Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety o spalaniu 4.2 V8 wypowiadaja się najczęściej ludzie, którzy nigdy nie użytkowali takiego silnika. Stąd te legendy o spalaniu ponad 20l.

tak bywa także w innych kwestiach :disgust:,niestety :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Malik a kiedy hamownia?? może to że nie trzymają mocy to też ,,legenda"....? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety o spalaniu 4.2 V8 wypowiadaja się najczęściej ludzie, którzy nigdy nie użytkowali takiego silnika. Stąd te legendy o spalaniu ponad 20l.

tak bywa także w innych kwestiach :disgust:,niestety :thumbdown:

eee tam innym 1.9 pali poniżej 4 po mieście :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czasami jest 12 a czasmi 10 wiec spokojnie 14 to wyjatek :decayed: mowa oczywiscie o miescie

hmm u mnie 12 to wyjątek, z reguły obserwuję na wyświetlaczu 16, non stop dno = ponad 20.

trasa to rzeczywiscie czasami 7l/100km ale to jazda 100km/h :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanko teraz w zime bylo niecale 9 srednio co jak na multitronica chyba nie jest zle.

W lato bylem na chorwacji to zrobilem kolo 4 tys km w dwie strony to srednio wyszlo 6,7 litra przy predkosciach miedzy 130-160.Dodam ze mialem bagaznik dachowy i 18 kapcie:-)

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trasa Elbląg -Karpacz -Elbląg w sumie zrobiłem 1500 km wyszło 5,6 ale prędkości to max 110 :kwasny: pogoda nie pozwalała i te korki :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trasa Elbląg -Karpacz -Elbląg w sumie zrobiłem 1500 km wyszło 5,6 ale prędkości to max 110 :kwasny: pogoda nie pozwalała i te korki :wallbash:

W korkach 5,6 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trasa Elbląg -Karpacz -Elbląg w sumie zrobiłem 1500 km wyszło 5,6 ale prędkości to max 110 :kwasny: pogoda nie pozwalała i te korki :wallbash:

W korkach 5,6 :polew:

co sie czepiasz moze z gory bylo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trasa Elbląg -Karpacz -Elbląg w sumie zrobiłem 1500 km wyszło 5,6 ale prędkości to max 110 :kwasny: pogoda nie pozwalała i te korki :wallbash:

W korkach 5,6 :polew:

Możesz się śmiać ale było dużo mniej na fisie tylko stałem trochę w korkach ale nie całą drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trasa Elbląg -Karpacz -Elbląg w sumie zrobiłem 1500 km wyszło 5,6 ale prędkości to max 110 :kwasny: pogoda nie pozwalała i te korki :wallbash:

W korkach 5,6 :polew:

Możesz się śmiać ale było dużo mniej na fisie tylko stałem trochę w korkach ale nie całą drogę

normalna sprawa ten motor pali spokojnie poniżej 5l na trasie .... mój 2.0 zresztą tak samo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trasa Elbląg -Karpacz -Elbląg w sumie zrobiłem 1500 km wyszło 5,6 ale prędkości to max 110 :kwasny: pogoda nie pozwalała i te korki :wallbash:

W korkach 5,6 :polew:

Możesz się śmiać ale było dużo mniej na fisie tylko stałem trochę w korkach ale nie całą drogę

Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale mam taki sam motor jak kolega patrykbor, ale mój średnio pali 7-8,5 pomieście i 6,5-8,5 trasa. Może spalić 5 litrów naa trasie jak jadę sam w nocy na tempomacie do 100 km/h bez korków. Jedyna różnica to ja mam Avanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jak się jeździ i z jaką prędkością :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko nie jechałem skoro z Karpacza do Elbląga miałem 640 km i dotarłem po 10 h tak pogoda mi sprzyjała , a w korkach spędziłem 3 godziny dla mnie to duzo bo u mnie w mieście takich niema a ty MRoger widzę mieszkasz w stolicy jak dobrze widzę i to norma stać w korkach u ciebie .Pare postów wczesniej tez pisalem ze na zbiorniku w mieście robiłem 650 km koniec ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem termostat i nie widzę jakiejś radykalnej zmiany spalania :embarrassed:. Po przejechaniu normalną jazdą jakiś 100 km w standardowych warszawskich korkach (czyli standardowym warszawskim ruchu :disgust:) wychodzi mi na FIS-ie ok. 16 - 16,5 l. :mysli:

Tak więc Cuber nie jesteś wyjątkiem :tongue4: - mnie też bak starcza na. ok 400 km :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trasa Elbląg -Karpacz -Elbląg w sumie zrobiłem 1500 km wyszło 5,6 ale prędkości to max 110 :kwasny: pogoda nie pozwalała i te korki :wallbash:

W korkach 5,6 :polew:

Korki to nie tylko takie jak w miescie gdzie sie stoi, ale też takie w trasie gdzie się jedzie 70-90 za tirami i nie ma mozliwosci wyprzedzić. Spalanie w takich warunkach jak najbardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale też takie w trasie gdzie się jedzie 70-90 za tirami i nie ma mozliwosci wyprzedzić. Spalanie w takich warunkach jak najbardziej realne.

Ja jechałem za takim na odcinku 60-70 km. I go nie wyprzedziłem :naughty:

Nie był to TIR tylko dostawczy bus, który wiózł moje meble z przeprowadzki. Średnie spalanie z FIS 5,7 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy posiadacz 1.9 napisze że w miescie mu tylko wącha 5 do 6 l to max. Ale ja mam na to inna teorie. Na średnie spalanie składa sie wiele rzeczy takich jak np. temperatura, opony, stan techniczny pojazdu, jakość ON i wiele innych. Ja pomykam v6 163hp w multitronicu, może jestem świeżakiem ale jak narazie to spalanie w mieście zamyka się w granicach 9 l . czasami spadnie poniżej a czasami wzrosnie o 0.5 l ale nie przekraczam 10l. Mowimy tu o normalnej jezdzie w cyklu mieszanym codzinnie 15 kp do pracy , czasem korki czasem normalny ruch ze swiatlami gdzie zawsze jestem w czołówce :P:hi:

Przy agresywnej jedzie tzn. upalaniu sprzetu spalanie wzrasta do 12.5. Wiec zadna tragedia jak na automat i taka pojemnosc.

Na trasie nie udalo mi sie jeszcze sprawdzic bo nie mialem czasu wyruszyc ale mysle ze bedzie w granicach 7-8 litra.

Smieszy mnie jak goscie w a6 podaja ze ich 1.9 spala im 6 w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo nie spala :)1.9AWX spali w miescie kolo 8 l na bank - znajoma ma, wiem ile jej pali, bez stania w korkach (a jezdzi raczej spokojnie) . W miescie wiadomo gasimy odpalamy cos zalatwiamy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam....

zimówki, temperatura poniżej zera, zalany VPower... i żaden problem żeby uzyskać spalanie poniżej 6ciu (oczywiście nie na FISie bo ten jest wyjątkowo nieudany w B6/B7)... trzeba tylko umiejętnie jeździć - jeśli kogoś to jara to można...

oczywiście piszę tu o swojej 150.000 wsi...ale jak czasem wyjeżdżam do "miasta" to cieszę się że mieszkam tam gdzie mieszkam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...