Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Ten water magnet faktycznie jest warty tej ceny? Cholera strasznie drogi jest ale nie mam nic do suszenia auta wiec cos bym kupil

Warty każdej wydanej złotówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam, moze mi ktos polecic jakis wos klub cos innego , kwota do 100 zl chodzi mi o efekt moze nie lustra ale zeby sie pozadnie swiecil ,kolor samochou na zdjeciu

Obraz_011.jpg

a moze wystarczylo by ? :

Meguiar's Deep Crystal Carnauba Wax 45 zl

Meguiars Deep Crystal Polish 45 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, moze mi ktos polecic jakis wos klub cos innego , kwota do 100 zl chodzi mi o efekt moze nie lustra ale zeby sie pozadnie swiecil ,kolor samochou na zdjeciu

Obraz_011.jpg

tak ciężko przeczytać ostatnie 20-30 stron?, zajmie to tobie 1h a będziesz miał o wiele więcej info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, moze mi ktos polecic jakis wos klub cos innego , kwota do 100 zl chodzi mi o efekt moze nie lustra ale zeby sie pozadnie swiecil ,kolor samochou na zdjeciu

Obraz_011.jpg

tak ciężko przeczytać ostatnie 20-30 stron?, zajmie to tobie 1h a będziesz miał o wiele więcej info

tam przewaznie pisza o tych calych zestawach za 300 zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, moze mi ktos polecic jakis wos klub cos innego , kwota do 100 zl chodzi mi o efekt moze nie lustra ale zeby sie pozadnie swiecil ,kolor samochou na zdjeciu

Obraz_011.jpg

tak ciężko przeczytać ostatnie 20-30 stron?, zajmie to tobie 1h a będziesz miał o wiele więcej info

tam przewaznie pisza o tych calych zestawach za 300 zl

no właśnie bo powierzchnię lakieru trzeba odpowiednio przygotować do wosku, poczytaj trochę o glinkowaniu, polerowaniu itd

kosztuje to trochę kasy i czasu ale to tak jakbyś się porządnie nie umył a nawilżał skórę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant Hardcore :twisted: (efekt: salony będą o takim marzyć):

- umycie samochodu - NXT Generation Car Wash lub Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

- usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Ouik Clay

- usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Deep Crystal Paint Cleaner lub Body Scrub lub ScratchX

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – NXT Generation Tech Wax lub Gold Class Car Wax

Trochę się wszystko pozmieniało.

- umycie samochodu - NXT Generation Car Wash lub Ultimate Wash & Wax

- usunięcie naleciałości i przyspojeń na powierzchni lakieru – Smooth Surface Clay Kit

- usunięcie zarysowań, wżerów, odbarwień itp. – Ultimate Compound i ewentualnie SwirlX

- nałożenie polerki (nadanie „mokrego” połysku) – Deep Crystal Polish DC2 (tylko jak masz ciemny lakier)

- ochrona stworzonego połysku (wosk) – NXT Generation Tech Wax 2.0

Do tego zestaw aplikatorów i mikrofibr, rękawica do mycia oraz ręcznik do osuszania.

witam, moze mi ktos polecic jakis wos klub cos innego , kwota do 100 zl chodzi mi o efekt moze nie lustra ale zeby sie pozadnie swiecil ,kolor samochou na zdjeciu

Obraz_011.jpg

a moze wystarczylo by ? :

Meguiar's Deep Crystal Carnauba Wax 45 zl

Meguiars Deep Crystal Polish 45 zl

Nie, jak chcesz tak zrobić na odwal i po kosztach to kup sobie szampon i Ultimate Quik Wax lub #16. Nic innego w tej cenie nie znajdziesz chyba, że jakieś Sonaxy.

Co sądzicie o Meguiar's Ultimate Paste Wax?

Przedwczoraj widziałem się i rozmawiałem z Oskarem - niestety nie ma póki co możliwości żeby odstąpić mi "kawałek" tego nowego wosku, ale mówił, że jeden z klientów aż oddzwonił kilka dni po użyciu i mówił, że wosk jest genialny zarówno w wyglądzie jak i aplikacji.

witam mam podobne pytanie jakie produkty musial bym zakupic aby uzyskac wysoki efekt polysku lakieru jakie beda tego koszty dodam zdiecie pogladowe auta

IMG20110218_002.jpg

Przeczytałeś chociaż kilka stron tego wątku ?

Na pierwszej stronie jest napisane jaki zestaw do ciemnego lakieru

Muszę to pozmieniać, bo jest to trochę nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zamówić zestawik do czarnego lakieru:

1. NXT Generation Car Wash

2. Smooth Surface Clay Kit czy Meguiar's Detailing Clay Mild ??

3. Ultimate Compound

4. Deep Crystal Polish (DC2)

5. NXT Generation Tech Wax 2.0 czy Ultimate Paste Wax ??

6. Ultimate Quik Detailer

7. Meguiar's Soft Foam Applicator Pad (2-pack)

8. Meguiar's Water Magnet Drying Towel

9. Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel

możecie doradzić co w poz. 2 i 5

reszta ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zamówić zestawik do czarnego lakieru:

1. NXT Generation Car Wash

2. Smooth Surface Clay Kit czy Meguiar's Detailing Clay Mild ??

3. Ultimate Compound

4. Deep Crystal Polish (DC2)

5. NXT Generation Tech Wax 2.0 czy Ultimate Paste Wax ??

6. Ultimate Quik Detailer

7. Meguiar's Soft Foam Applicator Pad (2-pack)

8. Meguiar's Water Magnet Drying Towel

9. Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel

możecie doradzić co w poz. 2 i 5

reszta ok??

Spoko - może być i 2 pozycja z tymże jest to duża glinka Megsa i jest dość droga. Z tego co się dowiedziałem Oskar ma już nowe zestawy Clay Kit z 160g glinką w zestawie więc teraz jest to dość fajna oferta tym bardziej, że nie ma już w środku Cleaner Waxa tylko Ultimate Quik Wax.

Co do pozycji 5 to już możesz wybrać co chcesz - ja bym pokusił się o Ultimate Paste Wax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, moze mi ktos polecic jakis wos klub cos innego , kwota do 100 zl chodzi mi o efekt moze nie lustra ale zeby sie pozadnie swiecil ,kolor samochou na zdjeciu

Obraz_011.jpg

a moze wystarczylo by ? :

Meguiar's Deep Crystal Carnauba Wax 45 zl

Meguiars Deep Crystal Polish 45 zl

Po taniości nie da się zrobić mega błysku. Walnij sobie wosk #16 lub Collinite 476 i do tego jakiś Quick Detailer Duragloss Fast Clean & Shine #921 masz wtedy 650ml choć Megs też wymiata.Ale droga na szybkiego to nic fajnego.

Jeszcze możesz zainwestować w próbkę Finish Kare 1000P i przed tym położyć jakiś cleaner/odżywkę lub AIO SRP Auto Glyma.

Generalnie bez glinki efekt nie będzie genialny.

http://www.showcarshine.pl/310-bilt-hamber-auto-clay-200g-rewelacyjna-glinka-gratis-mikrofibra.html

Ok.100 powinieneś się zamknąć

Do mnie przemawia bardziej wariant 2gi. Potestujesz, zobaczysz jak Ci się z tym pracuje i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem #16, oczywiście mam juz wynalazków megsa pół szafy :naughty: ale nie miałem żadnego wosku w paście.

Teraz używam NXT Tech Wax 2.0 i jestem mega zadowolony ale jak już napisałem wyżej nie miałem żadnego wosku w paście dlatego zdecydowałem się na #16 i mam nadzieję, że będę zadowolony :)

Jakie macie opinie na temat tego wosku?? bo mi sie bardzo puszka podoba :decayed: narazie nic więcej nie moge powiedzieć bo czekam za dostawą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem #16, oczywiście mam juz wynalazków megsa pół szafy :naughty: ale nie miałem żadnego wosku w paście.

Teraz używam NXT Tech Wax 2.0 i jestem mega zadowolony ale jak już napisałem wyżej nie miałem żadnego wosku w paście dlatego zdecydowałem się na #16 i mam nadzieję, że będę zadowolony :)

Jakie macie opinie na temat tego wosku?? bo mi sie bardzo puszka podoba :decayed: narazie nic więcej nie moge powiedzieć bo czekam za dostawą :)

będziesz pan zadowolony, generalnie bardzo chwalony wosk szczególnie pod względem cena/jakość/trwałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu pracowałem nad Peugeotem rocznik 2000 i uzyskanie korekty w granicach 95% na prawie całym aucie oprócz lewej strony zajęło mi trzy dni wiadomo z przerwami :( jakieś 17 godzin. Wymiękam... Używałem padów Sonax, a z chemii leciało na zmianę: Farecla 3G (regular grade), Scratch X 2.0 Meguair's, Paint Renowator Autoglyma. Potrzebuję jednak czegoś agresywniejszego (polerka DA). Jakie pady i jaką chemię byście polecili?

