Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Modyfikacja multitronika - większe spalanie!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja się już nie stresuję tylko pamiętam że gdzieś o tym wspominałaś i to chyba w moim wątku ! Ale oni dalej zmieniają na 7 lamel bo ja zmieniłem po twoim telefonie !!

Jeszcze dobrze u mnie z pamięcią :gwizdanie:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=154226.msg1776547#msg1776547

Wiem wiem, że zmieniają ale mi się na razie odechciało, bo może zmienię auto :wink4: więc jak nie dla siebie to nie będę inwestować

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

i jak ?

coś więcej już wiecie w temacie ? jak spalanie i zachowanie skrzyni bo spuszczeniu nadmiaru oleju ?

Opublikowano
  • Autor

U mnie spalanie spadło ok 1.5 litra, auto szybciej się zbiera, jak już pisałem wcześniej jakby mi ktoś przyczepkę odpiął :) Także fakty mówią same za siebie !! [imgt]Sprawdzajcie stan oleju po wizycie w SSerwis !!!!!!!! [/imgt] Ale jeden problem mi dalej pozostał :naughty: adaptacja trzyma lepiej na wzniesieniach ale na naprawdę stromej górce nie daje rady ;( już nie wiem co to może być bo chyba wszystko już sprawdziłem (oprócz oleju przekładniowego w dyferencjale bo ku... zapomniałem :wallbash: ) ale czy to by mogło przyczyniać się do nietrzymania auta ?

Opublikowano

Jak przelany olej tyczy sie do skrzyni TIPTRONIC.

Mogą być podobne objawy na przelanym ze bardziej mułowaty i np wiecej pali ??

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie takie objawy miałem w multitronicu. (miałem :> ) A jak się przelanie ma do tiptronica to niestety nie wiem

Opublikowano

Jak przelany olej tyczy sie do skrzyni TIPTRONIC.

Mogą być podobne objawy na przelanym ze bardziej mułowaty i np wiecej pali ??

Możliwe...

Opublikowano

Jak przelany olej tyczy sie do skrzyni TIPTRONIC.

Mogą być podobne objawy na przelanym ze bardziej mułowaty i np wiecej pali ??

Kumpel ma auto w takiej konfiguracji co Ty i średnie spalanie to 10l/100km więc się niełódź że zejdziesz do 8l :wink4:

Opublikowano

Jak przelany olej tyczy sie do skrzyni TIPTRONIC.

Mogą być podobne objawy na przelanym ze bardziej mułowaty i np wiecej pali ??

Kumpel ma auto w takiej konfiguracji co Ty i średnie spalanie to 10l/100km więc się niełódź że zejdziesz do 8l :wink4:

To też fakt. Auta z TIPem sporo palą...

Opublikowano

Potwierdzam większe spalanie w tipie :cool1: przetestowane na własnej skórze ale to i tak pikuś w porównaniu z 4 biegowym automatem i 1,8 benzyną :gwizdanie:

Aha sprawdzałem w weekend olej w skrzyni u siebie. Poziom idealny jednak we Wrześni wiedzą co robią :)

Opublikowano

Z moja skrzynia i spalaniem ok ale tak pytałem z ciekawości :)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

zbliża się koniec miesiąca a kilometry na pewno lecą..... i jak wam się sprawuje multi po spuszczeniu oleju ??? jakieś dodatkowe spostrzeżenia ??? a może uwagi ??

może udało się komuś rozkminić dlaczego sserwis wlewa takie kosmiczne ilości oliwy ???

Opublikowano
  • Autor

U mnie wszystko ok. Spalanie w normie tzn. miasto ok 7 a na trasie ok 5.6. Zero szarpnięć.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Dżizus Krajst co ja się tu naczytałem :shocked: :shocked: :shocked:

Robiłem jakieś pół roku temu skrzynię u Sopy i teraz czyli po 5 tys. km muszę wymienić olej, żeby podtrzymać gwarancję. Jest to "tak o" bo i tak dają 6 mies. gwarancji które już minęło :kox:

Pytanie teraz co robić i czy im wierzyć?

Pierwsze co, to chyba sprawdzić poziom oleju. Pewnie będzie niemiłe zaskoczenie :mysli:

Bart-s sugerujesz żeby od razu wymienić olej na nowy?

Już sam nie wiem :wallbash:

Opublikowano

Mychu ja jeszcze jeżdżę na Castrolu zalanym w Sserwis - ale po wypłacie wymieniam (narazie statycznie, bez płukania).

Jedyne o co zadbaj to o kontrolę poziomu ATF...

Opublikowano

Mychu ja jeszcze jeżdżę na Castrolu zalanym w Sserwis - ale po wypłacie wymieniam (narazie statycznie, bez płukania).

Jedyne o co zadbaj to o kontrolę poziomu ATF...

A też Ci kazali po 5 tysiącach wymienić jako podstawa gwarancji?

Może jednak powinienem wymienić...?

Opublikowano
  • Autor

Mi kazali po 30 tyś wymienić.

18052011213.jpg

18052011214.jpg

18052011215.jpg

Opublikowano

Ja w marcu robiłem modyfikacje i mi też kazali po 30tys przyjechać na wymianę oleju.

Opublikowano

Wcześniej było po 5000 km... No i zalewali Castrola CTF-A.

Opublikowano
  • Autor

Ja w marcu robiłem modyfikacje i mi też kazali po 30tys przyjechać na wymianę oleju.

Kazali Ci przyjechać na wymianę czy na zlanie oleju ? :>

Jeśli nie czytałeś tego wątku od początku to polecam Ci przeczytać od 7 strony, dokładniej 88 odpowiedź.

To wyjaśni moje wcześniejsze zapytanie.

Opublikowano

ja robiłem u nich modyfikacje na 7 lameli na początku 2010r. i też mi kazali przyjechać na zmianę oleju po 30000km

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.