Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

masz ponad 200 stron o tym co do czego sie leje , na samej górze każdej strony masz info a Ty wyskakujesz tutaj jak Filip z konopii :doh:

jak dalej tak będzie to za miesiąc mamy 400 stron :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słuchajcie ja z kolei zastanawiam się nad takim zabiegiem. Mój dziadek jeździ Audi 80 1.6 Diesel rocznik 1985. Kilka lat wstecz zrobił remont silnika (kapitalny), rok temu zmieniliśmy olej z 15w40 na 10w40 z dodatkową płukanką. Zastanawiam się gdyż niebawem kolejna wymiana, czy nie poczęstować go 5w40 (nie zadam idiotycznego pytania czy się silnik nie rozszczelni oraz czy coś się stanie), jest waszym zdaniem sens lania do takiego old-timera oleju z górnej półki ?? Pytam też w kontekście pracy popychaczy bo o ile dobrze pamiętam luz zaworowy reguluje się tutaj inaczej.

Czy dalej trzymać się Mobila 10w40 czy może coś z gamy Liqui Moly ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja z kolei zastanawiam się nad takim zabiegiem. Mój dziadek jeździ Audi 80 1.6 Diesel rocznik 1985. Kilka lat wstecz zrobił remont silnika (kapitalny), rok temu zmieniliśmy olej z 15w40 na 10w40 z dodatkową płukanką. Zastanawiam się gdyż niebawem kolejna wymiana, czy nie poczęstować go 5w40 (nie zadam idiotycznego pytania czy się silnik nie rozszczelni oraz czy coś się stanie), jest waszym zdaniem sens lania do takiego old-timera oleju z górnej półki ?? Pytam też w kontekście pracy popychaczy bo o ile dobrze pamiętam luz zaworowy reguluje się tutaj inaczej.

Czy dalej trzymać się Mobila 10w40 czy może coś z gamy Liqui Moly ??

jak niema problemów na tym oleju to ja bym zostawił. Jak sam nazwałeś to starsza konstrukcja i nie wymaga full syntetyka. Ten pół syntetyk też zadba o czystość silnika a będzie ciut gęstszy co będzie chyba zdrowsze dla tego silnika.

---------- Post dopisany at 10:37 ---------- Poprzedni post napisany at 10:37 ----------

Słuchajcie ja z kolei zastanawiam się nad takim zabiegiem. Mój dziadek jeździ Audi 80 1.6 Diesel rocznik 1985. Kilka lat wstecz zrobił remont silnika (kapitalny), rok temu zmieniliśmy olej z 15w40 na 10w40 z dodatkową płukanką. Zastanawiam się gdyż niebawem kolejna wymiana, czy nie poczęstować go 5w40 (nie zadam idiotycznego pytania czy się silnik nie rozszczelni oraz czy coś się stanie), jest waszym zdaniem sens lania do takiego old-timera oleju z górnej półki ?? Pytam też w kontekście pracy popychaczy bo o ile dobrze pamiętam luz zaworowy reguluje się tutaj inaczej.

Czy dalej trzymać się Mobila 10w40 czy może coś z gamy Liqui Moly ??

jak niema problemów na tym oleju to ja bym zostawił. Jak sam nazwałeś to starsza konstrukcja i nie wymaga full syntetyka. Ten pół syntetyk też zadba o czystość silnika a będzie ciut gęstszy co będzie chyba zdrowsze dla tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh katalog doboru oleju na stronie Mobila wyraźnie podkreśla że rekomendowany olej to New Life 0w40. Nie sugeruje się tym w żadnym wypadku, aczkolwiek ciekawi mnie na ile poprawiłaby się kultura pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem żebym się znał na olejach,z tego co tu czytając się zorientowałem to 0w i 5w to syntetyki 10w to chyba półsyntetyk a 15w to mineralny i wychodzi na to że im niższe"w" (syntetyk) tym lepszy właśnie mam zmieniać olej i pytanie mam przebieg 333 000 km i jeżdżę na Shell Helix 15w 40 rok temu jak robiłem auto były wymieniane uszczelki różne bo gdzieniegdzie silnik był mokry,teraz jest suchy(szczelny) więc czy można zejść w dół z olejem na np. 10w 40,czy to ma sens? aha silnik mam 1.9tdi 110km afn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem żebym się znał na olejach,z tego co tu czytając się zorientowałem to 0w i 5w to syntetyki 10w to chyba półsyntetyk a 15w to mineralny i wychodzi na to że im niższe"w" (syntetyk) tym lepszy właśnie mam zmieniać olej i pytanie mam przebieg 333 000 km i jeżdżę na Shell Helix 15w 40 rok temu jak robiłem auto były wymieniane uszczelki różne bo gdzieniegdzie silnik był mokry,teraz jest suchy(szczelny) więc czy można zejść w dół z olejem na np. 10w 40,czy to ma sens? aha silnik mam 1.9tdi 110km afn

Po co zmieniać, ten Shell 15w40 to bardzo dobry olej. Testy wykazały że ma zbawienne działanie dla turbiny, panewek i całej reszty podzespołów silnika.

