Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dyskusje i porównanie osiągów aut


turdzi

Rekomendowane odpowiedzi

jechalem kiedys z kolega skoda octavia 90 km i kolega jechal cala droge (Lublina-Zakopane) przepisowo 90 -100 km/h max , ale co chwile zjawil sie albo tir albo jakas zawali droga i bylo do wyboru albo jechac 60-70 albo wyprzedzic , powiem tak nigdy sie tak nie balem przy wyprzedzaniu takim samochodem kiedy przebywasz na lewym pasie Bog wie ile czasu nawet przy malych predkosciach. To jest zagrozenie, dla mnie zasada jest prosta znajdowac sie po drugiej stronie jak najkrocej , do tego potrzebuje przyspieszenia i elastycznosci wogole nie chodzi mi o v max , bo pomimo ze moje auta v max ma ponad 250 to max jakie jechalem to 200 na autostradzie i wcale mi sie jakos wiecej nie chcialo. a i nie bardzo wiem o jakiej dynamice mowisz do 90 km/h ?? bo dalej to juz mozna do pierdla przeciez pojsc .... zakrety ?? zaloze sie ze jak jest serpentyna to jest ograniczenie do 30 i kazdy jedzie 30 wiec nie czaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30[br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 23:35_________________________________________________a co to ma do rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sensie ma do rzeczy, uczepiłeś sie NO ale fakt faktem PL to jak NO, nie ma za bardzo gdzie pojechać a polacy jadą na maxa, w NO nie ma gdzie pojechać ale oni o tym wiedzą i się tego pilnują, to tylko kwestia mentalności a nie surowego prawa, ja się nauczyłem na drogach innych niż autostrada jechać 90-110 i to jest bezpieczne optimum na nasze "piękne gładkie" drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzwa ale ja sie niczego nie uczepilem zobacz odczego sie ta durna dyskusja zaczela juz 5postow wczesniej mowilem zeby zakonczyc te ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie wiem co z ta mentalnoscia ale jak wracalem ostatnio z morza i jechalem A1 z gdanska do grudziadza to bylem w szoku a dlaczego ?? bo myslalem ze wszyscy beda tam za***rdalac jak potluczeni, sam jechalem ok 150 km/h i na calym odcinku autosdrady zostalem wyprzedzony tylko raz!! , cala reszta jechala 140-150 , czyli zgodnie z przepisami. I to nie szybka jazda zabija co udowadniaja niemcy. A wracajac do tego ze w NO tak malo ludzi ginie na drogach, no to super tylko wracamy do poczatku tego OT , po cholere tam wogole samochody ktorymi mozna jezdzic 200-250 km/h na godzine. One nawet nie zostana dotarte jak tam 100 nie przekraczaja ludzie. Niech wszyscy sobie kupia priusy jezdza tak samo i bedzie przynajmniej lepiej z srodowiskiem. A jesli porownujesz ludzi ktorzy zgineli na drodze do ludzi ktorych rozstrzelal polityczny psychol to powodzenia. Ja temat skonczylem

Kolego a nie pomyślałeś że na A1 jest wprowadzony odcinkowy pomiar prędkości czyli mieża ci czas wjazdu i zjazdu i wychodzi średnia prędkość i dlatego większość jechała przepisowo żeby nie płacić mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ten system jeszcze nie dziala :gwizdanie: :gwizdanie: jest w fazie testow i z takiego zdjecia, dopoki nie bedzie ekspertyzy i "homologacji" moga sobie sciane w sraczu wylozyc...

Zreszta... tak naprawde mozna dodupiac na takiej drodze bo i tak znajdzie sie tir na lewym pasie ktory na 2km zablokuje Ci srednia predkosc w ok. 91-92 :decayed: , potem trzeba jakos nadgonic 150km/h sredniej

Proponuje temat NO zamknac . :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, można powiedzieć wrzeszcie :wink4:

Dobrze widzę, że wychodzi jakieś 15,5s? Jednak do S4 jeszcze trochę brakuje.

