Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

moj na trasie 1000km do oslo 3osoby i ponad 100kg zarcia i napojow spalil 3,7l moj rekord,przynajmniej tak pokazal fis,ktos zszedl do tego poziomu w 1.9,oczywiscie pewnie jest przeklamanie bo cos ciezko mi w to uwiezyc ale patrzac na FIS mozna sie pocieszac bo 3,7l robi wrazenie

Moim ostatnio zrobiłem 5000 km po autostradach, prędkość przeważnie około 200km/h aż się olej przyjarał, przy 5 osobach i bagażu tyle, że musiałem napompować koła na 8bar, bo było mu ciężko.

Zmieniłem też zawieszenie w aucie z obniżonego na podwyższone +100mm, bo bałem się, że przy tym obciążeniu będzie szorował po jezdni.

Spalił mi 0,7L/100km - zrobiłem 820km i ledwo wskazówka poziomu paliwa ruszyła się z miejsca.

3646dc5b7a4f0715.jpg

Spalanie 0,7 litra to chyba jak 820km spadałeś z przepaści.

Zamknijcie wkońcu ten głupi temat,bo zaniedługo co niektórzy zaczną pisać, że im z upływem przejechanych kilometrów przybywa paliwa w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moj na trasie 1000km do oslo 3osoby i ponad 100kg zarcia i napojow spalil 3,7l moj rekord,przynajmniej tak pokazal fis,ktos zszedl do tego poziomu w 1.9,oczywiscie pewnie jest przeklamanie bo cos ciezko mi w to uwiezyc ale patrzac na FIS mozna sie pocieszac bo 3,7l robi wrazenie

Moim ostatnio zrobiłem 5000 km po autostradach, prędkość przeważnie około 200km/h aż się olej przyjarał, przy 5 osobach i bagażu tyle, że musiałem napompować koła na 8bar, bo było mu ciężko.

Zmieniłem też zawieszenie w aucie z obniżonego na podwyższone +100mm, bo bałem się, że przy tym obciążeniu będzie szorował po jezdni.

Spalił mi 0,7L/100km - zrobiłem 820km i ledwo wskazówka poziomu paliwa ruszyła się z miejsca.

3646dc5b7a4f0715.jpg

:polew: :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaniedługo co niektórzy zaczną pisać, że im z upływem przejechanych kilometrów przybywa paliwa w baku.

Ale jak to zaczną ... zobacz na fotkę, jest +0,7L/100km więc tyle przybywa w baku.

P.S. Nie zrozumiałeś widać tego, co chciałem przekazać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na potwierdzenie tego co wcześniej pisałem :gwizdanie:

TRASA 3100 km Wieluń =>Dubrownik =>Rab =>Wieluń

autostrady---130-150 km/h (200 też było) jazda po górach bardzo dynamiczna (super frajda)

cztery osoby na pokładzie+bagarze

paliwo----verva+eurodizel

średnie spalanie 5,57 l/100km

1ba1e7904b97dcad.jpg

slabe to potwierdzenie :mysli:

pokazujesz dane z FIS 2 ,mogles wczesniej zamulac 100km,nastepnie na moment rozpedzic sie do tych 200km/h i pokazac wlasnie dane z FIS 2.

chcesz naprawde udowodnic to nagraj filmik jak jedziesz 200km/h,wyzeruj FIS w trakcie i pokarz srednie spalanie z odcinka paru km.(i nie omieszkaj pokazac drogi,czy aby nie jest z gorki :chytry:)

wtedy uwierze i przeprosze,ale polki co to - :klamie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy max zamulaniu FIS pokazał do przejechania na baku 1030km

Też tak chcę!! :notworthy::evil::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy max zamulaniu FIS pokazał do przejechania na baku 1030km

Też tak chcę!! :notworthy::evil::decayed:

ale nigdy tyle nie zrobiłem , maxa chyba zrobiłem coś ok 720km na baku

Ja chcę przynajmniej coś takiego zobaczyć :nabijasie: U mnie max co zobaczyłem to jakieś 970-980 ;( :naughty:

Ale jak bym w trasie jechał za swoim teściem (ma fabię 1.4) to chyba bym tyle zobaczył :D W piątek miałem próbkę jego stylu jazdy. Qrde, jak on to robi :shocked::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy max zamulaniu FIS pokazał do przejechania na baku 1030km

Też tak chcę!! :notworthy::evil::decayed:

ale nigdy tyle nie zrobiłem , maxa chyba zrobiłem coś ok 720km na baku

Ja chcę przynajmniej coś takiego zobaczyć :nabijasie: U mnie max co zobaczyłem to jakieś 970-980 ;( :naughty:

Ale jak bym w trasie jechał za swoim teściem (ma fabię 1.4) to chyba bym tyle zobaczył :D W piątek miałem próbkę jego stylu jazdy. Qrde, jak on to robi :shocked::mysli:

