Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Czy to prawda, że Policja ma juz jakiś sprzęt do sprawdzenia czy...


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

...samochód został poddany tuningowi silnika (zwiększenie mocy itp), za co oczywiście poleciałby dowód? Zasłyszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta chyba hamownię :decayed:

za co oczywiście poleciałby dowód?

nie mogą Ci zabrać dowodu za zmiany mocy w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie chyba mogą, bo dane jeśli specyfikacja auta nie będzie zgodna z danymi z dowodu rejestracyjnego mają prawo się przyczepić.

Kiedyś oglądałem drogówkę i kolesiowi w CRX'ie zabrali dowód bo było widać że silnik jest modzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestańcie bo wpadamy w paranoje :decayed: możesz nawet zmienić silnik na inna pojemność, nic im do tego, nie mieszkamy w DE gdzie trzeba to zgłaszać, wypadało by bo stawka ubezpieczenia się zmienia ale praktyka jest inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestańcie bo wpadamy w paranoje :decayed: możesz nawet zmienić silnik na inna pojemność, nic im do tego, nie mieszkamy w DE gdzie trzeba to zgłaszać, wypadało by bo stawka ubezpieczenia się zmienia ale praktyka jest inna

Jeżeli zmienisz silnik na inną pojemność, to masz obowiązek to zgłosić w wydziale komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz a ludzie swoje...

odnośnie pierwszego postu to temat dla mnie do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od policjanta :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od policjanta :wink4:

A jak policjant sprawdzi pojemnośc czy moc silnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od policjanta :wink4:

A jak policjant sprawdzi pojemnośc czy moc silnika???

w zaleznosci od uzasadnienia moze zabrac dowod rejestracyjny i wyslac samochod na dodatkowe badania techniczne. Zadko sie to zdarza ale spotkalem sie z takimi kut....sami policjantami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nawet nie chodzi o zmianę stawki, ale w razie zdarzenia drogowego z twojej winy ubezpieczyciel ma prawo nie wypłacić odszkodowania jeśli tego nie zgłosisz. Dotyczy to również samochodów po tuningu nie mówiąc o swapie. http://tuningpasja.phorum.pl/viewtopic.php?p=618 <- pierwszy lepszy link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link jak link wszytko teoria brak podstaw prawnych, paragrafów itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link jak link wszytko teoria brak podstaw prawnych, paragrafów itd itp

a znasz pokaz mi czlowieka a znajde ci odpowiedni paragraf :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link jak link wszytko teoria brak podstaw prawnych, paragrafów itd itp

Człowieku zejdź na ziemię... W razie kolizji jak się okaże że zamiast 1.9 tdi masz 3.0 albo 4.2 i to np. w benzynie to zapomnij o wypłacie, nie mówiąc już o problemach przy przeglądzie - nikt Ci nie podbije jak nie załatwisz wszystkiego w papierach. Trochę logiki. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już o problemach przy przeglądzie - nikt Ci nie podbije jak nie załatwisz wszystkiego w papierach. Trochę logiki.
Człowieku zejdź na ziemię..

chyba żyjesz w innym świecie :decayed:

miałem G klasę 290gd czyli 2,9d został zamieniony na 400cdi, nie dość że nikt na to nie zwracał uwagi to jeszcze bez problemu dostałem odszkodowanie gdy wywróciłem go w lesie (z AC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już o problemach przy przeglądzie - nikt Ci nie podbije jak nie załatwisz wszystkiego w papierach. Trochę logiki.
Człowieku zejdź na ziemię..

chyba żyjesz w innym świecie :decayed:

miałem G klasę 290gd czyli 2,9d został zamieniony na 400cdi, nie dość że nikt na to nie zwracał uwagi to jeszcze bez problemu dostałem odszkodowanie gdy wywróciłem go w lesie (z AC)

To chyba ubezpieczałeś się u sołtysa, u siebie na wsi. :polew: Mylisz AC z OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie na wsi

:mysli: chyba jednak wolę moją "wieś" niż Twoją z przyciasnym mostem :polew:

Nie myl AC z OC.

nie da się tego pomylić

fakt jest taki że póki co u nas nie jest jak np w DE i większość przeróbek ludzie nie zgłaszają i jakoś się to kręci... do czasu ale mówię jak jest teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby mieli zabierac dowody to Polska by sie niezle wzbogaciła. Na kazdym forum z grup VW audi seat skoda pierwsze 2-3 strony przedstawianych auto to Diesle albo 1.8T co najmniej po sofcie albo i grubszych... przez ostatnie 3-4 lata wszycy poszli do przodu z mocami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link jak link wszytko teoria brak podstaw prawnych, paragrafów itd itp

Człowieku zejdź na ziemię... W razie kolizji jak się okaże że zamiast 1.9 tdi masz 3.0 albo 4.2 i to np. w benzynie to zapomnij o wypłacie, nie mówiąc już o problemach przy przeglądzie - nikt Ci nie podbije jak nie załatwisz wszystkiego w papierach. Trochę logiki. :wallbash:

Ostatnio jak bylem na przegladzie to gość ze stacji zauważył że mam auto zmodyfikowane, popytał troszke co było zmieniane a ja mu na to że prawie wszystko: hamulce, zawiecha, wydech, dolot, osprzęt silnika itd. Poogladał wszystko ze zdumieniem ze z 1,9TDi idzie zrobić 200km popytał ile to teraz pali, po czym podbił mi dowód i życzył szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link jak link wszytko teoria brak podstaw prawnych, paragrafów itd itp

Człowieku zejdź na ziemię... W razie kolizji jak się okaże że zamiast 1.9 tdi masz 3.0 albo 4.2 i to np. w benzynie to zapomnij o wypłacie, nie mówiąc już o problemach przy przeglądzie - nikt Ci nie podbije jak nie załatwisz wszystkiego w papierach. Trochę logiki. :wallbash:

Ostatnio jak bylem na przegladzie to gość ze stacji zauważył że mam auto zmodyfikowane, popytał troszke co było zmieniane a ja mu na to że prawie wszystko: hamulce, zawiecha, wydech, dolot, osprzęt silnika itd. Poogladał wszystko ze zdumieniem ze z 1,9TDi idzie zrobić 200km popytał ile to teraz pali, po czym podbił mi dowód i życzył szerokiej drogi.

mialem dokladnie to samo

typ otworzyl maske - zobaczyl "disco" i sie pyta ile to ma teraz koni i co jeszcze pomodzilem - poza przyciemnionymi szybami ktorych nie chce widziec :decayed:

co do zatrzymania dowodu, z powodu podejrzenia zwiekszenia mocy.... :gwizdanie: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...