Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tumoroł :wink4:

Bądź pewny, że tego ASO nie popuszczę :)[br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 21:26_________________________________________________Przy mierzeniu ciągłości obwodu, o ile pamiętam, miernik nie dawał znać sygnałem dźwiękowym, więc szyba kaput, tak?

Dokładnie. Więc nie ma co tłumaczyć się, że nie wiadomo jaka ma być oporność obwodu szyby...

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam :)

A wiec tak dla pocieszenia :) Tam pod peszelkiem i pod termokurczem na śrubki przykręcony jest bezpiecznik ( może ktoś wie jaki? ), u mnie okazało się, że jest zwarcie na module :( ( Jest ktoś w stanie sprawdzić, czy ma zwarcie czy nie? :D ) Tak czy owak moduł jest zalany gumą w środku, jeżeli dostanie się jakimś cudem tam woda, nie ma szans na naprawę, nie da się wyciągnąć ze środka tych bebechów :( [br]Dopisany: 27 Grudzień 2011, 18:33_________________________________________________UPDATE:

Czy ktoś może sprawdzić mi w etce jakie moduły będą kompatybilne? Mam 8E0 907 133 E z tego co widzę może być też 8E0 907 133 A ( czyli taki co siedzi w A8 ??? ) do A będzie potrzebna jeszcze dodatkowa wtyczka bo u mnie wszystkie kable wychodzą z komputera bez wtyczek. Lepiej nowszy moduł? Czy taki sam? Może ktoś ma pomysł co doszczelnić w nim, żeby woda go nie zalała?

Opublikowano

A wiec tak dla pocieszenia :) Tam pod peszelkiem i pod termokurczem na śrubki przykręcony jest bezpiecznik ( może ktoś wie jaki? ), u mnie okazało się, że jest zwarcie na module :( ( Jest ktoś w stanie sprawdzić, czy ma zwarcie czy nie? :D ) Tak czy owak moduł jest zalany gumą w środku, jeżeli dostanie się jakimś cudem tam woda, nie ma szans na naprawę, nie da się wyciągnąć ze środka tych bebechów :(

Pokaż na foto o jaki element Ci chodzi...

Ja u siebie wywaliłem przetwornicę i zasiliłem ją z innego źródła (13V). Do tego podałem 6V na obwód sterujący imitując tym samym sygnał załączający ogrzewanie - poszedł taki prąd, że potopiło mi oporniki, które założyłem w zastępstwie grzanej szyby (testy w domu, wypalony dywan, wpierdal od żony itd. ;)). No ale po tym wiem już, że przetwornik jest OK - wiązka elektryczna też sprawdzona więc został mi tylko sterownik klimy...

UPDATE:

Czy ktoś może sprawdzić mi w etce jakie moduły będą kompatybilne? Mam 8E0 907 133 E z tego co widzę może być też 8E0 907 133 A ( czyli taki co siedzi w A8 ??? ) do A będzie potrzebna jeszcze dodatkowa wtyczka bo u mnie wszystkie kable wychodzą z komputera bez wtyczek. Lepiej nowszy moduł? Czy taki sam? Może ktoś ma pomysł co doszczelnić w nim, żeby woda go nie zalała?

Chłopaki instalowali właśnie moduł z A8 - ja uparłem się na wersję z B6 no i mam za swoje. Do swapa będziesz potrzebował wtyczek, które masz wraz z pinami wyszczególnione w pierwszym poście.

Opublikowano

brokenplus.jpg

Chodzi mi o to czarne z prawej strony kółka, ja miałem to w czarnym peszlu. Jak zacząłem mierzyć prąd, to za tym 'czymś' nie miałem już napięcia. Po rozcięciu okazało się, że jest to bezpiecznik :(. I tak pomiędzy czerwonym a czarnym mam zwarcie. A tak być niestety nie może po mojemu :) Jak masz przetwornice w domu, możesz sprawdzić pomiędzy czerwonym a czarnym ( te co idą do aku ) jaki masz opór ?

[br]Dopisany: 27 Grudzień 2011, 20:07_________________________________________________Aaa jeszcze jedno... Nie wiem jak przy how to z pierwszego posta, ale jak patrzyłem na sterowniki z A8 ( te z końcówka A ) one nie mają owego bezpiecznika... widać, że kable ( oba czerwone ) lecą aż do aku... czyli ten bezpiecznik, który jest pod taką plastikową klapką ( ten co jest na klemie + ) trzeba pewnie za niego podkręcić kabel, a nie tak jak w pierwszym poście... bo wtedy nie ma żadnego bezpiecznika.... lub też może idzie tam inny plastik na 2 bezpieczniki... tego nie wiem :)

Opublikowano

Możesz przybliżyć co zrobileś? W sensie dodałeś bezpiecznik pod ten plastik? Nie wiem dokładnie od czego ten bezpiecznik jest... ale czy to jest bezpiecznik 150A który leci na główny plus + do całego osprzętu samochodu(chodzi mi o ten który nie jest zaznaczony na schemacie, a jest na kablu ) ? Bo mi się wydaje, że ja kabel do osprzętu mam przykręcony za tym 150A ( na co wskazuje schemat ) natomiast do sterownika miałem przykręcony obok ( na 200% fabrycznie tak było bo widać, że nie ruszane było nic ) i niby na schemacie jest to kabel równoległy za 150A... jednak miałem wrażenie, że jest to przed... Jak będę zakładał nowy moduł to to dokładniej sprawdzę i napisze...

Czy może ktoś podać jakiej wartości powinien być ten bezpiecznik od samego grzania?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Chłopaki, możecie mi zmierzyć ten żółto/biały przewód odpięty od instalacji i potem po podpięciu i w czasie grzania szyby?