Nie zmieniaj na 10w40 bo Ci się silnik rozszczelni i połamią się pierścienie tłokowe. Słyszałem nawet o przypadku że jak ktoś przeszedł z 15w40 na 10w40 to mu panewka pękła i wyskoczyła z silnika przez otwór wlewu oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no brawo panowie,silnik AFN i oliwa 15W40, bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie mój ostatni post Spidan to będziesz wszystko wiedział :D. Po co czytać skoro można zadręczać innych użytkowników tysięcznym pytaniem jaki olej do tdi ?? odpowiedzi aż w oczy rażą, ale po co słuchać opinii na forum, skoro mechanik ma zawsze rację i każde lać 15w40... devastation trafnie to kiedyś ujął: najlepiej kujawski z pierwszego tłoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem żebym się znał na olejach,z tego co tu czytając się zorientowałem to 0w i 5w to syntetyki 10w to chyba półsyntetyk a 15w to mineralny i wychodzi na to że im niższe"w" (syntetyk) tym lepszy właśnie mam zmieniać olej i pytanie mam przebieg 333 000 km i jeżdżę na Shell Helix 15w 40 rok temu jak robiłem auto były wymieniane uszczelki różne bo gdzieniegdzie silnik był mokry,teraz jest suchy(szczelny) więc czy można zejść w dół z olejem na np. 10w 40,czy to ma sens? aha silnik mam 1.9tdi 110km afn

a to wszystko syntetyki, a jakie dziwne lepkości mają :wink:http://pro-choice.pl/auta-osobowe-oleje-wyczynowe-c-45_47_68_70.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 10W40 to taki sam mineralny jak 15W40 z tym, że ma dodatku ok 20 % i nazywa się półsyntetyk. Jak silnik nie zużywa oleju to zastosował bym olej o lepkości 5W40 ponieważ chodzi o zimny start. Wówczas silnik najbardziej się zużywa dlatego jak planujesz tym autem jeździć to nie żałuj i lej dobrą oliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem żebym się znał na olejach,z tego co tu czytając się zorientowałem to 0w i 5w to syntetyki 10w to chyba półsyntetyk a 15w to mineralny i wychodzi na to że im niższe"w" (syntetyk) tym lepszy właśnie mam zmieniać olej i pytanie mam przebieg 333 000 km i jeżdżę na Shell Helix 15w 40 rok temu jak robiłem auto były wymieniane uszczelki różne bo gdzieniegdzie silnik był mokry,teraz jest suchy(szczelny) więc czy można zejść w dół z olejem na np. 10w 40,czy to ma sens? aha silnik mam 1.9tdi 110km afn

Po co zmieniać, ten Shell 15w40 to bardzo dobry olej. Testy wykazały że ma zbawienne działanie dla turbiny, panewek i całej reszty podzespołów silnika.

Nie zmieniaj na 10w40 bo Ci się silnik rozszczelni i połamią się pierścienie tłokowe. Słyszałem nawet o przypadku że jak ktoś przeszedł z 15w40 na 10w40 to mu panewka pękła i wyskoczyła z silnika przez otwór wlewu oleju.

..a jeszcze innemu tłok wbił się prosto w czoło ale przeżył ten tłok ma sie rozumieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie czaje tego.. Wchodzę na stronę motula, dobieram olej i wyskakują mi 2 typy:

6100 Synergie+ 10W-40

4100 Turbolight 10W-40

a z olejów podanych przez Hugo w temacie są tylko syntetyki. Aktualnie mam zalanego Elfa 10w40 i nie wiem czy mam dalej lać półsyntetyka czy przejść na syntetyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i nie bić :decayed: , pytam się tylko by mieć 100% pewność swojego wyboru:

B7 1.9TDI BRB, na tabliczce EUR4 (czyli bez DPF ) kod: 0G1 = Przedłużenie okresu przeglądu. Norma oleju ma być 507.00, tak? :decayed:

I teraz czy to dobry wybór:

