Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co masz na myśli mówiąc wyższa specyfikacja?

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Wyświetleń 1,7 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Co masz na myśli mówiąc wyższa specyfikacja?

To że do mojego silnika producent zaleca min 505.01 ale można też wlać z wyższą czyli 506.00, 506.01, 507.00 tylko czy jakościowo ma to wpływ na plus na pracę silnika itd, są one droższe ale 20 PLN jeśli warto to żadne pieniądze

Opublikowano

Im wyzsza norma tym olej lepszy ale dla dpfu a nie dla silnika. Paradoksalnie 507.00 chroni gorzej silnik niz 505.00. Wiec stosuj min jaka nalezy sie Twojemu silnikowi czyli 505.01

Wysłane z prodiża

Opublikowano

Właśnie próbujemy Ci wytłumaczyć że 507 to nie jest lepszy tylko ekologiczny olej i go OLEJ.

Opublikowano

Kolego ja powiem tak... im "wyższa" norma, tym bardziej dba się o środowisko "ekologię" niż o silnik...

Proste przykłady.. zakazało się produkcji zwykłych żarówek i zastąpienie ich na energooszczędne LEDy, czy takie lepsze to nie wiem.

Zakazało się stosowania ołowiu w benzynie czy cynie... na dobre to też nie wyszło.

Zakazano plazm na LEDy które nie mają kątów i barwy, zakazano odkurzaczy wysokiej mocy, zaczęto stosować DPFy...

Wszystko to kolego ekologia..

Dla mnie największe debilizmy to jak ktoś ma silnik np. 1.9TDI na pompie który wymaga normy 505, a leje do niego 5W30 z 504/507 pod CR z DPF... :facepalm:

Dobranoc :lazy:

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Kuźwa czym endriuu piszesz? Bo nie nadążam. [emoji12]

Opublikowano

Im wyzsza norma tym olej lepszy ale dla dpfu a nie dla silnika. Paradoksalnie 507.00 chroni gorzej silnik niz 505.00. Wiec stosuj min jaka nalezy sie Twojemu silnikowi czyli 505.01

Wysłane z prodiża

I o to mi chodziło dzięki teraz wszystko jasne

Opublikowano

Kuźwa czym endriuu piszesz? Bo nie nadążam. [emoji12]

Prodiżem [emoji41]

Wysłane z prodiża

Opublikowano

Nie ma sensu. Stosuj dobry olej 5w-40 z norma 505.01 do PD.

Wysłane z prodiża

Dlaczego nie ma sensu? Proszę o konkretne i naukowe argumenty...

Edytowane przez slajerrr

Opublikowano

Juz pędzę z argumentami prowokatorze....

Wysłane z prodiża

Opublikowano

Z resztą kilka postów wyżej jest wszystko ładnie wyjasnione.

Wysłane z mojego GT-I9100

Opublikowano

Nie no, chętnie się dowiem, dlaczego norma 505.01 jest lepsza niż 507 do autka bez DPF. Bo wszyscy piszą, że tak jest, ale nikt nie powie konkretnie dlaczego.

Wiec może Ty wiesz?

Opublikowano

Poczytaj wątek a dowiesz sie wszystkiego.

Wysłane z prodiża

Opublikowano

Poczytałem i nie ma.... :)

Opublikowano

W takim razie powiedz nam czemu 507 lepsza?[emoji12]

Opublikowano

Ale ja nie mówię, że lepsza! :) Tylko pytam, czemu akurat 505.01 a nie 507 (lub odwrotnie). [emoji14]

Kilka podstron wcześniej zamieściłem link, tu wklejam go jeszcze raz http://www.oilspecifications.org/articles/vw_motor_oil_specifications_explained.php - na tej stronie (i nie tylko) oleje 504/507 mają lepsze własności niż 505.01 (więcej plusów). Zastanawiam się dlaczego.

Opublikowano

Bo napedzaja koniunkture producentoow aut i olejoow...

Wysłane z prodiża

Opublikowano

nic innego

Opublikowano

A jakieś fakty poza skrótami myślowymi?

Oleje 505.01 są testowane chyba przez 250h, a 507 przez 650 h. Tylko jak się to ma do ochrony silnika?

Opublikowano

nijak, nikt sie tym nie martwi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.