Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dlaczego najlepszy?

DPFa nie mam i jakoś nie wierzę w oleje longlife...

Czekam na argumenty za...

Za tym co napisałeś oczywiście.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Najlepszy do silników z DPF-em i DP to taki olej

Millers Oils EE Longlife C3 5w30

Tak samo dobry jak Motul Specyfic 507.00, Amsoil AEL, LM TOP TEC 4200...

w BKE nie ma DPFa wiec z powodzeniem mozna stosowac 505.01 5w-40.

Opublikowano

No i właśnie chciałbym żebyś mi coś polecił jeśli możesz...

Która opcja według Ciebie lepsza? Motul czy coś innego? A może przy normalnej jeździe marka producenta to sprawa drugorzędna jeśli olej klasy premium i spełniający normę?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano
No i właśnie chciałbym żebyś mi coś polecił jeśli możesz...

Która opcja według Ciebie lepsza? Motul czy coś innego? A może przy normalnej jeździe marka producenta to sprawa drugorzędna jeśli olej klasy premium i spełniający normę?

Zalej Motula specyfic 505.01 lub Millers Xfe PD lub LM TT 4600 lub 4100. Dobry jest Ams AFL. Do wyboru.

Opublikowano
No i właśnie chciałbym żebyś mi coś polecił jeśli możesz...

Która opcja według Ciebie lepsza? Motul czy coś innego? A może przy normalnej jeździe marka producenta to sprawa drugorzędna jeśli olej klasy premium i spełniający normę?

Zalej Motula specyfic 505.01 lub Millers Xfe PD lub LM TT 4600 lub 4100. Dobry jest Ams AFL. Do wyboru.

był dylemat co zalać a teraz do 2018 roku już wiesz z czego będziesz mógł wybierać ;)):grin::grin::grin:

Opublikowano

Pytanie czy w praktyce jest różnica między olejami klasy premium spelniajacymi ta samą normę...

Różnica taka jak wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanoca i na odwrót. Jedni wolą pierwszą opcję, drudzy drugą. Do tych trzech producentów dorzuć jeszcze Millers'a i masz oleje, które chronią a nie szkodzą. To już są oleje takiej jakości, że wybór powinien być typowo kobiecy, czyli które opakowanie oleju będzie lepiej komponowało się z wystrojem garażu :grin:

Opublikowano

2. Było kiedyś na forum, że 0W-40 jest za rzadki do TDI. Olej przedostaje się przez uszczelnienia turbiny i brudzi nam "drugą" stronę. W przypadku naszych turbin (z ruchomymi kierownicami) może się to przyczynić do zapieczenia tychże.

Aktualnie mieszkam w regionie gdzie mróz może chwycić na kilka dni poniżej -30*C, a autem codziennie robię z 20km po mieście co chwile gasząc/odpalając + 200km trasy.

To jak jest z tymi 0w? Zdrowiej będzie zalać jakiś dobry 0w40 , 0w30 czy trzymać się motula xcessa ?

Opublikowano

2. Było kiedyś na forum, że 0W-40 jest za rzadki do TDI. Olej przedostaje się przez uszczelnienia turbiny i brudzi nam "drugą" stronę. W przypadku naszych turbin (z ruchomymi kierownicami) może się to przyczynić do zapieczenia tychże.

Aktualnie mieszkam w regionie gdzie mróz może chwycić na kilka dni poniżej -30*C, a autem codziennie robię z 20km po mieście co chwile gasząc/odpalając + 200km trasy.

To jak jest z tymi 0w? Zdrowiej będzie zalać jakiś dobry 0w40 , 0w30 czy trzymać się motula xcessa ?

Jeśli rzeczywiście jest jak mówisz, zalałbym olej 0w. Ważniejsza jest ochrona silnika o temp -30. Turbina i tak będzie chroniona.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

2. Było kiedyś na forum, że 0W-40 jest za rzadki do TDI. Olej przedostaje się przez uszczelnienia turbiny i brudzi nam "drugą" stronę. W przypadku naszych turbin (z ruchomymi kierownicami) może się to przyczynić do zapieczenia tychże.

Aktualnie mieszkam w regionie gdzie mróz może chwycić na kilka dni poniżej -30*C, a autem codziennie robię z 20km po mieście co chwile gasząc/odpalając + 200km trasy.

To jak jest z tymi 0w? Zdrowiej będzie zalać jakiś dobry 0w40 , 0w30 czy trzymać się motula xcessa ?

Ficjor zacytowałeś fragment mojej wypowiedzi, w której przytaczam jakieś bzdury z innego forum :) Przede wszystkich ich nie słuchaj, ja przed obecną zimą zalałem 0w40 i słychać jak szybko po rozruchu olej wycisza silnik.

Opublikowano

Aaa :) Dzięki za odpowiedzi.

Jaki producent oleju 0w40?

Będzie duża różnica między 0w40 a 0w30?

Opublikowano

Tu już masz wybór Motul lub Liqui Moly

Opublikowano
Masz PD, powinieneś mieć 505.01. Ja bym zmienił.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

ale on ma taka norme Tak to jest polsyntetyk do diesla 505,00 i 505.01 wlasnie taki zalalem i jest git jak narazie zwawiej sie wkreca po magnat10w

Opublikowano

A co lepiej: MOTUL SPECIFIC VW 505.01 czy MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40?

Opublikowano
A co lepiej: MOTUL SPECIFIC VW 505.01 czy MOTUL 8100 x-Clean C3 5W40?

obojetne.

Opublikowano

ja mam takie pytanko czy jak wymieniacie olej to przy okazji wszystkie filtry??

Opublikowano

ja tak:decayed:

Opublikowano
ja tak:decayed:

Łącznie z kabinowym :wink: Filtr powietrza 3-4 razy w roku, paliwa przed zimą a oleju jak się rozpuści :)

Opublikowano

stan filtra powietrza ma bezposredni wplyw na trwalosc turbiny.

Opublikowano

no to tak zrobie...panowie a co myslicie o castrolu??poprzedni wlasciciel jezdzil na takim i nie jestem pewien czy zmieniac....

Opublikowano
no to tak zrobie...panowie a co myslicie o castrolu??poprzedni wlasciciel jezdzil na takim i nie jestem pewien czy zmieniac....

Castrol to syf, kiła i mogiła. Najlepiej omijać szerokim łukiem no ale skoro nie jesteś pewien...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.