Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kurde to ja zapłaciłem za szybę z wklejeniem tyle co Ty za sam montaż...

Opublikowano

A czy szyba od passata podejdzie?? :decayed:

Opublikowano

Bart, ja zapłaciłem 150zł. Tyle wyniosła różnica/dopłata w ubezpieczeniu :wink4:

Opublikowano

panowie jeśli ja mam ubezpieczone szyby to mogę to jakoś podciągnąć pod ubezpieczenie??

Znaczy żeby mi założyli taką podgrzewaną zamiast zwykłej??

Opublikowano

A podawałeś w ubezpieczalni, że masz grzaną? Chodzi o auto-szybę czy normalnie z ubezpieczenia? Jaki wariant - Ty wybierasz warsztat, czy ubezpieczyciel?

Opublikowano

chodzi mi o pakiet auto-szybę.

Co do grzanej szyby to nie pamiętam co podawałem, ale podejrzewam że nie zaznaczyła mi kobita, ale to jeszcze muszę sprawdzić :/

Co do warsztatu to nie wiedziałem nawet że on mi może narzucić warsztat gdzie to mam zrobić :angry:

Opublikowano
  • Autor

Zazwyczaj Ubezpieczyciel ma warsztat z ktorym ma podpisaną umowe . I do tego jeszcze sprawdzają po VINIE w ASO jaką miales szybkę w aucie .

Opublikowano

Problemem jest też koszt szyby (tak jak Grzesiu pisał, niecałe 3200zł bez zniżek). W chwili obecnej dostaniesz ją tylko w ASO - na zamówienie robi je Securit (ja czekałem za swoją 2,5 miesiąca i się nie doczekałem).

Miałem szczęście - okazało się, że moja lokalna firma zajmująca się szybami ma ori grzaną szybę na magazynie (wybite OOOO, koszt 720zł). To chyba jedyna możliwość załatwienia nówki w dobrej cenie - pytajcie swoich lokalnych dealerów. W chwili obecnej after market nie istnieje - jedyna możliwość kupienia takiej szyby nowej to ASO (pytałem w firmie, w której znalazłem swoją szybę - nie mają możliwości załatwienia kolejnej :confused4:). Ostatnia możliwość to używka (...ale czemu jakoś mnie to nie przekonuje :gwizdanie:).

Opublikowano

E to niema co kombinować z ubezpieczeniem :disgust:

No ale po firmach się porozglądam :evil:

Opublikowano

47 ohm :confused4:

Umówiłem się na środę do ASO...

Opublikowano

47 ohm :confused4:

Umówiłem się na środę do ASO...

A co pokazuje miernik podczas testu ciągłości obwodu?

Opublikowano

A jak to się robi? :embarrassed:

Opublikowano

Ustaw miernik w pozycji ikony LED a następnie przyłóż obie końcówki do dwóch pinów w kostce szyby.

Opublikowano

Grzesiek, skąd masz opis dot. szyby?

Byłem wczoraj w ASO Świtoń - Paczkowski Lubin.

Nikt nie był w stanie odpowiedzieć mi jaką oporność ma fabrycznie nowa szyba :confused4:

Na początku wmawiali mi, że jednak nie mam ogrzewanej szyby, potem spacer po parkingu dookoła serwisu (pan chciał mi pokazać, że podgrzewana przednia szyba w Audi ma paski jak Ford... :wallbash: ). Potem stwierdził, że może założyli mi omyłkowo zwykła szybę :wallbash: a na koniec oznajmił, że jestem pierwszą osobą w całej historii ASO Lubin, która przyjechała do nich Audi A4 z grzaną przednią szybą i tak naprawdę nie wiedzą co mają w tej sytuacji zrobić.

Oczywiście wróciłem do domu z niczym.

Opublikowano

Koorva ręce opadają...

Zdrowa szyba daje opór od 1.3 do 3.3 ohm i jest to wyraźnie napisane w instrukcji serwisowej, którą przecież ASO dysponuje. To, że nie mieli klienta z grzaną szybą tłumaczy ich? Wystarczy aby technik ruszył d*pę do kompa, odpalił ELSĘ i w workshopie wybrał odpowiedni rozdział czyli Ogrzewanie (Heating)----> Ogrzewana Przednia szyba (Heated Windshield)

Jeśli masz poniżej 1.3 - masz zwarcie we wtyczce. Jeśli powyżej 3.3 - masz otwarty obwód szyby. Sprawa jest prosta - odłączasz wtyczkę od przetwornicy. Podłaczasz miernik (LED, mierzenie ciągłości obwodu) - wywali 1 i zabrzęczy - szyba OK.

[br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 20:33_________________________________________________Szybę kupiłeś w serwisie, który Cię wczoraj obsługiwał?

Opublikowano
  • Autor

Grzesiek, skąd masz opis dot. szyby?

Byłem wczoraj w ASO Świtoń - Paczkowski Lubin.

Nikt nie był w stanie odpowiedzieć mi jaką oporność ma fabrycznie nowa szyba :confused4:

Na początku wmawiali mi, że jednak nie mam ogrzewanej szyby, potem spacer po parkingu dookoła serwisu (pan chciał mi pokazać, że podgrzewana przednia szyba w Audi ma paski jak Ford... :wallbash: ). Potem stwierdził, że może założyli mi omyłkowo zwykła szybę :wallbash: a na koniec oznajmił, że jestem pierwszą osobą w całej historii ASO Lubin, która przyjechała do nich Audi A4 z grzaną przednią szybą i tak naprawdę nie wiedzą co mają w tej sytuacji zrobić.

Oczywiście wróciłem do domu z niczym.

Tak to juz jest z ASO :( zamiast ci wytlumaczyc ,doradzićpomoc w tej sprawie to nic nie wiedzą ze tak powiem cymbały :angry:

Mechanicy jezdzą na szkolenia kursy itd. a tak prosta sprawa i nic nie wiedza cow tej sytuacji maja zrobić :wallbash: za co oni biorą kasę ? ....za przeglad i wymianę oleju ?

Opublikowano

Powiedzieli, że w ELSIE tego nie widać...

Tak, dokładnie w tym samym. Nawet blacharz-lakiernik pamięta auto... :disgust:

Opublikowano
  • Autor

Powiedzieli, że w ELSIE tego nie widać...

Trzeba bylo powiedziec zeby uzyli :szukaj::decayed:

Szybki screen z ELSY :wink4:

szyba.jpg

Opublikowano

To zamawiali dla Ciebie grzaną szybę a teraz się dziwią, że taką masz?????? To są jaja jakieś...

...no chyba, że teraz grają na zwłokę bo wiszą Ci nową grzaną szybę...[br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 21:07_________________________________________________Sprawdzisz w końcy ten obwód szyby? :>

Opublikowano

Tumoroł :wink4:

Bądź pewny, że tego ASO nie popuszczę :)[br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 21:26_________________________________________________Przy mierzeniu ciągłości obwodu, o ile pamiętam, miernik nie dawał znać sygnałem dźwiękowym, więc szyba kaput, tak?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.