1. MOTUL SPECIFIC 504.00/507.00 5W-30 ( http://vagtech.otwarte24.pl/207,MOTUL-SPECIFIC-VW-50400-50700-5L )

lub

2. LIQUI MOLY TOP TEC 4200 5W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz DPF to po co szukasz normy 507.00?Kup dobry olej-Motula lub Millersa-z normą 505.01 do PD i ciesz się jazdą z przeświadczeniem,że Twój silnik dostał to co najlepsze.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie czaje tego.. Wchodzę na stronę motula, dobieram olej i wyskakują mi 2 typy:

6100 Synergie+ 10W-40

4100 Turbolight 10W-40

a z olejów podanych przez Hugo w temacie są tylko syntetyki. Aktualnie mam zalanego Elfa 10w40 i nie wiem czy mam dalej lać półsyntetyka czy przejść na syntetyka ?

Nie sugeruj się tą stroną ponieważ w przypadku B5 jeszcze jakieś dwa lata temu były na niej oleje zgodne z zaleceniem Hugo. Jak ją zmienili to pojawiły się błędne dane łącznie z tym, że np. do silnika AFN wchodzi 4,3 litra co się mija z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie czaje tego.. Wchodzę na stronę motula, dobieram olej i wyskakują mi 2 typy:

6100 Synergie+ 10W-40

4100 Turbolight 10W-40

a z olejów podanych przez Hugo w temacie są tylko syntetyki. Aktualnie mam zalanego Elfa 10w40 i nie wiem czy mam dalej lać półsyntetyka czy przejść na syntetyka ?

Fakt Motul błędnie dobiera oleje do tych silników. Powinien być jeszcze X-Cess 5W40. Oczywiście te 10W40 też spełniają normę 505.00 ale lepiej lać jakiś 5WXX. Lepiej dla silnika (szczególnie zimą) i dla turbiny.

Jak nie pali Ci oleju, nie cieknie to zmień na syntetyka.

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:08 ----------

Poczytałem i nie bić :decayed: , pytam się tylko by mieć 100% pewność swojego wyboru:

B7 1.9TDI BRB, na tabliczce EUR4 (czyli bez DPF ) kod: 0G1 = Przedłużenie okresu przeglądu. Norma oleju ma być 507.00, tak? :decayed:

I teraz czy to dobry wybór:

1. MOTUL SPECIFIC 504.00/507.00 5W-30 ( http://vagtech.otwarte24.pl/207,MOTUL-SPECIFIC-VW-50400-50700-5L )

lub

2. LIQUI MOLY TOP TEC 4200 5W30

Niby odpowiednie oleje do tego auta. Ale jak nie masz DPF to zmień okresy przeglądów na co 15 tys i zalej olej z normą 505.01.

Wymiany co 30 tys to nie jest dobry pomysł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie czaje tego.. Wchodzę na stronę motula, dobieram olej i wyskakują mi 2 typy:

6100 Synergie+ 10W-40

4100 Turbolight 10W-40

a z olejów podanych przez Hugo w temacie są tylko syntetyki. Aktualnie mam zalanego Elfa 10w40 i nie wiem czy mam dalej lać półsyntetyka czy przejść na syntetyka ?

Fakt Motul błędnie dobiera oleje do tych silników. Powinien być jeszcze X-Cess 5W40. Oczywiście te 10W40 też spełniają normę 505.00 ale lepiej lać jakiś 5WXX. Lepiej dla silnika (szczególnie zimą) i dla turbiny.

Jak nie pali Ci oleju, nie cieknie to zmień na syntetyka.

Czyli wszystko jasne :) Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz DPF to po co szukasz normy 507.00?Kup dobry olej-Motula lub Millersa-z normą 505.01 do PD i ciesz się jazdą z przeświadczeniem,że Twój silnik dostał to co najlepsze.Pzdr

OK. Czyli ten będzie idealny :) ? http://vagtech.otwarte24.pl/205,MOTUL-SPECIFIC-VW-50501-50200-50500-5L

Dziękuje Panowie za wyprowadzenie z błędnej decyzji :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no brawo panowie,silnik AFN i oliwa 15W40, bez komentarza...

wpływu na to zbytnio nie miałem,auto kupiłem z takim olejem i wymieniając rok temu taki sam dałem a teraz pytam czy można zmienić na coś lepszego... chciałbym ale obawiam się że może być problem,nawet dziś pytałem na stacji diagnostycznej i gość powiedział że z lepszego na gorszy można ale nie z gorszego na lepszy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...