Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] przyciemnianie szyb


ariel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

Czy mógł mi ktoś powiedzieć czy jest dużo roboty żeby zciągnąć boczki i wymontować szyby z drzwi w mojej B6 bo chciałbym kupić gotową folię do przyciemnienia szyb i ją przykleić ( przyciętą na wymiar danego modelu samochodu) ? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu nie polecam, troche zabawy jest z usuwaniem powietrza, trzeba mieć specjaną szpachele ( widziałem w Szybex jak goście to robili) a już sie zaczyna jak okleja sie np tylnią szybe która jest wygieta. No i masz pewny atest z firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddaj chłopie do warszatu niech Ci porządnie zrobią..będziesz się bawił cały dzień, narobisz rys na folii i znowu będziesz auto rozbierał i nakładał nowe folie..strata czasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz003nj3.th.jpg

obraz010dn7.th.jpg

Ja robilem w zakladzie ktory sie tym trudni w Tarnowie goscie robia to ok 6-7 h koszt 550 - 600 zl zalezy od autka. Kumpel tez tam robil wyszlo fajnie a p-onoc w B6 tak mowili jest przesrane rozbieranie drzwi boczkow i mala szybka no i tylna wszedzie ciasno ale jak ktos sie zna to wiecie NO problem podobno B5 bylo <jest> latwiej przyciemnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym kupić gotową folię do przyciemnienia szyb i ją przykleić

Uwierz mi, na pewno nie chcesz tego robic samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma troche zdolnosci to boczne zrobi bez problemu, szyb do przyciemniania sie nie wyciaga!!! zdejmuje sie tylko boczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke sprawności manualnych i da rade samemu :th:

Ja w poprednim aucie dałem kolesiom do obklejenia i zapłaciłem za 3 szyby 70 zł +moja folia ..a brat niegdys w passsacie obkleił sobie sam .. przy kupnie lepszej foli masz szpachelke itp. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Jak byłem w Polsce na urlopie to chcieli za to 700 zł jak kolega wyżej wspomniał jestem teraz w angli i za to chcą tu 300 funtów to troche przegięcie nie? Jak pisałem wyżej jest firma która przycina na wymiar folie do mojej audi B6 kosztuje 60 f. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz pewny atest z firmy.

Który może sobie w buty wsadzić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z was nieroby :P Przyciemnianie nie takie straszne :) A jak ktos woli wywalic 300 zł za robocizne to spoko... Ja wole to przeznaczyc na co innego... :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak piszesz że z nas nieroby a robiłeś to sam? Ja chcę się najpierw upewnić a nie rozebrać stanąć w połowie roboty i się martwić że coś nie wychodzi a chcę rzeby to jakoś wyglądało :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem , robiłem :):)

Na pierwszy raz proponuje kupic z 3 rolki wiecej :D (na allegro po 13 zł rolka)

Jak sie nie wywrócisz to sie nie nauczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz robić to sam to mam małą podpowiedz co do tego żeby folię można było przykleić równo i nie było "bąbelków" i nierówności(Widziałem jak to robił koleś zajmujący się oklejaniem samochodów jak byłem firmowym i go oklejał ale to szyby nie były tylko karoseria ale to nawet gorzej oklejać bo karoseria ma załamania i wypukłości) : przed przyklejeniem wyczyść szybe benzyną ekstrakcyjną żeby nie była tłusta, spryskaj szybe wodą i odklejoną folie też(takim rozpylaczem np. do mycia szyb),i na mokro przyklejaj (wtedy klej nie łapie i możesz ustawiac żeby było równo) Jak masz wszysko ustawione bieżesz szpachelke(najlepiej z gumową końcówką-nie porysujesz folii) i z jednego końca zaczynasz wypychać wodę z pod folii powolnymi i krótkimi ruchami aż przykleisz całą folie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...