Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Zakuta czy nie?


adigawi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje pytanie jest jak w temacie: czy silniki 1.8T 170hp z USA są zakute czy nie? Z tego co mi wiadomo to europejskie 150konne silniki były niezakuwane, natomiast te mocniejsze już tak: z tego sobie wydedukowałem że może na rynek USA szły te silniki mocniejsze, tylko z racji tego że to ameryka to musieli ująć im troszke kucyków... A pytam, bo zastanawiam się nad jakimś chipem, ale tylko jeżeli autko jest kute, bo słyszałem ze ze zwykłymi lepiej nie ryzykować( po 30000-40000km sie wysypują....?!?!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli nie jest zakute samego czipa na jakieś 200km śmiało możesz robić.....zakuwa się dopiero od około 300km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kuzyn pracuje w ASO Audi Marszałek i od niego mam takie informacje że najczęściej jak przyjeżdżają do nich auta 1.8T z walniętymi silnikami, to sie okazuje że są to właśnie silniki po chipie ale nie kute... dlatego moje pytanie czy ja mam zakuty czy nie?!?! czy można to jakoś poznać bez ingerencji w silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam silniki 1.8T z mocami na poziomie 3xx bez jakiejkolwiek kucizny i....... to jezdzi :shocked:

chamerykanie z 1.8T rezaja po 340 na seryjnych gratach, wiec nie wiem nad czym tu sie zastanawiac

rób program i nie marudz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego czy USA czy EU to jest to samo, seryjne silniki nie są "zakute". O silniku który jest "zakuty" mówi się gdy ma zmienione tłoki i korbowody na wyczynowe ( które są przeważnie kute matrycowo aby były wytrzymalsze) ale w tym silniku przy prostych modyfikacjach nie jest to potrzebne, wytrzymuje 250-300KM, bardziej delikatna jest tu głowica , co prawda seryjne korbowody najtrwalsze nie są, ale jeżeli będziesz modyfikował auto u kogoś kto zna się na tym, a nie tylko udaje to nie będzie problemu, wszystko zależy ile chcesz mieć mocy. Moim zdaniem dla seryjnego motoru - 250KM, wszystko zależy od jego stanu no i stanu portfela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba nie ma co dalej marudzic hehe, co do stanu auta to jest perełka zarowno z zewnatrz jak i wewnątrz- silnik igiełka suchutki cały czas, przebieg 120000km, generalnie prawie nie jeżdzone... jedna sprawa mnie nie daje spokoju jedynie- po dluższej jeździe coś pyrka sobie( na moje ucho i oko jest to chyba jakiś zawór umieszczony z tyłu głowicy od strony akumulatora- dochodzi do niego taki metalowy przewód średnicy +_- 2cm, który biegnie wzdłuż pokrywy zaworów po stronie turbiny...) jakieś propozycje, co to może być? pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego Aeb ma sworznie 20mm później chyba były 19mm :mysli:

Aeb ma tez największe kanały w głowicy

i jak kolega pisał kute tłoki, oraz chyba powierzchniowo utwardzony korbowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEB to były jedne z najmocniejszych w tamtych latach 1.8T jesli chodzi i wzmocnione fabryczne bebechy

miałem taki silnik i wiem co potrafi

kurde szkoda ze wymieniłem na diesla :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEB czy AMB bo ja pytalem o AMB a ostatnie posty koledzy piszą AEB- nie wiem czy to literówka czy mowa o innych silnikach?!?!

:mysli:

Chodzi o AEB ktory ma kucizne mahla mehla czy jakos tak sie to pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa bo Kolega Gregory rozbierał już 2 silniki o oznaczeniu AEB i stwierdził że te silniki nie są zakute

modzić i jeszcze raz modzić, te silniki wytrzymują bardzo dużo, program to nic :gwizdanie:

do tego Aeb ma sworznie 20mm później chyba były 19mm :mysli:prawda

Aeb ma tez największe kanały w głowicy prawda

i jak kolega pisał kute tłoki, oraz chyba powierzchniowo utwardzony korbowód nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej podstawie?

pytam z ciekawosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej podstawie?

pytam z ciekawosci

zapytaj Gregora :)

mówił też, że nawet w USA tak twierdzą :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem dokładnie bo nigdy takiego nie rozbierałem, ale czytałem u nas na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...