Wymieniłem moduł... dorobiłem wiązkę... podłączyłem all i ciągle mam błąd :( Wykluczyłem Bart'a problem, tj. urwany cienki przewodzik. Wbiłem się igłą przy samym module, napięcia dochodzą masa też. I ciągle błąd przerwanego obwodu.

W żółto/biały ( ten co idzie do climatronic'a ) jak odłączę wtyczkę to mam napięcie jak na aku. Przy wyłączonym aucie około 12,7 przy włączonym ponad 13V.... jak podpinam wtyczkę to mam na kablu 0,45V :/ Czyli gdzieś napięcie raptem spier.... :(

Poprzedni moduł zalała woda i najprawdopodobniej się skopcił bo spalił bezpiecznik 40A i miał zwarcie pomiędzy masą a +, więc :(. Rozkroiłem go flexem. Ale jest zalany w plastiku jak będę miał czas to rozdłubie go i zrobie foty dla potomnych ;) Chyba, że ktoś już dysponuje takimi.

Może ktoś zmierzyć napięcia na żółto/białym?

Opublikowano

U mnie jest 3V (bez błędu). Podłączyłem przetwornik napięcia z A8 i wywaliło mi otwarty obwód :facepalm: Czary z mleka...

Opublikowano

wrclaguna - możesz napisać jakkie napięcie u Ciebie jest przed i po podłączeniu? Wydaje mi się, że problem u mnie i u Bartka jest climatronic od B6 a u ciebie od B7 :) i tak myślę, że temu u mnie wywala błąd... może się okazać że od A8 działa tylko z B7...

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Olał temat, ma już B8 :decayed:

Od wczoraj mam nową szybkę. Oporność 2,9 Ohm. Dobra? Nie sprawdzałem jeszcze błędów, ale nie powinno być.

Szybka ma jeszcze bardziej intensywniejszy fioletowy kolor niż poprzednia, co mnie baaaaardzo cieszy :banan:

---------- Post dopisany 19-05-2012 at 10:52 ---------- Poprzedni post napisany 17-05-2012 at 19:14 ----------

Jednak nadal nie jest ok :/

Błąd jak był, tak jest... Co za shit...

Opublikowano

U mnie to samo - nowa szyba (też intensywniejszy kolor, fajnie wygląda). Jak już wcześniej wspominałem - założyłem tak jak Grześ przetwornik napięcia z A8... Wywala mi błąd...

Wiązka elektryczna sprawdzona - wszystko OK więc zostaje mi znów podmiana przetwornicy. Mam jeszcze jedną od B6, muszę tylko ogarnąć jej okablowanie (ucięte :doh:) i będzie koleny test. Martwi mnie tylko to, że na "E", którą kupiłem od Wąskiego, klima nie sypie błędem ale ogrzewanie zimą się nie włączało.

Opublikowano

Tak czytam o tej grzanej szybie i zastanawiam się że gdyby zbiła mi się szyba przednia:naughty: to czy potem mógłbym wziąć z ubezpieczenia taka grzaną? Wiadomo że jeszcze kilka gratów jest potrzebnych ale czy ja się jakoś inaczej montuje?

Opublikowano

Montażem się nie różni - do odpalenia potrzebny jest przetrownik napięcia montowany na podszybiu oraz dorobienie wiązki elektrycznej między przetwornikiem a panelem klimy (generalnie proste rezanko).

Problem dotyczy cen - nowa grzana szyba dostępna tylko w ASO i trzeba położyć ponad 3000zł (ubezpieczyciel tego nie łyknie).

Opublikowano
Montażem się nie różni - do odpalenia potrzebny jest przetrownik napięcia montowany na podszybiu oraz dorobienie wiązki elektrycznej między przetwornikiem a panelem klimy (generalnie proste rezanko).

Problem dotyczy cen - nowa grzana szyba dostępna tylko w ASO i trzeba położyć ponad 3000zł (ubezpieczyciel tego nie łyknie).

To nigdzie się nie dostanie takiej szyby? Firmy które montują napewno nie będą miały? A np. gdzieś na aukcji się nie kupi?:kwasny:
Opublikowano

Może uda Ci się trafić używkę - nowa tylko w ASO (Securit robi ją wyłącznie na zamówienie dla VAG).

Nieźle na tym wychodzą bo skoro udało mi się dorwać oryginalną szybę z logiem Audi w firmie "szybiarskiej" za 700zł a w ASO wołają chyba 3200zł - to zobacz jaka przebitka (a przecież na tych 700zł też coś musieli zarobić).

Przy czym mój przypadek to pojedynczy strzał - szyba zalegała na magazynie od 2001r.

Opublikowano

Oki, dzięki Bartek a powiedz jeszcze jak np. chciałbym wyrezać dodatkowo do tego co mam czyli clh i drl czujnik deszczu to oprócz szyby, lustra muszę też wymienić mce bo mam F?

Opublikowano

Grzana szyba nie wychodziła w B7 zatem nie podejdzie pod czujnik deszczu... Zatem taki montaż będzie wymagał modyfikacji uchwytu - ja bałbym się odwalać taki custom w szybie za ponad 3 klocki.

Opublikowano

Nie nie:grin: ja mam na myśli zwykła tylko że musiałbym założyć od B7 żeby mieć czujnik deszczu tak? No i czy mce bym musiał zmieniać?

Opublikowano

Da się zaaplikować czujnik deszczu do szyby z B6 ale wymaga to przerobienia uchwytu (no i MCE z B7 potrzebny aby czujnik deszczu zadziałał).

Natomiast jeśli o ogrzewaną szybę chodzi to nie ma nic wspólnego z MCE - ogrzewaniem steruje panel klimy a z tego co wiem, każdy pochodzący z B6 da się pod tę funkcję zakodować.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.