Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Obniżenie zawieszenia sprężynami -> jak dobierać (zakres mas osi)


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

witam co koledzy oznacz "(FK)" przy nr 8E0 511115 DK(FK) niebieski, rozowy,rozowy kat.wag 9, bo przod lezy mi fajnie mam kat wag 7 a tyl mam 9 kat i taki nr springow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co koledzy oznacz "(FK)" przy nr 8E0 511115 DK(FK) niebieski, rozowy,rozowy kat.wag 9, bo przod lezy mi fajnie mam kat wag 7 a tyl mam 9 kat i taki nr springow

Na początku produkcji było oznaczenie DK w póżniejszym okresie zmienione na FK(ta sama sprężyna). Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Jak zmieniałem zawias z gwinta na s-line, wrzuciłem tak jak według mojej wlepki. Z przodu klasa wagowa 7 z tyłu 9, mimo to przód jest wyżej niż tył, chciałbym go obniżyć. W związku z tym powinienem zarzucić klasę 5 czy 9 ?? Wiem że dużo było o tym pisane ale już mi się to wszystko miesza i chcę się upewnić.

Edytowane przez daniel181
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na swoje auto masz za wysoką klasę z przodu i za niską z tyłu. Jeśli chcesz obniżyć przód to wrzuć niższą klasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. chcialbym obnizyc moje audi a4 b7 avant . oznaczenie mam takie 1BA 0YK 0JJ. chcial bym obnizyc by nie stracic duzo na komforcie. Jakie sprężyny polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z doborem sprężyn do mojej a4 b6 1.8T 2002 sedan Po założeniu instalacji Lpg tył mi siadł i ładne wygląda a przód mam uniesiony o 3,5cm więcej od tyłu szukam jakiś sprężyn zęby przód obniżyć zęby się wyrównało i nie wiem jak mam dobrać po kolorach czy modelu wiec zwracam się z prośba o pomoc jakie mam kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam, i nie pojmuję...

W avancie 1.9 tdi 130 KM (AWX) mam zawiechę 1BA z oznaczeniami przód: OYK i tył: OJJ...

Mam do wymiany amory, więc chciałbym trochę obniżyć i usztywnić furkę.

Co można kupić z seryjnych? Pomijając gwinty,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałem ostatnio od mechanika sprężyny do a4 b6 bez żadnego opisu tylko z kolorami: niebieski, biały, zielony; ktoś kojarzy jakie jest obniżenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję Waszej porady. U mnie przód to amorki Monroe realflex + sprężyna -30mm weitec i od ziemi do nadkola mam 64cm natomiast z tyłu to standardowe 1BA i 68 cm od ziemi. Na tył teraz wlecą sprężyny weitec tak jak z przodu i amortyzatory Lowtec. I teraz moje pytanie, dalibyście te podkładki pod sprężynę czy zostawili te które są? Mam na myśli te z numerem 8e0 512 145, one mają niby podnosić auto o 1 cm. Wiem że wróżek nie ma ale co byście zrobili na moim miejscu, bo mam quattro i tyle tam jest rozbierania że robić to dwa razy zwyczajnie mi się nie chce :/ Ja jestem bardziej skłonny, żeby nie pakować nowych podkładek. Co poradzicie?

edt oczywiście chcę uniknąć tego żeby mi tył za nisko nie usiadł.

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... ja mam 1.9 130km avant z oznaczeniem 1BA OYJ OJH czy samymi sprężynami da sie go jeszcze zniżyć troche? jak tak to mam pytanie jakimi? pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

mam do wymiany amorki serie, a chciałem obniżyć, co proponujecie: wymianę nowych amorków 1BA i do tego Eibachy, czy używki 1BE w dobrym stanie i do tego springi Eibach. Jakbym miał dobre amorki to bym wziął same sprężyny, a ze kwalifikują się do wymiany to sie zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy. Przeszukalem temat ale nie do konca jeszcze wiem czy zawieszenie S-Line od A4 B6 2.5TDI Quattro bedzie pasowało do A4 B7 3.0TDI Quattro? Jak nie to od czego jeszcze moge dopasowac?

Teraz mam: 1BA
Klasy wagowe: OYN OJQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam mały problem i myśle ze ktoś pomoże mianowicie posiadam a4 b6 2.0 alt S-line i chciałbym trochę obniżyć przód kod zawieszenia który odczytałem to 1BV 0YG i 0JE kolor na sprężynach przód różowy zielony zielony amory czerwone Kat. Wagowa 5 chciałbym zejsc na dół o jakies 20-30 mm nie wiem czy to jedna kategoria wagowa niżej czy dwie ? Jakiego koloru sprężyn powinienem szukać oraz kategori wagowej 4 czy 3 ? Proszę o pomoc.

Edytowane przez Mmaksy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. chcialbym obnizyc moje audi a4 b7 1.8T z przodu luka jest na 3-4cm i z tylu oznaczenie 1BE OYH OJF Da rade obnizyc samymi sprezynami 3-4cm ?? czy trzeba kupic cale zawieszenie gwintowane

dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też po założeniu Q zmieniłem na 12 kategorię i jest ładnie.

Paweł czy po założeniu cięższej skrzyni przód też się trochę opuścił czy nie zauważyłeś różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też po założeniu Q zmieniłem na 12 kategorię i jest ładnie.

Paweł czy po założeniu cięższej skrzyni przód też się trochę opuścił czy nie zauważyłeś różnicy?

Nie zauważyłem różnicy, choć w tym czasie zrobiłem też zawiechę z 1BA na BE (2 kat niżej)

Chyba że to nie do mnie ;)

Edytowane przez silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

przod zielony niebieski

tyl szary rozowy

zna ktos klasy wagowe? zawias 1be/bv

pzdr

Edytowane przez KubaMpakiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto z zawieszaniem 1bv, jednak poprzedni właściciel zmienił sprężyny na "sportowe" czerwone. Udało mi się kupić za dobre pieniądze komplet amortyzatorów i sprężyn 1ba w podobnych kategoriach wagowych. Teraz nie wiem czy wymieniać komplet czy same sprężyny. Moje amortyzatory 1bv maja jeszcze 80% sprawności, "nowe" 1ba są w stanie niewiadomym. Najchętniej założył bym sprężyny 1ba na amortyzatory 1bv - czy ktoś już przeprowadzał taką modyfikację? Czy to nie ma prawa działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda amorów bv szczególnie jak są niby nowe, zobacz te z ba czy ciężko je wcisnąć i czy wracają i zakładaj jak wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...