Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tak dokładnie

Opublikowano

Ja u siebie zalozylem weitec-a - chcialem -30mm i tyle siadlo

Przy zamowieniu podalem do jakiego samochodu i nie bawilem sie w obnizanie za pomoca zmiany klasy wagowej - przeciez one sa po to aby jakos to zawieszenie odpowiednio pracowalo, a jak zalozysz bardziej miekkie sprezyny to fakt bedzie gleba, ale podczas jazdy to na lusterkach jakies slizgi by sie przydaly :)

Opublikowano

Ja u siebie zalozylem weitec-a - chcialem -30mm i tyle siadlo

Przy zamowieniu podalem do jakiego samochodu i nie bawilem sie w obnizanie za pomoca zmiany klasy wagowej - przeciez one sa po to aby jakos to zawieszenie odpowiednio pracowalo, a jak zalozysz bardziej miekkie sprezyny to fakt bedzie gleba, ale podczas jazdy to na lusterkach jakies slizgi by sie przydaly :)

i równo siadła z przodu i z tyłu -30 mm ??

z ciekawości chciałem sprawdzić te WEITEC-i, i zapytać czy o tych mówisz??

http://allegro.pl/weitec-sprezyny-audi-a4-sedan-00-1-9-2-0tdi-wyprz-i1657701086.html

widze ze mila niespodzianka jesli chodzi o cene ;) jakis czas temu kosztowaly 799zł a teraz 549 :) nic tylko brać... :naughty:

Opublikowano

Ja placilem jakies 620zl z przesylka za granice jakies 5 miechow temu ale z niemcowni

Cena nie powiem jest niezla - w styczniu byly na klubie za 400 uzywki

A nienapisalem - kolega takze zalozyl i usiadlo ladnie bez niespodzianek - on mnie namowil

Opublikowano

a jeśli można zapytać to kupowaliście nowe czy używki ??

i po jakim czasie od założenia i postawienia auta na koła, sprężyny dogięły się do tych -30mm?

Opublikowano

a jeśli można zapytać to kupowaliście nowe czy używki ??

i po jakim czasie od założenia i postawienia auta na koła, sprężyny dogięły się do tych -30mm?

spręzyny odrazu powinny usiąść, nie liczcie ze cos sie dognie, ja kupowałem uzywki

Opublikowano

a jeśli można zapytać to kupowaliście nowe czy używki ??

i po jakim czasie od założenia i postawienia auta na koła, sprężyny dogięły się do tych -30mm?

spręzyny odrazu powinny usiąść, nie liczcie ze cos sie dognie, ja kupowałem uzywki

nawet jeśli sprężyny bardzo długo leżały gdzieś w garażu swobodnie?

Opublikowano

Sprezyny kupowalem nowe, a po zalozeniu odrazu nie bedziesz mial upragnionego obnizenia bo musza sie ulozyc - 20km po naszych drogach wystarczy :decayed:

A gadanie ze sprezyny lezaly na polce i sie sezonowaly :polew: - to jak z Mc Donaldem - polozysz na rok i nic sie nie stanie :polew: :polew: :polew:

Opublikowano

20km po naszych drogach wystarczy

no własnie interesuje mnie mniej więcej ten czas układania;) bo niektórzy piszą 20 km , niektórzy 1000 km, a niektórzy ze po kilku miesiącach... wiec jak jest na prawde ;> chodzi mi o nowe springi teraz, bo chyba sie skusze na te z aukcji za 550 :naughty:

Opublikowano

Czy ktoś zmieniał zawias 1BE na Weiteca ? Poza glebą, dużo twardziej jest ?

Opublikowano

Witam panowie potrzebuje obnizyc sprezynami moje quattro tylko przod o 20mm moje oznaczenia to 1BA OYM OJK czy ktos juz takie oznaczenie przerabial z gory dzieki za pomoc :wallbash:

Opublikowano
  • Autor

Witam panowie potrzebuje obnizyc sprezynami moje quattro tylko przod o 20mm moje oznaczenia to 1BA OYM OJK czy ktos juz takie oznaczenie przerabial z gory dzieki za pomoc :wallbash:

1BE dla 1.9TDI Quattro Avant ma kategorię wagową 0JH - szukaj sprężyn: 8E0 411 105 CG.

