Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

widzę że sporo kolegów na forum robi rocznie po 50-60tyś.km :kox:,

a przeglądając ogłoszenia sprzedaży auta 5,10 czy 15 letnie mają przebiegi pomiędzy 120 a 180tyś.km. :gwizdanie:

magia :co:

sorry za OT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja na jednym baku kiedyś spaliłem dwie paczki fajek ale teraz już nie pale :polew: sory za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na jednym baku kiedyś spaliłem dwie paczki fajek ale teraz już nie pale :polew: sory za OT

bez takich proszę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile spala w cyklu 100% miejskim ten 1.9tdi 115/116KM z B7 (oczywiście w manualu)?

AVF 130KM spalał mi w mieście przeciętnie 10l. Ciekawe jaką ilością gnojówki zadowoliłby się w podobnych warunkach słabszy 1.9 115KM w nowszej budzie.

P.S.

Obecnie jeżdzę e46 320cd (w CR) 150KM, który po mieście łyka luźno 10,5-11l. :embarrassed:

Planuję powrót do :audi: Znajdźcie tylko ladne B7 S-line limo. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF 130KM spalał mi w mieście przeciętnie 10l.

jeśli tak rzeczywiście było to się zastanów dobrze czy nie wziąć jakiejś benzynki bo dieslami trzeba umieć (chcieć inaczej) jeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVF 130KM spalał mi w mieście przeciętnie 10l.

jeśli tak rzeczywiście było to się zastanów dobrze czy nie wziąć jakiejś benzynki bo dieslami trzeba umieć (chcieć inaczej) jeździć...

Pokonuję zwykle krótkie odcinki praca-dom, w sumie to wychodzi ok 20-30km dziennie, często gaszę i znów odpalam silnik (częste postoje), większość w godzinach szczytu. Zaznaczam, że nie jest to mój pierwszy diesel. Nie ścigam się ze świateł etc.

Średnio 2-3 trasy rocznie.

Jeśli tdi w takich warunkach potrafiło spalić ok. 10l to nie chcę wiedzieć ile spali benzyna... np. 2.0tfsi

Wracam do pytania ile pali 1.9tdi (B7) w cyklu typowo miejskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mówiono że diesel na krótkie odcinki się nie nadaje więc jest jak jest... a B7 - 116KM podejrzewam że zaoszczędzisz ok. 0,5 litra w stosunku do 1.9 AWX/AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja w trochę słabszym 1.9tdi (105km) w poznańskich korkach ok 8 to normalka, ale to wszystko zależy, najwięcej widziałem na Fisie 12 jak na razie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD4M 11? :naughty:

diesle znacznie dłużej osiągają temp pracy, co też nie jest bez znaczenia w zużyciu paliwa.

Kraków-Katowice-Kraków [trasa gigant :kox:], w tym hamowania, reszta już po Krakowie.

A4 w jedną stronę ~160 max, w drugą max 200 [Audi próbowało choć chwilę utrzymać się za Gt, podkreślam próbowało :gwizdanie:]

efekt 11,09 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD4M 11? :naughty:

diesle znacznie dłużej osiągają temp pracy, co też nie jest bez znaczenia w zużyciu paliwa.

Kraków-Katowice-Kraków [trasa gigant :kox:], w tym hamowania, reszta już po Krakowie.

A4 w jedną stronę ~160 max, w drugą max 200 [Audi próbowało choć chwilę utrzymać się za Gt, podkreślam próbowało :gwizdanie:]

efekt 11,09 :kox:

Tak, wiem że 2.0TFSI potrafi mało spalić, szczególnie w mieście. :)

Ciekawe jaki byłby wynik w warunkach, o których pisałem wyżej.

Uwierzę dopiero jak osobiście sprawdzę a chyba będzie mi to dane :kox:

Jak narazie w moim przyp. jeśli chodzi o benz. użytkowane moim stylem jazdy przez dłuższy okres czasu w cyklu wyłącznie miejskim z częstymi postojami na krótkich dystansach (j/w.):

nowy swift 1.3 ~ 8,5l

pug 307 1.6 ~ 9,5l

a4 b5 1.6 ~ 10l

mr2 spyder 1.8 ~ 11-12l

mazda3 2.3 ~ 12l

civic type-r 2.0 ~ 13l

nowy town&country 3.3 ~20l :decayed: (automat)

diesele:

v40 1.9 dci ~ 8,5l (przy bucie!)

almera 1.9dti ~ 9l

e46 320d 150KM CR ~ 10-11l

a4 b6 AWX ~ 10l

e46 320d 136KM ~ 11-12l (webasto)

passat b6 AVF ~ 12l (tiptronic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz spalanie w AWX-ie jak w 1.6. :gwizdanie: Nie wiem jakie macie nogi,bo mi żaden gnojowóz nie spalił 10l,a raczej to ja wyprzedzam rzadko mnie. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KMK kiedy zawitasz na spota w Kraku ? :naughty: musisz mi i pewnie wielu chlopakom pokazać jak jeździsz ze masz takie małe spalanie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuber na gokarty się z Wami wybieram i dojechać nie mogę :kwasny:

musisz mi i pewnie wielu chlopakom pokazać jak jeździsz ze masz takie małe spalanie

wooolno, flegmatycznie, emerycko, wolniej i płynniej się chyba nie da :wink4:

w weekend poodgarniałem trochę śnieg na podkrakowskich wsiach, to już nie będzie 10 :evil:

swoją drogą a4 prowadzi się jak dziecko w slajdach, klasyczna podsterowność awd, nawet nie trzeba łamać auta, lewa noga załatwia wszystko :kox:

no, a dzis znów się toczę :naughty:

a tak na marginesie to o co Ci chodzi z tym niskim spalaniem, moja a4 pali 11 w zwyż przy predkosciach 160+ a Wam diesle 5-6 przy 200 :tongue4::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam diesle 5-6 przy 200

No mi napewno nie :naughty: i nigdy tak nie Twierdziłem wiec l.m. nie jest wskazana przy tej wypowiedzi :cool1:

co do spalania to pisałes kiedys ze przy ostrej jeździe jest w stanie Ci tyle spalic :naughty:

Przyjedz na karty :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie widziałem u siebie (3.0 TDI) wyniku 10 w mieście.

Poruszam się głównie w godzinach szczytu - spalanie z wyświetlacza ok.14-16/100. Szybko=ponad 20/100.

Raz się zdarzyło że na trasie Kraków-Polkowice-Kraków (750km) wyszła średnia 7,8 (ok.150km/h).Jadąc trasę "normalnie" :wink4: jest ok.10

Tyle że ja mam automata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja mam automata :)

i wszystko jasne :gwizdanie:

kuzyn ma A6 2,5 w automacie,z 12 nie schodzi :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie widziałem u siebie (3.0 TDI) wyniku 10 w mieście.

Poruszam się głównie w godzinach szczytu - spalanie z wyświetlacza ok.14-16/100. Szybko=ponad 20/100.

Raz się zdarzyło że na trasie Kraków-Polkowice-Kraków (750km) wyszła średnia 7,8 (ok.150km/h).Jadąc trasę "normalnie" :wink4: jest ok.10

Tyle że ja mam automata :)

ciężko ale da sie zejsc poniżej 10 ciu ale nie w godzinach szczytu to raz a dwa prędkosci nie przekraczajace 80 km/h :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...