Kup 1,4 a zrozumiesz :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszr :good: dokładnie wiem co masz na myśli

BREDNIE sa tu opowiadane i tyle spalanie rzedu 5,5 litra przy predkosciach 150-200 km/h lub przy dynamicznej jeździe w miescie poprostu płakac sie chce :wallbash:

Ja przedstawiłem swoją propzycje do przetestowania i jak widac chętnych nie ma bo wytłumaczenie jest proste !!! :klamie: :klamie: :klamie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy max zamulaniu FIS pokazał do przejechania na baku 1030km

Mi raz FIS pokazał, że mam do przejechania 1040 co w rzeczywistości jest nieosiągalne :polew:

9611d3c1c85f0baa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dodam swój pomiar (A4 taka jak w opisie).

Na baku przejechałem 545 km (rezerwa zaświeciła się przy 490 km). Raczej nie skupiałem się na oszczędnej jeździe. Na trasie zrobiłem jakieś 180 km (z tych 545 km).

Mam takie szybkie pytanko - jeśli rezerwa się zaświeca to ile litrów w baku jeszcze powinno być (i czy ta ilość litrów jest uzależniona od wersji silnika? sorry za OT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na potwierdzenie tego co wcześniej pisałem :gwizdanie:

TRASA 3100 km Wieluń =>Dubrownik =>Rab =>Wieluń

autostrady---130-150 km/h (200 też było) jazda po górach bardzo dynamiczna (super frajda)

cztery osoby na pokładzie+bagarze

paliwo----verva+eurodizel

średnie spalanie 5,57 l/100km

1ba1e7904b97dcad.jpg

slabe to potwierdzenie :mysli:

pokazujesz dane z FIS 2 ,mogles wczesniej zamulac 100km,nastepnie na moment rozpedzic sie do tych 200km/h i pokazac wlasnie dane z FIS 2.

chcesz naprawde udowodnic to nagraj filmik jak jedziesz 200km/h,wyzeruj FIS w trakcie i pokarz srednie spalanie z odcinka paru km.(i nie omieszkaj pokazac drogi,czy aby nie jest z gorki :chytry:)

wtedy uwierze i przeprosze,ale polki co to - :klamie:

dane są z FIS 1 i konkretnie z tej jazdy,chodzi o to że 200 też było.

nie będe niczego udowadniał,sam byłem zdziwiony.

jazda dzisiaj po mieście godz. ok 15-ej--------------9,6 średnie z fis

[br]Dopisany: 18 Sierpień 2008, 19:45 _________________________________________________

Łukaszr :good: dokładnie wiem co masz na myśli

BREDNIE sa tu opowiadane i tyle spalanie rzedu 5,5 litra przy predkosciach 150-200 km/h lub przy dynamicznej jeździe w miescie poprostu płakac sie chce :wallbash:

Ja przedstawiłem swoją propzycje do przetestowania i jak widac chętnych nie ma bo wytłumaczenie jest proste !!! :klamie: :klamie: :klamie:

pokaż mi te posty gdzie są te brednie, może Cię ktoś podpuszcza, ale akurat o mojej uczciwości mogłeś się sam przekonać (jeśli nie kojarzysz to zapytaj na PW)

Propozycje przetestowania to ja przedstawiłem wcześniej i co?

:a4fan: lukaszr niech zerknie, co ma w opisie

Panowie ja nie neguje Waszych średnich, więc bądźcie bardziej obiektywni.

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że 200 też było

jak na odcinku 3100km bylo tylko raz,przez chwile 200km/h to rownie dobrze mogles napisac

3100km,pedal w podlodze a potem wyjasnic ze tylko raz

130-150 km/h (200 też było)

mogles sobie darowac pisanie o 200

pewnie bylo tak:

wiekszosc trasy jechales 120-130km/h,jak ktos ci siedzial na dvpie to przez chwile 150km/h(zeby przepuscic),

po czym znowu zwalniales do 130km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszr niech zerknie, co ma w opisie

Mam to w opisie ... auto zaraz po sprowadzeniu, lato, na oponach 205/55R16 i bez chipa.

Można to osiągnąć jeżdżąc tak, że turbosprężarka by padła po 10 tyś km, bo kierownice nawet by nie drgnęły.

Obecnie byłoby to 6,0L / 9L / 7,5L jeżdżąc jak emeryt w lato, chip i opony 225/40R18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że 200 też było

jak na odcinku 3100km bylo tylko raz,przez chwile 200km/h to rownie dobrze mogles napisac

3100km,pedal w podlodze a potem wyjasnic ze tylko raz

130-150 km/h (200 też było)

mogles sobie darowac pisanie o 200

pewnie bylo tak:

wiekszosc trasy jechales 120-130km/h,jak ktos ci siedzial na dvpie to przez chwile 150km/h(zeby przepuscic),

po czym znowu zwalniales do 130km/h.

pięknie to wyjaśniłeś :good: Nie musisz przepraszać :no:[br]Dopisany: 18 Sierpień 2008, 20:45 _________________________________________________

lukaszr niech zerknie, co ma w opisie

Mam to w opisie ... auto zaraz po sprowadzeniu, lato, na oponach 205/55R16 i bez chipa.

