Opublikowano 23 Grudnia 200916 l spoko 505.01 doczytałem sie tylko teraz wybrać 5w40 czy jakis inny?? sądzicie ze castrol sie nie nadaje? miałem castrola 5w40 i złego słowa nie powiem poza tym ze go troszkę ubywało teraz zalałem motula i zobaczymy czy będzie jakaś różnica
Opublikowano 23 Grudnia 200916 l spoko 505.01 doczytałem sie tylko teraz wybrać 5w40 czy jakis inny?? sądzicie ze castrol sie nie nadaje? nie wiem gdzie czytales ale na pewno nie w tym wątku. olej do twojego silnika wystarczy, ze spelni norme 505.00 lub 506.00. np Motul 8100 X-cess 5W-40
Opublikowano 23 Grudnia 200916 l sie porobiło zampmniałem zmienic :embarrassed: w danych miałem przesiadka na b6 stąd moje pytanie o oliwkę do AVB ale juz wiem norma 505.01 5w40 i bedzie OK
Opublikowano 23 Grudnia 200916 l na tej stornie możecie się dowiedzieć jaki olej powinien być zalany do silnika, znajdziecie dokładną specyfikację a nawet ile oleju należy wlać. Również podają tam ile info o oleju do skrzyni biegów, płynów do chłodnicy i układów hamulcowych. ja w firmie często korzystam z tego katalogu i polecam Wam http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1152
Opublikowano 25 Grudnia 200916 l na tej stornie możecie się dowiedzieć jaki olej powinien być zalany do silnika, znajdziecie dokładną specyfikację a nawet ile oleju należy wlać. Również podają tam ile info o oleju do skrzyni biegów, płynów do chłodnicy i układów hamulcowych. ja w firmie często korzystam z tego katalogu i polecam Wam http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1152 Katalog jak katalog (prawie kazda firma olejowa taki ma od castrola, mobila, itd.) Co ciekawe: katalog dla silnika AWX dobiera 4 oleje z czego 2 spełniają norme VW 505.01
Opublikowano 25 Grudnia 200916 l ...z czystym sumieniem moge polecic liqui moly ms02.Ja zalalem wlasnie takim polsyntetykiem i wydaje mi sie ze silnik jeszcze nigdy tak ladnie nie pracowal, jest on produkowany w niemczech i prosto od nich do nas trafia bez zadnego rozlewania, takze gwarancja solidnej jakosci.
Opublikowano 26 Grudnia 200916 l Witam.Zamierzam zmienić olej w silniku 2,5tdi kod silnika "bcz" z przebiegiem 210tysięcy. W tej chwili zalany jest Castrolem edge td 5w40 API SM/CF VW 502.00/505.00/505.01. Chcę zmienić na motula tylko nie wiem ktorego. Czy może być Motul Specyfic 5w40 Api SJ/CF o normach 500.00/505.00/505.01 albo Motul 8100 x-cess 5w40 API SL/CF 502.00/505.00 albo Motul 8100 x-clean C3 API SM/CF 502.00-505.00. Który najlepszy do tego silnika.Pozdrawiam
Opublikowano 26 Grudnia 200916 l Witam.Zamierzam zmienić olej w silniku 2,5tdi kod silnika "bcz" z przebiegiem 210tysięcy. W tej chwili zalany jest Castrolem edge td 5w40 API SM/CF VW 502.00/505.00/505.01. Chcę zmienić na motula tylko nie wiem ktorego. Czy może być Motul Specyfic 5w40 Api SJ/CF o normach 500.00/505.00/505.01 albo Motul 8100 x-cess 5w40 API SL/CF 502.00/505.00 albo Motul 8100 x-clean C3 API SM/CF 502.00-505.00. Który najlepszy do tego silnika.Pozdrawiam 1 post na samej górze. czerwona czcionka. Motul 8100 X-cess 5W-40
Opublikowano 27 Grudnia 200916 l ...z czystym sumieniem moge polecic liqui moly ms02.Ja zalalem wlasnie takim polsyntetykiem i wydaje mi sie ze silnik jeszcze nigdy tak ladnie nie pracowal, jest on produkowany w niemczech i prosto od nich do nas trafia bez zadnego rozlewania, takze gwarancja solidnej jakosci. powinienes zalac 5W40 ze względu na turbinę
Opublikowano 28 Grudnia 200916 l mam wlany : Shell Helix Plus Diesel 10w40 (polsyntetyk) mam przebieg 201 000 wiem ze nie wlaściwy i zaleje go teraz : CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W40 Ale chodzi o płukanie silnika kupiłem : Keen-Flo engine flush link: http://allegro.pl/item857935660_kleen_flo_wyplucz_silnik_przed_wymiana_olej.html Moge go z powodzeniem użyc ?
Opublikowano 28 Grudnia 200916 l nie musisz niczym płukac. pluczemy tylko wtedy jak nie wiemy co bylo zalane.
Opublikowano 28 Grudnia 200916 l ale skoro kupilem to moge uzyc ? nie zaszkodzi to w niczym chyba .. ? jeszcze jedno pytanko dlaczego tak wszyscy motul-a polecają , czy nie wystarczy jak olej spełnia norme taką jak mam przykazane ? VW 501
Opublikowano 28 Grudnia 200916 l ale skoro kupilem to moge uzyc ? nie zaszkodzi to w niczym chyba .. ? nie zaszkodzi jeszcze jedno pytanko dlaczego tak wszyscy motul-a polecają , czy nie wystarczy jak olej spełnia norme taką jak mam przykazane ? VW 501 datego, ze bazuja nie na kolorowych reklamach, a na doswiadczeniu. poczytaj posty jak silnik wyglada po 200 000km jezdzenia na Castrolu od środka...
Opublikowano 28 Grudnia 200916 l dokladnie jak wyzej napisal kolega ... zalej motulem 8100 x-cess lub syntetykiem Liqui Moly - przekonasz sie czemu sa zachwalane ...
Opublikowano 29 Grudnia 200916 l Ja sie przesiadłemz Castrol Edge na Liqui Moly i powiem Wam ze roznica jest duza, duzo lepiej pracuje silnik
Opublikowano 29 Grudnia 200916 l Ja sie przesiadłemz Castrol Edge na Liqui Moly i powiem Wam ze roznica jest duza, duzo lepiej pracuje silnik PrZeMiAn, to nie przez zmiane oleju -> to te diody tak dzialaja !!
Opublikowano 29 Grudnia 200916 l Mam pytanie. Czy uzywacie tylko motula, czy bierzecie pod uwage sheell, castrol
Opublikowano 29 Grudnia 200916 l Mam pytanie. Czy uzywacie tylko motula, czy bierzecie pod uwage sheell, castrol raczej nie.
Opublikowano 29 Grudnia 200916 l Mam pytanie. Czy uzywacie tylko motula, czy bierzecie pod uwage sheell, castrol raczej nie. Mobil 1
Opublikowano 30 Grudnia 200916 l Koledzy czym zalać AFN jak teraz jest na Castrol 15w40 minerał. Chciałem zalać Motul x-cess 8100 przed uprzednim mobil engine clean. Ale nie wiem czy nie lepiej teraz zalać Motul 6100 SYNERGIE 10W-40 a dopiero przy następnej wymianie fullsyntetyk? A i jaki filterek oleju ? Waham się między mann a bosch
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto