przynajmniej dla mnie . Nawet nie wiem do czego to porównać. Kupiłem żeby użyć do wyczyszczenia felg i dzisiaj pierwszy raz użyłem. Ogólnie jestem zadowolony z tego produktu bo dał radę z felgami , a naprawdę były zajechane bo krwawiły jak przy świniobiciu :grin: ,tylko ten zapach nie powala :thumbdown:

Wszystkie środki tego typu tak pachną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi czyściłem 6 godzin temu , a jak wychodzę do samochodu to jeszcze ten zapach unosi się w powietrzu . Moja żona mówi że śmierdzi jak by coś zdechło pod samochodem :grin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi Prix mniej śmierdzi ale jest ciut mniej skuteczny, jest jeszcze Iron off z Shiny Garage ale nie wiem czy śmierdzi

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany sorki ale nie chce mi się przekopywać tematu bo za pewne to już było:wink:

Potrzebuje jakiegoś specyfiku to polerowania felg(mechanicznego lub ręcznego). Mam białe felgi które od strony piasty trochę zżółkły:kwasny:

Myśle że spolerowanie by pomogło + potem na to jakiś mocny wosk.

Felgi malowane proszkowo:wink: Polećcie jakieś specyfiki:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw spryskał je IronX-em i zapewne ten żółty nalot w większości by zszedł a później np. Ultimate compand no i wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wosk jaki? Preparat do polerki co podałeśo bardzo mocny jest? Bo chyba do proszku musi być coś mocniejszego:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wosk? Kup Wheel Guard od Chemical Guys. IronX i tar&glue remover może być Prickbort albo Nielsen. Polerka powinna być zbędna, UC to na 100% nie jest trafiony do tej roboty

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co najpierw IronX i potem mikrofibrą nanieść tego Wheel Guarda? Kompletnie zielony w tym jestem:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjesz felgi np. Tenzi En-jee, suszysz felgi, pryskasz felgi IronX albo Tenzi Prix, czekasz kilka minut, spłukujesz felgi pod ciśnieniem. Suszysz, aplikatorem nakładasz Wheel Guarda cieńką wsrstwę, jak podeschnie to polerujesz fibrą jak wosk

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjesz felgi np. Tenzi En-jee, suszysz felgi, pryskasz felgi IronX albo Tenzi Prix, czekasz kilka minut, spłukujesz felgi pod ciśnieniem. Suszysz, aplikatorem nakładasz Wheel Guarda cieńką wsrstwę, jak podeschnie to polerujesz fibrą jak wosk

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Dzięki wielkie vario:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IronXa zawsze jeszcze wypędzelkuję trochę i zostawię jeszcze na moment, potem spłukuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsen NON ACID aluminium cleaner jest dużo tańszy od IronX a u mnie spokojnie zmywa ten żółty nalot :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielsen NON ACID aluminium cleaner jest dużo tańszy od IronX a u mnie spokojnie zmywa ten żółty nalot :wink:

a równie dobrze radzi sobie z innymi zanieczyszczeniami??? np. smoła, asfalt??? bo cena jest faktycznie dużo mniejsza niż IronX czy innymi środkami w stylu tar ang glue Nielsena czy ValetPro... jak ze skutecznością???

do silnych zabrudzeń mam VP Blue Gel wheel cleaner ale wiadomo, że nie potrzeba tego stosować przy każdym myciu auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do smoły jest Nielsen tar&glue ale odobiście uważam, że Prickbort jest lepszy od Nielsena

Vario Customs - zmiana koloru auta powłokami Plastidip - dystrybutor felg ROTIFORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...