Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za info,

byłem już u jednego mechanika i odradził mi, żebym wlewał pełen syntetyk jak wcześniej był wlany półsyntetyk.

Powiedział mi, że nie wlewa się oleju 5Wxx po 10Wxx ponieważ coś się zbiera w silniku i po wymianie on nie gwarantuje, że ten silnik będzie dobrze chodził. Czyli że mam już do końca jeździć 10Wxx ? Doradzcie co mam zrobić w tej sytuacji, czy na pewno zmiana oleju na półkę wyżej jest zalecana?

z góry dzięki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka opinia wśród mechaników to norma. Ale to stary mit i dawno obalony. Jeśli tylko pierścienie itd ( generalnie silnik jest w dobrej kondycji) to nic mu nie będzie po takiej zmianie oleju. Będzie tylko lepiej bo:

-będzie olej o odpowiedniej lepkości dla turbiny ( dłużej wytrzyma a koszt regeneracji koło 1 tys)

- szczególnie zimą będzie szybciej cały układ nasmarowany ( nie będzie pracy na "sucho" czyli metal o metal)

- jak zalejesz olej z normą 505.01 to będziesz miał zabezpieczone odpowiednio wałek, krzywki przed zużyciem (nich mechanik doedukuje się w zakresie aut z pompowtryskiwaczami) A jak nie zalejesz to przyspieszy to konieczność wykonania remontu silnika.

A no i tak jak kolega dzik napisał przy takiej zmianie lepiej zrobić płukankę:) Taki środek jest który wlewasz do starego oleju i potem spuszczasz z olejem syf który jest w silniku.

I takie podsumowanie. Jeśli po zmianie na 5WXX silnik zaczął by brać litrami olej to tylko by pokazało że silnik był totalnym trupem do remontu.

Ale niech się wypowiedzą jeszcze inni choć myślę że potwierdzą moje zdanie że wymienić na 5WXX jest lepszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie test `ruskich zaden tylko test z walkiem i ciezarkami nie moge znalesc tego testu nigdzie tu na forum ktos kiedys pokazywal to

testy tzw z walkiem i ciezarkami sa dobre do testowania smaru typu towot, a nie oleju silnikowego. w silniku dzialaja zupelnie inne sily niz na zimnych i ciezkich ciezarkach. polecam zobaczyc filmik kotry wkleil dzik. juz na przelomie lat 70/80 oleje byly bardzo skmplikowana cieczą pomimo tego, iz nowoscia byl wtedy Selektol 15W/40...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zostac przy motulu???? czy zmienic na valvo

a ty masz silnik na pompowtryskach?

jesli tak to norma 505.01 i oleje:

polecane oleje:

Amsoil AFL 5W/40

Fuchs GT1 5W/40 XTL

Motul 8100 X-clean C3 5w40 lub Motul Specyfic 505.01 5W/40

Liqui Moly Top tec 4600 5W/30 lub Top Tec 5w40

Millers XFE PD 5W40

lub 506.01 0W-30 np. Motul Specyfic 506.01 - polecam na okres zimowy szczegolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te oleje to klasa premium wsrod olejów silnikowych. mozesz sprobowac Amsoila AFL - nasz kolega dzik ma teraz w promocji - sam kupilem ostatnio do AXRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amsoilu ok. ladnie mruczy. ladnie sie nagrzewa. bardzo podobne zachowanie jak na motulu i LM.

Jesli odpowiada Ci Motul - zostan przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4B5 1.9TDI 90KM AHH

Witam Serdecznie wszystkich fanatyków rasowych motorów AUDI.

Chciałbym zapytać w tym temacie o sprawę jaka mnie bardzo nurtuje.

Zakupiłem dwa dni temu moje przecudne autko i sprzedający poinformował mnie że silnik jest zalany olejem jaki stosuje się do tego silnika czyli LOTOS 15W-40. (sprzedający wymienił mi olej przed sprzedażą auta)

Na drugi dzień po zakupie odwiedziłem warsztat samochodowy i doznałem szoku, gdyż pracownicy powiedzili mi że na tym oleju "padnie mi turbina" i zakatuje silnik.

Jaki powód mógł mieć sprzedający by wlać taki olej ? (jeździ autem około 3 lat)

Czy mógł przez 3 lata lać do silnika taki olej ?

Bardzo proszę o pomoc co mam teraz zrobić ?

co może się stać i czy mogę przez jakiś czas jeżdzić na tym oleju - podobno już jest najechane 2000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4B5 1.9TDI 90KM AHH

Witam Serdecznie wszystkich fanatyków rasowych motorów AUDI.

Witaj

Na drugi dzień po zakupie odwiedziłem warsztat samochodowy i doznałem szoku, gdyż pracownicy powiedzili mi że na tym oleju "padnie mi turbina" i zakatuje silnik.

Oczywiscie mieli racje.

Jaki powód mógł mieć sprzedający by wlać taki olej ? (jeździ autem około 3 lat)

Pokutujący stereotyp, ze do starych silnikow zalewa sie minarał.

Czy mógł przez 3 lata lać do silnika taki olej ?

Oczywiscie

Bardzo proszę o pomoc co mam teraz zrobić ?

Pojechac do mechanika. Zalac przy nim plukankę do silnika np Motul albo Amsoil Engine Flush. Zalac porzadnym syntetykiem np:

Motul 8100 X-cess 5W-40

Millers XFD 5w40

Amsoil 5W-40 DEO

Liqui Moly Synthoil High Tech 5W-40

co może się stać i czy mogę przez jakiś czas jeżdzić na tym oleju - podobno już jest najechane 2000 km

Zmieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę bez płukania silnika wylać ten Lotos 15W-40 zalać np. 5W-40 przejechać około 100 km i jeszcze raz zalać silnik tym olejem 5W-40 ?

czyli pierwszy raz użyję 5W-40 do przepłukania a za drugim razem już pozostawię do następnej wymiany.

chodzi o to że boje się czy te specyfiki do płukania nie rozszczelnią tego silnika i skończy się na remoncie lub przeszczepie innego używanego.

mam też obawy czy na żadszym oleju silnik nie zacznie głośno pracować i się trzaskać bo to będą objawy jego końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kolego. Moja ma już 16 latek , zrobiłem płukankę i leję cały czas 5w40 i jest ok. Znajdź chociaż jeden post, gdzie komuś się silnik rozszczelnił, czy coś w tym stylu. Zalewam teraz LM disel high tech 5w40. Wcześniej był Motul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...