Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich, musze pilnie wymienic olej bo szykuje mi sie dluga podroz i koledze skonczyl sie w zeszlym tygodniu olej castrol slx professional. pytanie wiec czy castrol edge 5w30 moze byc ? dzieki z gory za szybka odpowiedz. audi a4 avant 2007r, 2.0tdi bva 163km, 200 tysiecy przebiegu

byle nie podrabiany.

mobil 1 esp formula ma troche lepsze parametry.

najpewniej kupic motula - najmniejsze prawdopodobienstwo podrobki

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Musashi pod jakim względem Mobil 1 esp jest lepszy od Castrola edge bo jakoś nie widzę znaczącej różnicy.Mobil również nie informuje w swojej karcie produktu o bardzo ważnym wskaźniku TBN a w badanich za wiele mu nie wyszło bo 5.1 co moim zdaniem dyskwalifikuje ten olej, a bynajmniej trzeba go zmieniać nie dłużej niż 10 kkm.

Z podrabianiem oleju już też tak nie dramatyzujmy ,że wszystko co Mobil to prawie podrabiane :wink4: Ja bym raczej obstawiał ,że podróby to raczej bardzo znikomy margines całego przemysłu olejowego.

A tak na marginesie ja dzisiaj do swojego Audi zalałem to .

http://www.amsoil.com/storefront/afl.aspx

Wiem,że nie spełnia normy 504/507 , ale mało to mnie już interesuję na serwis w okresie gwarancji i tak nie zdążę już pojechać . Wolę mieć olej który chroni silnik niż te pro ekologiczne które spełniają normę 504/507. Nic złego po zastosowaniu tego oleju się na pewno nie wydarzy. Będę obserwował , czy nie nastąpi częstsze wypalanie dpf-a , a jak nie to zaleję ten.Tylko 20 % popiołów więcej od poprzednika a ochrona silnika jeszcze lepsza.

http://www.amsoil.com/storefront/deo.aspx

Opublikowano

Witam.Kupilem nie dawno audi a4 2.0tdi z 2005r. i tak sobie czytam na temat oleju.Silnik ma przejechane 54 tys. i jezdzi na long live shell 507.00.Nie jestem pewny czy silnik ma ochrone po przejechaniu 30tys.km i czy faktycznie ten olej ma takie wlasciwosci,wiec zastanawiam sie nad zmiana na inne parametry i wymiane oleju co 15tys. km.Co sadzicie na ten temat i jak zlokalizowac czy silnik ma pdf.

Opublikowano

noooo..., calkiem przyjemne oleje, a gdzie to kupic? :mysli:[br]Dopisany: 10 Luty 2011, 20:39_________________________________________________

Witam.Kupilem nie dawno audi a4 2.0tdi z 2005r. i tak sobie czytam na temat oleju.Silnik ma przejechane 54 tys. i jezdzi na long live shell 507.00.Nie jestem pewny czy silnik ma ochrone po przejechaniu 30tys.km i czy faktycznie ten olej ma takie wlasciwosci,wiec zastanawiam sie nad zmiana na inne parametry i wymiane oleju co 15tys. km.Co sadzicie na ten temat i jak zlokalizowac czy silnik ma pdf.

pdfy w silnikach nie wystepuja. dpfa nie posiadasz o ile oczywiscie posiadasz kod jak w profilu. co do oleju, poczytaj masz wszystko napisane wpierwszym poscie

Opublikowano

Witam.Kupilem nie dawno audi a4 2.0tdi z 2005r. i tak sobie czytam na temat oleju.Silnik ma przejechane 54 tys. i jezdzi na long live shell 507.00.Nie jestem pewny czy silnik ma ochrone po przejechaniu 30tys.km i czy faktycznie ten olej ma takie wlasciwosci,wiec zastanawiam sie nad zmiana na inne parametry i wymiane oleju co 15tys. km.Co sadzicie na ten temat i jak zlokalizowac czy silnik ma pdf.

oczywiscie, ze tryb LL jest szkodliwy. sprawdz w ksiazce serwisowej albo na wlpece w bagazniku w kodach:

0GG = nie masz DPF

7GG = masz DPF

jesli nie masz lej MOTUL SPECIFIC VW 505.01

jesli masz DPF lej MOTUL 8100 x-Clean+ 5W30

Opublikowano

Musashi pod jakim względem Mobil 1 esp jest lepszy od Castrola edge bo jakoś nie widzę znaczącej różnicy.Mobil również nie informuje w swojej karcie produktu o bardzo ważnym wskaźniku TBN a w badanich za wiele mu nie wyszło bo 5.1

widzialem gdzies info nt TBN i bylo ok 7, wiec porownywalnie

Opublikowano

Ja nigdzie oficjalnego info o TBN Mobila 1 esp nie widziałem jedynie bazuję na Blackstone Labs.

