Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich doświadczeń przy 1BE włóż:

kategorię 6 lub max 7 z przodu

z tyłu kategoria 11 lub 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponawiam pytanko mam 1ba tyl siedzi racji lpg jakies niecałe 2cm niżej od przodu i chce dołożyć na przód tylko springi zeby mniej więcej się wyrównalo amorki mam po 79% stan więc ok a przód oznaczenie sprężyn OJH czyli rang 8 to będzie ok jak dam range 6 1be z b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, może jest ponowione x razy, ale ja nie znalazłem odpowiedzi.

Sprężyny tył z B7, kropki: szary brązowy, klasa wagowa 9, a

sprężyny tył z B6, kropki: niebieski różowy różowy, klasa 9 są zamienne ??

Można włożyć do B7 sprężyny z B6 ?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz trochę umarło tu te forum tez pisałem kilka razy ale nikt nie obserwuje widoczne musisz porównać kilogramami czy się zgadzają a chcesz zmiany na niżej czy jak

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/42435-all-b6b7-oznaczenie-sprezyn-i-amortyzatorow/#entry562118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, może jest ponowione x razy, ale ja nie znalazłem odpowiedzi.

Sprężyny tył z B7, kropki: szary brązowy, klasa wagowa 9, a

sprężyny tył z B6, kropki: niebieski różowy różowy, klasa 9 są zamienne ??

Można włożyć do B7 sprężyny z B6 ?

Pzdr.

Klasy wagowe w B7 i B6 się różnią. Klasa wagowa 9 w B7 to lasa 10 w B6. Odpowiednikiem sprężyny 1xszary 1xbrązowy z B7 jest sprężyna 1xniebieski 3xróżowy z B6 (klasa 10).

Same sprężyny są identyczne/zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz trochę umarło tu te forum tez pisałem kilka razy ale nikt nie obserwuje widoczne musisz porównać kilogramami czy się zgadzają a chcesz zmiany na niżej czy jak

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/42435-all-b6b7-oznaczenie-sprezyn-i-amortyzatorow/#entry562118

Ta tabelą się podpierałem:)

Witam

Mam pytanie, może jest ponowione x razy, ale ja nie znalazłem odpowiedzi.

Sprężyny tył z B7, kropki: szary brązowy, klasa wagowa 9, a

sprężyny tył z B6, kropki: niebieski różowy różowy, klasa 9 są zamienne ??

Można włożyć do B7 sprężyny z B6 ?

Pzdr.

Klasy wagowe w B7 i B6 się różnią. Klasa wagowa 9 w B7 to lasa 10 w B6. Odpowiednikiem sprężyny 1xszary 1xbrązowy z B7 jest sprężyna 1xniebieski 3xróżowy z B6 (klasa 10).

Same sprężyny są identyczne/zamienne.

Super, bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pękła mi sprężyna z tyłu w moim B6 Q. Mam zawieszenie 1BE i klasę wagową 11 (niebieski zielony). Znalazłem sprężyny z cabrio o oznaczeniu niebieski zielony zielony, czyli klasa wagowa 12, stąd pewnie będzie trochę wyżej. W zamyśle mam montaż LPG, więc trochę KG na tył dojdzie. Czy dobrze myślę, że będzie to optymalne dla mnie teraz rozwiązanie, aby zamontować klasę wagową 12? Bo to że cabrio, to chyba nie ma znaczenia, prawda?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, że cabrio (też mam od cabrio). Jeżeli sprężyny w dobrym stanie to trochę się podniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie. Jak założę to podzielę się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Podłączam się do tematu. Posiadam 1be kat wag. 0YL i 0JG. Tył siedzi zdecydowanie niżej niż przód (Quattro,LPG. Zapas). Chcę włożyć podkładki od zawieszenia BD i pytanie czy to wystarczy? Czy przy okazji zmienić też sprężyny na jakąś inną kat. wagową? I jak już ewentualnie kupować to jakiej firmy nowe? Kyb? Billstein?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki podnoszą o prawie 20mm, info zaczerpnięte z forum. Chyba najlepsza opcja, jeśli te kilkanaście milimetrów wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale spójrz gdzie jest mocowanie dolnego wahacza, gdzie jest sprężyna, gdzie jest koło. Na sprężynie jest 1cm, a na kole robi się z tego prawie 2cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zmiana sprężyn na klasę wagową wyżej. Jestem świeżo po zmianie z klasy wagowej 11 na 12 w moim B6 Avant (powodem pęknięta sprężyna). Nie mam jeszcze LPG ale już było widać że tył siedział delikatnie niżej niż przód. Teraz na klasie wagowej 12 tył poszedł trochę do góry i jest minimalnie wyżej niż przód (dale wygląda to dobrze). Myślę że po założeniu LPG będzie idealnie. Polecam szukać sprężyn na allegro od cabrio - tu jest największy wybór. Sam nabyłem po 30pln za sztukę + przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Czy sprężyny Eibach o oznaczeniu EW1568001VA są takie same jak sprężyny o odznaczeniu F1568001

Na stronie producenta F1568001 to przód do Audi A4 B6/B7 1.9 TDI i takie mnie interesują.

Natomiast mam możliwość kupna używek o numerze EW1568001VA i nie wiem co to za sprężyny ...

Edycja:

Ok, już mam potwierdzenie z Eibacha. To te same sprężyny, oznaczenia literowe nie mają znaczenia.

Edytowane przez pionti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie posiadam zawieszenie 1BA.

Przód OJJ - czyli klasa wagowa 9 - (886-918kg)

Tył OYK - czyli klasa wagowa 10 - (545-570kg)

Chciałbym założyć zawieszenie komplet 1BE (amor + sprężyny). żeby obniżyć auto o te - 20mm

Jak mam rozkminić temat, żeby siadło o te - 20mm.

Mam dobrać z kategorii wagowych o 2 mniej, czyli 1BE przód OJG - klasa wagowa 7 a tył 1BE OYH czyli klasa wagowa 8?

Czy mam pozostać przy OJJ i OYK, czyli w swojej kategorii wagowej ale szukać 1BE?

Proszę o pomoc bo nie rozkminiam tematu.

Dzieki wszystkim z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie... też mam zawieche 1be i siedział mi strasznie tył w aucie mam avanta..zmieniłem spręzyny na oryginalne o 1 kat. wagową wieksza i fakt auto sie podniosło ale nie jest jeszcze idealnie równo z przodem wiec w najbliższym czasie planuje wrzucić na tył do sprężyn oryginalne podkładki z zawiechy 1bd i tu moje pytanie...Czy po dorzuceniu tych podkładek konieczna jest kontrola/korekta kątu pochylenia, zbieżności kół ??? Czy to nie będzie konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kto ma B6 z 1.9 w Avancie z Quattro żeby mi pod powiedział z jaką klasą wagową ma sprężyny z tyłu w 1BE/V. Obecnie mam FWD i z tyłu mam 8 i jest Ok, a po zamontowaniu Q zastanawiam się czy sprężyny z 12 będą dobre takie np od Cabrio?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie miałem 11, teraz mam 12, jest OKi. Springi z wyższymi klasami wagowymi najłatwiej kupic właśnie od cabrio, będą pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za cenne info :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...