Zamówiłem parę dodatkowych past polerskich od Megsa:

- Speed Cut Compound,

- Ultimate Compound,

- Ultra finishing Polish,

Plus parę innych gadgetów, zobaczę jak się to będzie spisywać, a jutro pójdzie zamówienie na trochę padów 4" Spot Pad Sonusa, 6" Chemical Guys Hexalogic i Lake Country CCS. Sezon się zaczął i szykuje mi się troche roboty więc zaopatrzenie musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farecla 3G (regular grade), Scratch X 2.0 Meguair's, Paint Renowator Autoglyma.

Tym chciałeś usunąć większe uszkodzenia lakieru ? Nie dziwne, że się nie udało tym bardziej na maszynie DA :wink4:

Zamówiłem parę dodatkowych past polerskich od Megsa:

- Speed Cut Compound,

- Ultimate Compound,

- Ultra finishing Polish,

Tym powinieneś spokojnie dać radę tylko niepotrzebnie wziąłeś Ultimate Compound ponieważ #95 czyli SCC jest od niego trochę mocniejszy i szybciej osiągniesz zamierzony efekt. Wg mnie SCC i UFP w zupełności zaspokajają potrzeby. Oczywiście maszyną DA będziesz dłużej pracował niż rotacją i trochę będziesz miał obolałe, drgające rączki, ale efekt osiągniesz. Dodatkowo zamiast SCC możesz w przyszłości kupić sobie Ulta Cut Compound - świetna pasta - jest to z serii profesjonalnej trochę mocniejszy odpowiednik Ultimate Compound.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr - dzięki za szybka odpowiedź. tak prawdę mówiąc, to kosztowało mnie to pracy na 3 dni, ale osiągnięty efekt budzi mieszane uczucia, z jednej strony - fajnie wyszło, a z drugiej pewien niedosyt, że mogło być lepiej - stąd poszukiwania mocniejszych srodków. Wiesz, co do chemii to zawsze mogę domówić, bo zamawiam bezpośrednio z US, więc ceny ciekawsze ;)

Fakt, rączki jeszcze z 30 minut po drżą, ale na razie nie chce przechodzić na inny sprzęt, dam sobie dłużej polatać na DA :)

A jakie pady byś dodatkowo polecił? Czy te wymienione wyżej są OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, rączki jeszcze z 30 minut po drżą, ale na razie nie chce przechodzić na inny sprzęt, dam sobie dłużej polatać na DA :)

Hehe, no takie odczucie jakby miało się kamyczki pod skórą jest średnio przyjemne :naughty:

A jakie pady byś dodatkowo polecił? Czy te wymienione wyżej są OK?

Z tego, co wymieniłeś nie stosowałem tylko CG (nazwa dokładna HEX-LOGIC) - Sonusem i LC miałem okazję polerować, ale przyznam szczerze, że mi nie odpowiadały - średnia trwałość, nie do końca komfortowa praca, jakoś trochę denerwujące dziurki w LC. Mimo wszystko wolę 3M i Megsowe - dają mi komfort, dostępność oraz trwałość szczególnie w przypadku Megsowych, bo są nie do zniszczenia. Małe Megsowe są najlepsze jakie miałem, a kilka ich przerobiłem.

A co do CG - powiem szczerze, że ciekawy jestem jak sprawdzałby się ta struktura plastra miodu, którą mają. Ciekawe czy będzie to trwałe, bo ta struktura wygląda na raczej słabą. Jeszcze jeżeli chodzi o polishing i finishing pad to jestem w stanie zrozumieć, że coś tam wytrzyma, ale cutting pad (pomarańczowy) ma przeważnie twardą gąbkę i wątpię czy po najechaniu na coś ostrego nie urwie się od razu kawałek gąbki.

A przy okazji - jestem właśnie po myciu i glinkowaniu auta. Nie glinkowałem go od 3-4 miesięcy. Efekt przejechania glinką po bocznych drzwiach przednich i tylnych od listw w dół (ale nie po progach):

40730863.jpg

Jak sobie pomyślę, że niektórzy na taki lakier kładą wosk i potem narzekają, że ma słabą trwałość i źle się aplikuje to mi niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nowych zestawów z glinką Clay Kit o których pisze lukaszr chyba ze zle patrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...