Można to osiągnąć jeżdżąc tak, że turbosprężarka by padła po 10 tyś km, bo kierownice nawet by nie drgnęły.

Obecnie byłoby to 6,0L / 9L / 7,5L jeżdżąc jak emeryt w lato, chip i opony 225/40R18.

dzięki za wyjaśnienie i sorki za skojarzenie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro bazujecie na FIS to, pamiętając o wcześniejszym skasowaniu wszystkich wskazań w FIS[1] i FIS[2] i skasowaniu licznika przebiegu dziennego przed startem "obserwacji", podawajcie pełny zestaw informacji (z FISa)

* czy FIS[1] czy FIS[2]

* średnie spalanie

* średnia prędkość

* czas "za kółkiem"

* przejechana odległość

:blink::chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na potwierdzenie tego co wcześniej pisałem :gwizdanie:

TRASA 3100 km Wieluń =>Dubrownik =>Rab =>Wieluń

autostrady---130-150 km/h (200 też było) jazda po górach bardzo dynamiczna (super frajda)

cztery osoby na pokładzie+bagarze

paliwo----verva+eurodizel

średnie spalanie 5,57 l/100km

1ba1e7904b97dcad.jpg

slabe to potwierdzenie :mysli:

pokazujesz dane z FIS 2 ,mogles wczesniej zamulac 100km,nastepnie na moment rozpedzic sie do tych 200km/h i pokazac wlasnie dane z FIS 2.

chcesz naprawde udowodnic to nagraj filmik jak jedziesz 200km/h,wyzeruj FIS w trakcie i pokarz srednie spalanie z odcinka paru km.(i nie omieszkaj pokazac drogi,czy aby nie jest z gorki :chytry:)

wtedy uwierze i przeprosze,ale polki co to - :klamie:

dane są z FIS 1 i konkretnie z tej jazdy,chodzi o to że 200 też było.

nie będe niczego udowadniał,sam byłem zdziwiony.

jazda dzisiaj po mieście godz. ok 15-ej--------------9,6 średnie z fis

[br]Dopisany: 18 Sierpień 2008, 19:45 _________________________________________________

Łukaszr :good: dokładnie wiem co masz na myśli

BREDNIE sa tu opowiadane i tyle spalanie rzedu 5,5 litra przy predkosciach 150-200 km/h lub przy dynamicznej jeździe w miescie poprostu płakac sie chce :wallbash:

Ja przedstawiłem swoją propzycje do przetestowania i jak widac chętnych nie ma bo wytłumaczenie jest proste !!! :klamie: :klamie: :klamie:

pokaż mi te posty gdzie są te brednie, może Cię ktoś podpuszcza, ale akurat o mojej uczciwości mogłeś się sam przekonać (jeśli nie kojarzysz to zapytaj na PW)

Propozycje przetestowania to ja przedstawiłem wcześniej i co?

:a4fan: lukaszr niech zerknie, co ma w opisie

Panowie ja nie neguje Waszych średnich, więc bądźcie bardziej obiektywni.

Dziękuje i pozdrawiam.

Czemu na zdjęciu nie pokazałeś obrotomierza ??? Pewnie rozpędziłeś go do 200km/h wrzuciłeś na luz i odrazu zrobiłeś zdjęcie i stąd tak małe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszr - niezla aluzja :good:, ale mnie nie tyczy

co do afn'ow to jestem w stanie uwierzyc w spalanie rzedu ok 4l, duzo zalezy od opon (rozmiar, bieznik), oleju, wciskania sprzegla, jazdy na obrotach, pod gore, czy dojezdzajac do innych, etc....

oplem vectra z silnikiem isuzu, zrobilem 200 tys., bak 60l i 1300 km, 1200 leciutko ale to oczywiscie inne autko

a tak nb. to jakby mi diesel palil ponad 10l, czy 15 a mial autko na przyslowiowa niedziele (jakies 2, 3 tys. miesiecznie) to ide i kupuje benzynke i to taka ponad 4 litry i mam wtedy frajde zaje... bo ogien na tlokach, starty, redukcje i etc

_________________________________________________

zapomnialem dopisac, wczoraj zrobilem trase 980, polowa puste autko, z powrotem zaladowane ale nie ceglami, teraz mam na licznku 1150 i do rezerwy kawalek, acha zalany oczywiscie byl do pelna pod korek. mi wystarczy, cieszy mnie jak zrobie na baku 1100, 1200 ale wyjdzie chyba wiecej, czywiscie nie ma tu mowy o dynamicznej jezdzie, bo o wyjatkach nie bede wspominal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...