To jeszcze dla pełnego obrazu mozliwości poszczególnych jednostek potrzebujemy B8 2.0TFSI seria. I tu Turdzi został wywołany do tablicy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomwi porownaj sobie ten filmik rownolegle w dwoch oknach bo do serii to nawet nie ma co porownywac.

Moze takie z wydechem wystrojone na zdrowe cirka 270KM by sie troche podpielo ale widac na oko ze od 180 to juz raczej nie ma szans.

Carlos pieknie cie jedzie to auto :cool1: do seryjnego S4 sie spokojnie podpinasz :cool1:

[br]Dopisany: 12 Październik 2011, 22:05_________________________________________________w umie tak jak sobie ogladnalem jeszcze raz ten filmik Carlosa to to S4 sprawa wrazenie jak by sie meczylo w prownaniu do tego 3.0 TDI :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helloł :hi:

odswieże troche temat.. wiem wiem slabe to :rolleyes: ale ktos cos pisal wczesniej ze moznaby jakas tabelke z osiagami stworzyc wiec moze bedzie przydatne :decayed:

moja furka 2004r BEX sedan FWD totalna seria :tongue4: kola 235/40/18

czasy oczywiscie mniej wiecej z filmiku spisalem

50-100: 5,0 sek

50-150: 12,0 sek

70-200: 26 sek :rolleyes:

100-200: 23 sek :polew:

ciekawostka jak na slaba benzyne wydaje mi sie ze elastycznosc niezla na 6biegu 100-200 30sek :kox:

nic wielkiego ale sam jestem ciekaw na ile sie poprawi po programie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic wielkiego ale sam jestem ciekaw na ile sie poprawi po programie

szału nie ma i nie będzie :wink4:

moja seria q ma 19s 100-200 tak więc nadal się to specjalnie nie przemieszcza..

ale zawsze to 4s więcej na przedłużenie życia.. np jak się okaże przy wyprzedzaniu, że miały być 2 tiry a są 3 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic wielkiego ale sam jestem ciekaw na ile sie poprawi po programie

szału nie ma i nie będzie :wink4:

moja seria q ma 19s 100-200 tak więc nadal się to specjalnie nie przemieszcza..

ale zawsze to 4s więcej na przedłużenie życia.. np jak się okaże przy wyprzedzaniu, że miały być 2 tiry a są 3 :decayed:

no wlasnie kurcze chetnie bym stanal gdzies z 2.0TFSI bo niby moce podobne ale nie wiem jak z momentem :naughty:

moja furka do jakis 180km/h jedzie idealnie tak jak 1.9TDI 130 po programie na 165/380Nm czyli chyba slabo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nieco bogatszą choć nadal serie 230hp@320Nm do tego q więc dodatkowe straty na napędzie.

żeby taka ciężka kanapa jakoś przyspieszała potrzebne są okolice 300hp :wink4:

a żeby skręcała 200-300kg mniej, tak więc nie ma się co łudzić.. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ladna masz serie :kox: prawie jak po programie.W sumie zastanawiam sie czemu jeszcze go nie zmapowales , przy takiej serii az sie prosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ladna masz serie :kox: prawie jak po programie.W sumie zastanawiam sie czemu jeszcze go nie zmapowales , przy takiej serii az sie prosi.

bo ja sknerowaty jestem :wink4:

postanowiłem nie dokładać to tej kanapy, następne może kupie mocne już w serii :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

230KM w serii to rewelacja, to dlatego była taka niewielka różnica pomiedzy naszymi autami w czasach przyśpieszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nieco bogatszą choć nadal serie 230hp@320Nm do tego q więc dodatkowe straty na napędzie.

żeby taka ciężka kanapa jakoś przyspieszała potrzebne są okolice 300hp :wink4:

a żeby skręcała 200-300kg mniej, tak więc nie ma się co łudzić.. :wink4:

nie no pieknie :good: taka seria to skarb :decayed: to jak DTM :decayed:

i dlatego takie duze roznice miedzy naszymi autkami bo u mnie ze 190pewnie ze 180 a u Ciebie zamiast 200-230 :decayed:

* no chyba ze na hamowni Ci cos pokrecili albo poprzedni wlasciciel cos robil bo jak na serio to masz serio wyjatkowo sporo kucykow :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...