Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na trasie ok 2600km srednia predkosc wyszla 117km/h a spalanie 6,3l dodam ze samochod byl obciazony i predkosci dochodzily do 220km/h :evil:(chwilowo wtedy pokazywal 18l :shocked:)

Ostatnio zrobilem trase 380km w miare spokojnie i pokazalo 5,3l, ale nie przekraczalem 110km/h (skrzynia 6b). :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednio robie 900km na zbiorniku tzn wskazania na liczniku to 850km przejechane, świeci sie rezerwa a FIS wskazuje mowi ze na paliwie przejade jeszcze 50km.

Komputer pokazuje 6.9-7.2 w tych granicach.

Predzej mialem Audi A3 tez 131KM i tam spalanie mialem 4.9-5.5 a jezdzilem bardzo szybko.

A4 jezdze ostroznie bo wlasnie A3 mialem wypadek ze zwierzęciem ( jeleń ) i narobisz szkód i zadko kiedy jade 120km/h i to moje spalanie wydaje mi sie za duże.

Tankuje Shell V-power racing.

Wczoraj szwagier przyjechal Skoda SuperB z AWX i pokazal mi swoje srednie spalanie 3.9 na odcinku 30km ( Z bydgoszczy do koronowa ) i mnie całkiem zdołował .... Cos nie tak z autem czy tak maja?? Mam swojego VAga gdyby cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wiele nie poradzę... 3.9 to abstrakcja (choć wykonalne:60km/h na 5tym biegu w AWXie non stop)

ja właśnie siedzę u rodzinki gdzie miałem 24km odległości i średnie spalanie 4,4 (jadąc emerycko)

jedyne co mogę podpowiedzieć to ciśnienie w oponach - jak ostatnio mi na trasie wciągnął trochę za dużo to sprawdziłem i było 3 x 1,8 bara i w przednim prawym 1,4 (a niby wyglądało normalnie) - jak dopompowałem wszystko do 2,4 to odrazu litr mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pelnym baku robie ok 950-1000 i jazda typowa po miescie , odcinki 3-5km po drodze jakies swiatla i czasami dluzsza trasa tzn ok 30 km (jesli to mozna nazwac dluzsza trasa). komp pokazuje srednia 7,3 i czasami tez sie kulam ze spalaniem 3,9 l/km ale to to by musiala byc pusta droga i 4-ka ok 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szwagier przyjechal Skoda SuperB z AWX i pokazal mi swoje srednie spalanie 3.9 na odcinku 30km

uwaga zbliżamy się do 0 :wink4:

znowu diesle robią mega przeloty, ze sporymi prędkościami, z minimalnym spalaniem :>

nie uwierze w cuda 200+, średnia ponad 100, spalanie 6 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj szwagier przyjechal Skoda SuperB z AWX i pokazal mi swoje srednie spalanie 3.9 na odcinku 30km ( Z bydgoszczy do koronowa ) i mnie całkiem zdołował .... Cos nie tak z autem czy tak maja?? Mam swojego VAga gdyby cos.

jest to możliwe:

- był zjazd z górki

- spore przekłamania komputera

- inne

no chyba, że śwagier na całym baku zrobił 2000km - wtedy chylę czoła przed skodą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje ze cos mi ta skodzina okłamuje. Ale moje spalanie 6.5-7.0 przy spokojnej jezdzie to chyba o litra za duzo.

Dzisiaj jadac na prostej 6 bieg predkosc 100km/h to chwilowe spalanie wynosilo 5.6 po ustabilizowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mozna skasowac FIS ( spalanie średnie ) zjechac z górki dotoczyc sie do kogos i ot mamy 3,9 l/100 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem spalanie w drodze powrotnej z rodznnych stron (pomorze) do poznania 4.7l cały czas ok 100km/h...i jestem mega zadowolony ...jak mi się punkty skasują w marcu to nie wiem czy nie zostane przy tej prędkości :mysli: no może o 10-20 więcej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mozna skasowac FIS ( spalanie średnie ) zjechac z górki dotoczyc sie do kogos i ot mamy 3,9 l/100 :naughty:

można, albo nalać darmochy i butować aż turbo the end i ot mamy >10 l/100 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadac na prostej 6 bieg predkosc 100km/h to chwilowe spalanie wynosilo 5.6 po ustabilizowaniu.

dziś sprawdziłem... przy równiutkiej 100km/h na tempomacie, płaski teren, -4st., zero wiatru (chyba) miałem po ustabilizowaniu 4,9-5,0... przy podjeździe do mostu (chyba jakieś 5 - 7st.) miałem 5.9.

później zmieniłem na 130km/h i przy tych samych warunkach (trasa w drugą stronę) miałem 5,8-6,1...

oponki, jak pisałem wcześniej, 2,3 - 2,4 bara... zimowki Dunlop Wintersport M3 205/55/16

asfalt wiadomo w Polsce - a ten ma dużo większe opory toczenia niż niemiecka autobahnowa płyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pobiłem w wigilie własny rekord 7.6 :notworthy:, oczywiście nie na baku jak to mam w zwyczaju robić.

Trasa ~100km, prędkości na obwodnicy krakowa max 100 [nie wiedziałem, że tak długo można jechać te ~20km], dalej na krajowej 70-90 :kox:

Jeśli mam zaoszczędzić 2-3 litry przy takiej jeździe w stosunku do normalnego przemieszczania się to ja dziękuje bardzo :naughty:

powrót normalny ~10 litrów :decayed:

Nie istotne dlaczego tak jechałem :wink4:

przyjmuję to za min w zimowych warunkach, stawiam orzechy przeciwko eu, że nikt mnie nie pobije :kox:

a obecnie po mieście ~11, ale mam garaż, więc się szybciej nagrzewa przy obecnych temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem testa .. Lublin-Warszawa i z powrotem.

W tamtą stronę :evil: do 180 dynamicznie i bez oszczędzania 8,6

Z powrotem do 120 tempomat delikatnie 6,7

Także wszystko zależy od stylu jazdy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do Warszawy gniecione dobrze 8.5 l - czas przejazdu 247km (Miechow- Warszawa) 2:23 (srednia predkosc jakies 107 chyba bylo)- godzina 5 ta rano wyjazd pusto na drogach :).Powrot (po chipie u Rogala :naughty: ) ten sam odcinek spalanie 8.7-8.8 duzo samochodow masa wyprzedzania i ... radosc z jazdy nieziemska. Jak dostane wykres to zaloze odpowiedni watas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim FIS ie pokazuje mi średnie ogólne spalanie na poziomie 6,7l a w rzeczywistosci spalanie wynosi 7,8 jezdze głównie trasy do 30km 50%to miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...