Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Diagnostyka skrzyni Multitronic od A do Z


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem w stanie zdiagnozować tego tylko na podstawie zamieszczonego opisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zdiagnozować tego tylko na podstawie zamieszczonego opisu.

To co proponujesz kolego. Czy vag cos powie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie zdiagnozować tego tylko na podstawie zamieszczonego opisu.

To co proponujesz kolego. Czy vag cos powie wiecej.

Aby powiedzieć coś więcej musiałbym przejechać się autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Września, woj. wlkp.

co z tym multi... dzisiaj tez mi wszedł w stan awaryjny kilka razy masakra jakaś... możecie kogoś polecić kto naprawi z wlkp.??? pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


możecie kogoś polecić kto naprawi z wlkp.??? pomocy.

przecież pisze Bart-S że we Wrześni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś mógłby polecić kogoś do wymiany oleju w multitroniku w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeste nowym wlascicielem A4B7 2.0 bpw multitronic nr skrz WWO, 01j301383t. Autko okazalo sie ze ma uszkodzon skrzynie. Skrzyia nie dawala znakow zycia skasowalem bledy. Pokazay sie na owo .Sprawdzilem olej spuscilem 1.5 l zalalem o 5 l Revanol cvt skrzyniadala oznake auto zaczelo jezdzic.Strasznie szarpalo.Zrobilem adaptacje manualna z rozlaczaniem akumul. ok.20 razy.Gdy rozgrzalem je olej w skrzyni ok 100 stopni straszne szarpanie.Diagnoze zrobilem interfejsem delphi wiec podam kilka danych grup:

65/1- 3

65/2 - 7

6/1 -P

6/2 -0,02 A

6/3-0,0 A

6/4 0,0 A

7/1 -80 obrot

grupa 8 i 9 wszystkie wart 0,0

grupa 10/1 ;0,31 A ,10/2 nastepuje adaptacja ,10/3temp.oleju :97, 10/4 ;0.0 nm

grupa 11/1; 0,28 A, 11/2 nastepuje adaptacja ,11/3temp.oleju :97, 11/4 ;0.0 nm

grupa 12/1; 0,78 A,12/2; 0,57A, 12/3; 0,31A

Wedlug wzoru MVB12/1-MVB12/2 =0,21A <65A WSKAZYWAL Bart-s na uszkodzenie walka. o co chodzi Jesli mozeci pomodz swoja wiedza co sie uszkodzilo .Prosilbym Bart-s o przeglad moich parametrow.czekam na madre wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeste nowym wlascicielem A4B7 2.0 bpw multitronic nr skrz WWO, 01j301383t. Autko okazalo sie ze ma uszkodzon skrzynie. Skrzyia nie dawala znakow zycia skasowalem bledy. Pokazay sie na owo .Sprawdzilem olej spuscilem 1.5 l zalalem o 5 l Revanol cvt skrzyniadala oznake auto zaczelo jezdzic.Strasznie szarpalo.Zrobilem adaptacje manualna z rozlaczaniem akumul. ok.20 razy.Gdy rozgrzalem je olej w skrzyni ok 100 stopni straszne szarpanie.Diagnoze zrobilem interfejsem delphi wiec podam kilka danych grup:

65/1- 3

65/2 - 7

6/1 -P

6/2 -0,02 A

6/3-0,0 A

6/4 0,0 A

7/1 -80 obrot

grupa 8 i 9 wszystkie wart 0,0

grupa 10/1 ;0,31 A ,10/2 nastepuje adaptacja ,10/3temp.oleju :97, 10/4 ;0.0 nm

grupa 11/1; 0,28 A, 11/2 nastepuje adaptacja ,11/3temp.oleju :97, 11/4 ;0.0 nm

grupa 12/1; 0,78 A,12/2; 0,57A, 12/3; 0,31A

Wedlug wzoru MVB12/1-MVB12/2 =0,21A <65A WSKAZYWAL Bart-s na uszkodzenie walka. o co chodzi Jesli mozeci pomodz swoja wiedza co sie uszkodzilo .Prosilbym Bart-s o przeglad moich parametrow.czekam na madre wskazowki

Zła interpretacja danych - podane wartości to odpowiednio 0,780mA i 0.570mA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ BART-S do tych wartości np 0,78A trzeba dodać jedno zero gdyby była wartość 0,782A daje to 782mA natomiast 0,78A daje 780mA wiec do tych wartości żeby były 3 miejsca po przecinku trzeba dodać 0 przecież vag screen powyżej tez pokazuje wartości w Aspektach.pozdrawiam proszę jeszcze raz o sprecyzowanie grup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się VCDSem to zobaczysz różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się VCDSem to zobaczysz różnicę ;)

