Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Opona 205/60 R16


Maniusiek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zbieram się do zakupu nowych opon mam felgi 16' stare opony ma 205/55 zastanawiam się czy mógłbym załozyć oponkę 205/60. Czy takie opony będą dobre do mojej :audi: czy nic nie będzie obcierało??? Czy ktoś ma takie opony???Jak to wygląda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będzie obcierać, rozmiar jest za duży, ale w normie, powinno być ok :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zbieram się do zakupu nowych opon mam felgi 16' stare opony ma 205/55 zastanawiam się czy mógłbym załozyć oponkę 205/60. Czy takie opony będą dobre do mojej :audi: czy nic nie będzie obcierało??? Czy ktoś ma takie opony???Jak to wygląda???

Nie świruj, tylko zakładaj 55 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ori rozmiar 205/55

Taka masz padaczkę z tymi oponami? Może przetrzymasz do stycznie lutego.

W e-gu ty chyba Saw-kom daje najlepsze ceny ale serwis mają do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/60/15 lub 195/65/15 lub 205/55/16 ja ma 195/65/15 i sa przeklamania o 3mile mniej mysle nad 16 lub 17 cali tylko 17 sa drozsze oponki[br]Dopisany: 05 Sierpień 2007, 18:27 _________________________________________________inf. jest z A4 audi zam naprawiam strona 206 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniusiek, a dlaczego chcesz zalozyc ta wysokie opony ? Kiepsko to wyglada i na zakretach opona bedzie bardziej sklonna do zginania sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli znalazles opony 205/60/16 po okazyjnej cenie i dlatego chcesz takie zalozyc to niestety musisz liczyc sie z takimi konsekwencjami jak pisza koledzy. Jesli chcesz zeby bylo dobrze posluchaj forumowiczów i zakladaj ori 205/55/16 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o przekłamaniach licznika. W audi prędkość brana jest z kół a nie ze skrzyni biegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o przekłamaniach licznika. W audi prędkość brana jest z kół a nie ze skrzyni biegów ?

Właśnie z tego wynikają przekłamania, na skrzyni jest ślimak i on przekazuję prędkość na licznik co jest dobrane do jednego rozmiaru opon, stosując inne rozmiary opon wychodzą inne prędkości rzeczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o przekłamaniach licznika. W audi prędkość brana jest z kół a nie ze skrzyni biegów ?

W zasadzie nie ma to większego znaczenia z kąd jest brany sygnał ponieważ w obu przypadkach jest to prędkość kątowa. Zakładając większe opony zwiększamy prędkość liniową. Czyli przy tych samych obrotach koła (wskazaniu prędkościomierza) z większą oponą jedziemy szybciej, ale tracimy na przyspieszeniu :mysli:

Pomijając wywody teoretyczne, mój licznik przy oponach 205/55R16 wedle wskazań GPS zawyża wskazanie o 5 do 10km/h w zależności od prędkości więc, z profilem 60 mogło by pokazywać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...