Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tam słyszałem że Statoil nie zaopatruje się na Orlenie a też swoje paliwa ciągnie w całosci... podobno najpewniejsze jest ON zimowa na Statoil oprócz tego wszystkie moje auta zawsze tankowałem PB ze Statoil i widać różnicę chodźby w stosunku di BP czy Mixpol(fuj :tongue4:) i ja tam się będe raczej trzymał statoil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wyniki z hamowni powtarzalne 10krotnie i uśrednione wyniki na 95 jeśli dobrze pamiętam i vpr, różnice w mocy zanotowano ~5-7% jeśli się nie mylę, musiałbym odkopać archiwum :>

auto było wolnossące, honda civic.

w polsce jedynie shell vpr jest importowany z niemiec, shell vp jest z orlenu + uszlachetniacze shell'a

jeżdzę na vpr od prawie początku i moja dupohamownia jest zadowolona :decayed:

czy warto dopłacać?

zaturbiona benzyna powinna dostawać przynajmniej 98 do pracy, jednak czy w polsce 98 ma 98 w to wątpie, więc niech już ma te załużmy 100 ale pewne, chyba :decayed:

niech przynajmniej silnik ma niemieckie warunki pracy skoro zawieszenie musi tłuc się po polskich drogach :>

50/50 trasa wesoło, miasto dokładnie - 10,54 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, dzis pobilem rekord w miescie... droga do pracy o 8:00...

7.3l/100

Nie pytajcie jak jechalem i... czemu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków => Katowice=> Kraków Autobana, 12,3 l/100 km/h :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków => Katowice=> Kraków Autobana, 12,3 l/100 km/h :gwizdanie:

Cuber Ty to jestes rekordzista w zuzywaniu wahy hehehe ... na autobanie 12 litrow to tam pedal byl pod podloga... chyba ze powyzej 180 3l tak pala - sadzilem ze mniej niz 2.5 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków => Katowice=> Kraków Autobana, 12,3 l/100 km/h :gwizdanie:

Cuber Ty to jestes rekordzista w zuzywaniu wahy hehehe ... na autobanie 12 litrow to tam pedal byl pod podloga... chyba ze powyzej 180 3l tak pala - sadzilem ze mniej niz 2.5 ...

no torszke szybko sie jechało :gwizdanie:

ale za to Kraków=> Bukowina Tatzrańska => Kraków średnie było 7,5 l/100 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wracam z trasy do Częstochowy i z powrotem (263km), w tym jakieś 30 km po mieście, reszta trasa w większości na tempomacie (120km/h), z płynnym wyprzedzaniem i jednym testem v-max - spalanie wg FIS'a wyniosło 6,8l, ale nie wiem, czy w to wierzyć... Silnik AFN, automat. Swoją drogą - ile FIS zaniża spalanie? Pewnie koło 0,5.... Ogólnie jestem zadowolony, niech sobie w mieście pali 8,5-9, w trasie lekkiej pewnie można by zejść do 6l;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wracam z trasy do Częstochowy i z powrotem (263km), w tym jakieś 30 km po mieście, reszta trasa w większości na tempomacie (120km/h), z płynnym wyprzedzaniem i jednym testem v-max - spalanie wg FIS'a wyniosło 6,8l, ale nie wiem, czy w to wierzyć... Silnik AFN, automat. Swoją drogą - ile FIS zaniża spalanie? Pewnie koło 0,5.... Ogólnie jestem zadowolony, niech sobie w mieście pali 8,5-9, w trasie lekkiej pewnie można by zejść do 6l;)

u mnie zawyża zawsze... a w mieście to już tragedia... dziś zatankowałem 48litrów Vervy na 860km...(coś koło 5,6) a na Fisie 6,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez zawyza, zazwyczaj 0.5 litra do przodu na 100. wiec mu nie wierze. Wydaje mi sie jednak ze to poczesci zalezy jakie trasy robie, na autobanie wlasnie tyle mi zawyza , po miescie nie wiem nie sprawdzalem.

Wiec i ja sie wypowiem

Trasa Miechow-Casterlotto w jedna strone wyszlo 7.2 (srednia predkosc 120- ztym ze w Polsce na autostradzie byl jeden pas przejezdny a drugi byl sniegowy :wink4: poza Polska 160-180). Spowrotem 6.6 - predkosc podobna nie pamietam dokladnie (jak sie dalo to caly czas 160-180, niestety korki i pogoda b. to utrudnialy... wiec pewnie kolo 110-120 srednia)

p.s. dwie osoby + bagaze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie po wszystkich robótkach, wymiankach (czujnik halla, świece, sonda lamda, filtr, przepływka, termostat)

udało się zejść poniżej 15 litrów :PB98::dance::thumbup: :> :dance::tongue4::dance::lol1::dance: i to po mieście :kox: :kox: :kox: :kox:

Ostatnio sprawdzałem 14,4/100 i to wliczając dwa, solidne driftiowanka na śniegu :naughty: :naughty: :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie po wszystkich robótkach, wymiankach (czujnik halla, świece, sonda lamda, filtr, przepływka, termostat)

udało się zejść poniżej 15 litrów :PB98::dance::thumbup: :> :dance::tongue4::dance::lol1::dance: i to po mieście :kox: :kox: :kox: :kox:

Ostatnio sprawdzałem 14,4/100 i to wliczając dwa, solidne driftiowanka na śniegu :naughty: :naughty: :> :> :>

Ja walczę o 10 po mieście, zobaczymy co z tego wyjdzie :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie po wszystkich robótkach, wymiankach (czujnik halla, świece, sonda lamda, filtr, przepływka, termostat)

udało się zejść poniżej 15 litrów :PB98::dance::thumbup: :> :dance::tongue4::dance::lol1::dance: i to po mieście :kox: :kox: :kox: :kox:

Ostatnio sprawdzałem 14,4/100 i to wliczając dwa, solidne driftiowanka na śniegu :naughty: :naughty: :> :> :>

No i ładnie,mam nadzieje za jak kupie S4 to srednio ok 30% miasto zejde do 13 :przebiegly:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 po mieście :shocked: :shocked: :shocked: :shocked:

Abstrakcja :> :> :gwizdanie:

:polew: :polew: :polew:[br]Dopisany: 04 Marzec 2009, 18:58_________________________________________________

No i ładnie,mam nadzieje za jak kupie S4 to srednio ok 30% miasto zejde do 13 :przebiegly:

Nie wyjdzie :tongue4: Przy proporcji 30 do 70 może tak :naughty:

No chyba, że trasa w tempie emeryta :gwizdanie:

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę o 10 po mieście, zobaczymy co z tego wyjdzie

A ja mam 10 w mieście :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę o 10 po mieście, zobaczymy co z tego wyjdzie

A ja mam 10 w mieście :decayed:

Wszystko zależy jakie miasto :gwizdanie: :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę o 10 po mieście, zobaczymy co z tego wyjdzie

A ja mam 10 w mieście :decayed:

Wszystko zależy jakie miasto :gwizdanie: :cool1:

I jaki styl jazdy :tongue4: Poza tym 1.6 potrafi często spalić więcej niż 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...