Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie przedniej szyby podgrzewanej


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie lipa, bo u mnie 'filter' jest po prawej mańce a szyba wychodzi na lewą... tak samo mam z autopoziomem bixów, gdzie sterownik? pod kierownicą??

Normalnie jest nad schowkiem za poduszką - a jak w UK to nie wiem. Ale OK, bo robimy OT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś sztuka tu poszła - porozkręcaj to co pokazałeś...

Z przetwornika lecą 3 kable do aku:

- gruby czerwony (do klemy +, złącze śrubowe)

- gruby brązowy (do klemy -, przykręcone po drugiej stronie uchwytu - mocowane tą samą śrubą którą dokręcasz klemę).

- cienki czerwony (też leci do klemy +)

Kolejna wiązka która wychodzi z przetwornika to 3 przewody które na końcu rozdzielają się na dwa konektory. Dwa grubsze kable o przekroju 2,5 to obwód grzania szyby i pojedynczy biało/żółty kabel 0,5 to sygnał dla klimy).

Dzięki za tę rozpiskę.

Odizolowałem pancerz w którym szły przewody zasilające (brązowy i czerwony - plus i minus z akumulatora), lecz pomimo odseparowania ich - dalej na nich jest zwarcie. Czyli wnioskuję że to zwarcie jest w środku przekształtnika. A wydaje mi się że to tak nie powinno być ?

Odkręciłem 4 śrubki i chciałem ściągnąć tę blaszkę która jest na przekształtniku - ale chyba jest ona przyklejona bo coś zejść nie chce.

Moduł grzania szyby od środka:

IMG_6148.jpg

<br /><br />

IMG_6156.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jak go rozebrałeś? Ja swój stary rozciąłem flexem i dłubałem ze środka to gów.... poddałem się... :) Chyba, że tylko u mnie w środku jest zalane jakąś czarną masą... jak by guma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mechanik chciał założyć moduł pod grzanego windscrena ale tu wyskoczył mały zonk

20121128_121943.jpeg

w miejscu gdzie ma być moduł zasuwają rurki od klimy...

Można to jakoś sprawdzić, jak w anglikach był montowany owy moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecie sterownik nie musi być dokładnie w tym samm miejscu..można coś przyrezać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś sztuka tu poszła - porozkręcaj to co pokazałeś...

Z przetwornika lecą 3 kable do aku:

- gruby czerwony (do klemy +, złącze śrubowe)

- gruby brązowy (do klemy -, przykręcone po drugiej stronie uchwytu - mocowane tą samą śrubą którą dokręcasz klemę).

- cienki czerwony (też leci do klemy +)

Kolejna wiązka która wychodzi z przetwornika to 3 przewody które na końcu rozdzielają się na dwa konektory. Dwa grubsze kable o przekroju 2,5 to obwód grzania szyby i pojedynczy biało/żółty kabel 0,5 to sygnał dla klimy).

Dzięki za tę rozpiskę.

Odizolowałem pancerz w którym szły przewody zasilające (brązowy i czerwony - plus i minus z akumulatora), lecz pomimo odseparowania ich - dalej na nich jest zwarcie. Czyli wnioskuję że to zwarcie jest w środku przekształtnika. A wydaje mi się że to tak nie powinno być ?

Odkręciłem 4 śrubki i chciałem ściągnąć tę blaszkę która jest na przekształtniku - ale chyba jest ona przyklejona bo coś zejść nie chce.

Moduł grzania szyby od środka:

http://s16.postimage.org/lfnegltkh/IMG_6148.jpg

<br /><br />

http://s12.postimage.org/yf7csljtl/IMG_6156.jpg

<br /><br />

Hej, możesz opisać jak udało Ci to rozebrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, czy byłaby możliwość, żebym wysłał Ci do spraedzenia dwa moduły? Kupiłem drugi i oczywiście dalej mam błąd otwartego obwodu... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jak go rozebrałeś? Ja swój stary rozciąłem flexem i dłubałem ze środka to gów.... poddałem się... :) Chyba, że tylko u mnie w środku jest zalane jakąś czarną masą... jak by guma

U mnie płytka nie jest niczym zalana. Jak rozebrać?

Odkręcasz tę zaślepkę z boku.

IMG_7083.jpg

Ze środka usuwasz blaszkę dociskającą tranzystory do radiatora. Teraz można wyczepić zaczepy przedniej

plastikowej pokrywy i płytka daje się wysunąć .

IMG_7088.jpg

IMG_7085.jpg

<br /><br />

IMG_7086.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart, czy byłaby możliwość, żebym wysłał Ci do spraedzenia dwa moduły? Kupiłem drugi i oczywiście dalej mam błąd otwartego obwodu... :/

Wyślij - sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontuję drugi po Nowym Roku i podeślę.

Podaj adresa na PW.

Z góry danke :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak Panowie udało się ustalić czy od A8 podchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się rozebrać "zalany gumą/plastikiem" moduł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj w tym temacie. Są zdjęcia.

Sent from my domofon using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem zdjęcia ale z niezalanego.

Ja mam zalany tą czarną "mazią" dlatego o tej przypadek pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otórz mam pytanie mam niby podgrzewana szybe ale mi nie podgrzewa wiem że szyba nie jest oryginalna więc czy ta oryginalna podgrzewana czymś się różni od zwykłej oprócz koloru i ma jakies piny itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...