Dzieki za rade ale skrzynie zrzuciłem w garażu z auta trochę było roboty więc teraz już nie dam rady żadnym .Mam zdjęcia z wszystkich grup ale ich jest ok 40 wiec nie zamieszczalem a parametry przepisalem myślałem ze to niebędzie różnicy jakim interfejsem odczytam parametry grup.Sterownik dobry niewiem czy te parametry z 65 nie sa przyczyną hydrauliki poprzedni zwolnienie zaw.bezpieczenstwa całwite czyli grupa 65/1 mialo wart 3, a 65/2 13 czy to niechodzio sterownik hydrauiczny lub filtr ktory blokuje cisnieni lub smarowanie Sorki że zawracam glowe ale chyba bede musial kupic przekladke na manuala bo moja żonka ma ciezką nogę co o tym sądzicie czy warto rozbierac skrzynie jeśli tak może jakieś wskazówki auto mialo 251 tyś przebiegu serwisowany aso niemcy. Jezcze jedno rozwiązanie mogę kupic skrzynię multitronic z 2013 r 20 tyś przebieg z audi 2.0tdi nr skrzyni NRJ , silnika CGLC czy będzie pasowac proszę o rade i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 2013 nie podejdzie do B7. Rób przekładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 2013 nie podejdzie do B7. Rób przekładkę.

Dzieki za rade bo caly kpl do przekladki moge miec za 1300 zl z auta o przebieg 60 tys. jak Ci sie wydaje czy ludzic sie ze to hydraulika czy w tym mutitronicu moim jest lancuch i powazniejsze rzeczy do roboty bo to szarpanie to bylo konkretne tak jakby poducha pod silnikiem oberwana tak rzucalo silnikiem i osprzetem autko pozatym jest w ladnym stanie zadbane.Pozdrawiam i jesli nienaduzywam tajemnicy to oprucz kabelka we wiazce do wstecznego i chyba wezyk z pompkiwstepnej do serwa oraz zmian w vcds sa jeszcze jakies myki.Bo jesii go przerobie jeste z J.góry dalbys rade zrobic te zmiany Vcds.Jescze raz dzieki Sorki jestem amatorem dotyczczs eksploatacje swoich aut robilem sam wiec dlatego pisze

Edytowane przez JacobInstal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 2013 nie podejdzie do B7. Rób przekładkę.

Dzieki za rade bo caly kpl do przekladki moge miec za 1300 zl z auta o przebieg 60 tys. jak Ci sie wydaje czy ludzic sie ze to hydraulika czy w tym mutitronicu moim jest lancuch i powazniejsze rzeczy do roboty bo to szarpanie to bylo konkretne tak jakby poducha pod silnikiem oberwana tak rzucalo silnikiem i osprzetem autko pozatym jest w ladnym stanie zadbane.Pozdrawiam i jesli nienaduzywam tajemnicy to oprucz kabelka we wiazce do wstecznego i chyba wezyk z pompkiwstepnej do serwa oraz zmian w vcds sa jeszcze jakies myki.Bo jesii go przerobie jeste z J.góry dalbys rade zrobic te zmiany Vcds.Jescze raz dzieki Sorki jestem amatorem dotyczczs eksploatacje swoich aut robilem sam wiec dlatego pisze

Multitronik jest skrzynką ciężką do naprawy (bardzo dużo elementów nie diagnozowalnych na stole). Prawidłowe podejście do jej diagnostyki wymaga sporej praktyki.... Dziś, po 6 latach pracy tylko przy nich nadal mogę się przyznać, że potrafi mnie zaskoczyć :D A co dopiero mają zrobić warsztaty, naprawiające wszystkie skrzynie ;)

...nigdy nie stawiam diagnozy tylko na podstawie danych dostarczonych przez klienta. Muszę "poczuć" usterkę, przejechać się autem, zerknąć w bloki pomiarowe w trakcie jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade Pozdrawiam czy mozna sie z toba kontaktowac droga mailowa ewent jakis nr telefon w sprawach uslugowych-warsztatowych.Bo tego multi to zostawie w spokoju a niechce kupowac uzywki bo to totolotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W encyklopedii masz kontakt do mnie w pierwszym poście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Taki błąd mi dziś wywaliło - po skasowaniu powraca w momencie gdy wrzucam na D na w innych pozycjach błąd się nie pojawia, skasuję i znów jak daję na D to wywala, na Fisie PRND w negatywie i brak możliwości zmiany biegów ręcznie. Auto normalnie jeździ jak do tej pory. Doczytałem, że to może być jakiś magnes ale nic więcej - pomoże ktoś ?

1 Fault Found
18161- Tiptronic Switch (F189): Implausible Signal
P1753 - 35-00 - -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Taki błąd mi dziś wywaliło - po skasowaniu powraca w momencie gdy wrzucam na D na w innych pozycjach błąd się nie pojawia, skasuję i znów jak daję na D to wywala, na Fisie PRND w negatywie i brak możliwości zmiany biegów ręcznie. Auto normalnie jeździ jak do tej pory. Doczytałem, że to może być jakiś magnes ale nic więcej - pomoże ktoś ?

1 Fault Found

18161- Tiptronic Switch (F189): Implausible Signal

P1753 - 35-00 - -

Spróbuj wymienić płytkę pod wybierakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...