Mobil 1 5W-30 ESP VW 504/507. VOA from Blackstone Labs.

Element Conc(ppm)

-------------------------

Al 0

Cr 0

Fe 0

Cu 0

Pb 0

Sn 0

Mo 80

Ni 0

Mn 0

Ag 0

Ti 0

K 0

B 214

Si 3

Na 4

Ca 1062

Mg 7

P 764

Zn 908

Ba 0

-------------------------

SUS @ 210F 65.1

cSt @ 100C 11.63

Flashpt F 485

Insol % 0

TBN 5.1

noooo..., calkiem przyjemne oleje, a gdzie to kupic? :mysli:

Ostatnio pokazał się na alledrogo nawet. Ja osobiście sciągałem bezpośrednio z USA przez kolegę.

Opublikowano

Sprawdzilem w ksiazce serwisowej i nie ma nic na temat dpf.Zerkne po pracy do bagaznika.Kupie motul o parametrach powyzej w sklepie z motocyklami? Kupowalem kiedys motul,ale do skutera.....

Opublikowano

Bierz od TOM77 - polecam :good::wink4:

DPF'a czasem dokładali :cool1:

Opublikowano

Czy orientuje sie ktoś w jakim punkcie Norweskim dostane olej motul do mojego grzechotnika,bo bylem w audi i oni nie wiedza co to za olej........

Opublikowano

Czy orientuje sie ktoś w jakim punkcie Norweskim dostane olej motul do mojego grzechotnika,bo bylem w audi i oni nie wiedza co to za olej........

dobre :polew:

Opublikowano

Czy orientuje sie ktoś w jakim punkcie Norweskim dostane olej motul do mojego grzechotnika,bo bylem w audi i oni nie wiedza co to za olej........

uderz tu http://www.kellox.no/ albo http://search.eim.ebay.no/?kw=motul&el=3&ect=&eb=S%C3%B8k

Opublikowano

Witam :)

Do tej pory lałem u mojego mechanika olej BP - Visco 3000 (http://www.bp.com/genericarticle.do?categoryId=4004371&contentId=7064068).

Teraz zachciało mi się motula, kupiłem 8100 X-Cess, i tu jest problem i zakłopotanie, bo poprzedni był półsyntetyk a ten jest pełny syntetyk. Czy zrobić płukankę ? Czy można po prostu zalać ? Nic się nie stanie na pełnym syntetyku ? Kumpel postraszył ze mam nie lać pełnego .. ;/

Pozdrawiam

Opublikowano

"Endriuu"-dzieki za podeslanie stronek.......

Opublikowano

Witam :)

Do tej pory lałem u mojego mechanika olej BP - Visco 3000 (http://www.bp.com/genericarticle.do?categoryId=4004371&contentId=7064068).

Teraz zachciało mi się motula, kupiłem 8100 X-Cess, i tu jest problem i zakłopotanie, bo poprzedni był półsyntetyk a ten jest pełny syntetyk. Czy zrobić płukankę ? Czy można po prostu zalać ? Nic się nie stanie na pełnym syntetyku ? Kumpel postraszył ze mam nie lać pełnego .. ;/

Pozdrawiam

lej bez plukanki

Opublikowano

Jak dużo nalatane na tym 10W-40 to według mnie można by "dla bezpieczeństwa" zrobić "płukankę" przeznaczonym do tego środkiem Motul'a lub Liqui Moly

Opublikowano

witam znacie tego sprzedawce ? ma świetne ceny na Motula i filtry

http://allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-cess-5w40-5l-mega-promocja-i1445365111.html

a tu wątek ze Skoda forum

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29578&postdays=0&postorder=asc&start=30

ma świetne ceny na Motula chce zamowić ale może ktoś ma złe doświadczenia dlatego pytam :)

Opublikowano

witam znacie tego sprzedawce ? ma świetne ceny na Motula i filtry

http://allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-cess-5w40-5l-mega-promocja-i1445365111.html

:good: :good: :good: :good: :good: :good:

kupowałem u nich juz wiele razy

Opublikowano

witam znacie tego sprzedawce ? ma świetne ceny na Motula i filtry

http://allegro.pl/gdansk-motul-8100-x-cess-5w40-5l-mega-promocja-i1445365111.html

:good: :good: :good: :good: :good: :good:

kupowałem u nich juz wiele razy

dzięki wielkie :) zamawiam wiec oliwę dla mojej niuni :D:D:D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.