Opublikowano

Witam jestem dziś po wymianie springów od 1BA na WEITEC-i 30/30 i... powiem jestem mega zadowolony :decayed: idealnie równo usiadłą ssuczka ;) dlatego wszystkim wahającym się nad wyborem springow od 1BE/1BV polecam weiteca ;):hi:

Opublikowano

Witam jestem dziś po wymianie springów od 1BA na WEITEC-i 30/30 i... powiem jestem mega zadowolony :decayed: idealnie równo usiadłą ssuczka ;) dlatego wszystkim wahającym się nad wyborem springow od 1BE/1BV polecam weiteca ;):hi:

Możesz jakaś fotkę zapodać ?

Opublikowano

jak wrócę do domu to coś cyknę;)

Opublikowano

Witam jestem dziś po wymianie springów od 1BA na WEITEC-i 30/30 i... powiem jestem mega zadowolony :decayed: idealnie równo usiadłą ssuczka ;) dlatego wszystkim wahającym się nad wyborem springow od 1BE/1BV polecam weiteca ;):hi:

:cool1: A nie mowilem :tongue4:
Opublikowano

Witam jestem dziś po wymianie springów od 1BA na WEITEC-i 30/30 i... powiem jestem mega zadowolony :decayed: idealnie równo usiadłą ssuczka ;) dlatego wszystkim wahającym się nad wyborem springow od 1BE/1BV polecam weiteca ;):hi:

Możesz jakaś fotkę zapodać ?

trochę kiepskie bo już ciemno było jak wróciłem... ale coś tam widać ;)

20110614242.jpg

na felgach 15'' i oponach o profilu 60, od podstawy do nadkoli jest i z przodu i z tyłu ok 64 cm :)

Opublikowano

W innym aucie mam -30 przód/tył, zestaw Koni Sport ( który mogę spokojnie polecić, płynna regulacja twardości przód tył w moim aucie, ale to zależy od modelu auta, nie do wszystkich jest płynna regulacja bez zdejmowania amora, sprężyny z zestawu, ~30kkm nalatane i zero problemów, w razie pytań mogę więcej napisać... ). Jednak w moim aucie taki zestaw sprawia, że jest za nisko, przez co na dłuższą metę nie chcę obniżanego zawieszenia w Polsce. Twarde, nawet bardzo to tak, ale nie za niskie. Jednak auto, autu nie równe, a moje obecne nic z Audi wspólnego nie ma i w sumie jest totalnym przeciwieństwem tej marki.

Pytanie:

Czy na zawieszeniu Sline, choćby nawet tym 1BV ( niektórzy piszą, że jednak trochę niżej siedzi auto z tym zawiasem, niż 1BE ), da się spokojnie przez "hopkę" bez haczenia czymkolwiek przejechać ~20-30km/h? Pytam konkretnie o prędkość, bo wypowiedzi, że "...da się na tym jeździć..." - ja wiem, jak się jeździ na obniżanym, a jeździć da się wszystkim. Ja teraz musze jeździć praktycznie stop, hop.......hop. Nigdy, nawet na serii nie przelatywałem progów, ale w mieście mam już dosyć, chodź nie o same hopki chodzi, ale je każdy zna i łatwo się do nich odnieść.

I jeszcze inaczej zapytam, jeźdząc autem z takim zawieszeniem często wam dobija amortyzator? ( tu mi chodz o zwykłych nierównościach ( tzn, tych polskich ), mocne zapadnięcie, jakieś wyrwy, mocno łuszczący i zapadnięty częściowo asfalt ) Są to miejsca gdzie na serii auto potrafi mocno, zdecydowanie przysiąść, gdzie większość śmiertelników po czymś takim zwalnia, na obniżonym zawieszeniu przy dużej prędkości amortyzator na czymś takim dobija. Przy niższych V oczywiście nie dobije, ale dość mam hamowania...

Opublikowano

Witam,

mam pytanie: czy przy zawiasie 1BA jest możliwość założenia springów -45/-45 ?

Możliwe jest uszkodzenie "czegoś" przy takiej konfiguracji ?

Opublikowano

Witam,

mam pytanie: czy przy zawiasie 1BA jest możliwość założenia springów -45/-45 ?

Możliwe jest uszkodzenie "czegoś" przy takiej konfiguracji ?

Jeśli amortyzatory są w bardzo dobrym stanie to moze chwile pojezdzisz ale wykonczysz je bardzo szybko i możliwe że bedzie dobijał na nierownościach. Te amorki są za miekkie. Przy - 45 to najlepiej gwint, zawsze bedziesz mogł troche podciągnąć do góry jak bedzie za nisko.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.