Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Czas potrzebny do rozgrzania silnika


MASA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy dieselek nagrzeje sie do 90 stopni na postoju przy wolnych obrotach? Temperatura powietrza 7-10 stopni. Jeżeli tak to po jakim czasie? U mnie robiłem dzisiaj próbe i po 20 minutach wskazówka nie wychyliła się ponadz 60 stopni. Przejechałem dwa kilometry i stała idealnie na 90. Jak jest u was? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel ndlugo musialby chodzic na jalowym zeby uzyskal 90C. kiedys czekalem prawie godzine i bylo 70C ( 10C na dworze).

szkoda meczyc silnika. lepiej sie przejechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem na klimatronku kanał 49 pokazuje mi temp. 75-81 stopni, na kanale 51 jest 90, na wskaźniku 90 stopni. Gdy jechałem to na zegarze temp. wachała się pomiędzy 90 a 85 stopni. Zacząć o wymiany termostatu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznice temperatury odczytywanej dla ECU i dla zestawu wskaznikow to problem cuzjnika temperatury. powinny byc identyczne. podlaczales VAGa?

zacznij od jego wymiany.

jednak wydaje mi sie, ze termostat rowniez sie klania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podłączył mi dzisiaj KTS-a, nic nie wysoczyło. :)

A co Ci ma wyskoczyc? Trzeba było sprawdzic jaka temperature wskazuje na KTS po rozgrzaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku jest tak ze temp ok 90C lapie po rzejechaniu 10-15km. ale zastanawia mnie to ze kiedy stoje w korku to temperstura na wskazniku spada. czy tzn ze termostat trzeba zmienic???

Czujnik temperatury siadł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podłączył mi dzisiaj KTS-a, nic nie wysoczyło. :)

przeciez blad wyskoczy w sytuacji gdy czujnik bedzie zwarty do masy lub bedzie przerwa jego obwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząć od czujnika temperatury? Mam taki w zapasie z passata tdi 110 km, na 4 piny niebieski - o ten chodzi?[br]Dopisany: 15 Marzec 2008, 20:00 _________________________________________________Czy przez zepsuty czujnik samochód będzie palic więcej paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zafalszowana jest temperatura silnika ECU ustala bledne parametry pracy silnika ktore sa kompensowane m.in. do temperatury.[br]Dopisany: 15 Marzec 2008, 20:43 _________________________________________________najrpscie porownac nr katalogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...