Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grupowe zamówienie Downpipe Audi A4 B6 1.8T


ShatyMK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Napiszę parę słów na temat DP od Gregor10.pl

DP sprawia solidne i ESTETYCZNE wrażenie. Spawy są równe, nie "nasmarkane" jak w innych dp, które widziałem, więc wróży to długą trwałość. Spasowanie flansz jest idealne z punktami mocowań do turbo i reszty wydechu. Umiejscowienie gniazda sondy nie powoduje, że ociera ona o jakiekolwiek elementy pod maską.

DP jest łagodnie ukształtowane, tzn nie posiada w geometrii żadnych gwałtownych załamań czy spawów pod ostrym kątem. Podejrzewam, że to dzięki temu nie pojawia się zjawisko metalicznego pogłosu, znanego z niedopracowanych DP czy wybebeszonych puszek kata. Po prostu spaliny łagodniej są kierowane w stronę wydechu i nie uderzają gwałtownie w ścianki DP co powoduje ten nieprzyjemny dźwięk (to taka moja teoria). Być może błędna ale to już zostawiam fachowcom od przepływu cieczy i gazów ;-). Ogólnie warkot motoru wewnątrz auta nabrał bardziej gardlowego lekko zachrypnietego dźwięku, stal się taki bardziej łobuzerski :-) Z zewnątrz od strony wydechu sound zyskał na duży plus. Teraz przynajmniej to pracuje jak 1.8 z turbo, a nie zwykle 1,6. Słychać przyjemny warkot oraz posykiwania turbiny. Możliwe, że to u mnie jest tak kolosalna różnica w dźwięku ponieważ mój kat był w większości zatkany i teraz auto żyje i oddycha pełna piersią. Ciężko przewidzieć jak będzie u innych, pewnie dużo zależy od kondycji silnika i osprzętu.

Cały DP wykonany z nieznanego mi stopu metalu ale za to o pięknym lekko miedzianym kolorze. Teraz po montażu i przejechaniu około 500km mogę powiedzieć, że zaczynają się pojawiać piękne kolorowe odcienie fioletu czyli przebarwienia termiczne. Auto wcale nie było gonione, po prostu zrobiło normalna trasę 500km bez pałowania. Myślę, że po ostrzejszym upalaniu cały DP nabierze fajnego wyglądu.

Oto zdjęcia:

ceff83f83ad9c2e7med.jpg

8ea35f86100a7fd1med.jpg

b849eaf33f81356bmed.jpg

Co do trwałości jeszcze się nie wypowiem z oczywistych względów ale wszelkimi uwagami będę się dzielił na bieżąco.

Podsumowując, jestem w pełni zadowolony. Auto zyskało we wszystkich możliwych aspektach: wizualnym, dźwiękowym i mocowym. Na dzień dzisiejszy szczerze polecam.

Wkrótce czeka mnie trasa do Niemiec 700km ciągłej autostrady, więc zobaczymy czy DP przejdzie próbę oraz jak wygląda, czy spawy nie puściły itp itd. Ta trasę pokonuje na raz i zazwyczaj pełnym ogniem, co z tego wyjdzie udokumentuje opisem i fotkami.

Może opis troszkę przydlugi i zbyt barwny ale starałem się oddać pełny obraz tego DP. Zawsze to lepsze niż wejść na forum i przeczytać: jest OK albo do d... i tyle :-)

Pozdrawiam i niech "moc będzie z Wami" ;-)

Ps posiadam wykres z hamowania mojego auta po doprowadzenie do serii oraz montażu DP. Nie było sensu hamować go wcześniej, bo auto miało sporo usterek. Chętnym udostępnię na pw lub utworzę nowy wątek o moim aucie. Generalnie jest 197KM I 252Nm praktycznie płaskiego przebiegu momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawy kolega @Inkognito ewidentnie ładniej zrobił, niż te które są pokazane wyżej. Mam, nadzieje, że beda trzymać ;)

Materiał chyba ten sam co na zdjeciach u kolegi powyzej.
Co do uszczelek, to za komplet dalem 21zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty 350zł downpipe 2.75cala (70mm) do A4 B5/B6/B7 z uszczelkami , śrubami + 20zł wysyłka przy wpłacie/ 30zł pobranie

Chętni proszeni do wpisywania sie na liste.

1.Lysy705

2.balo25

3.Heineken_al - AVJ 2 sondy

4.Seta-1.8t-1 sonda BFB

5._bartas_ - 1 sonda BFB

6.

7.

8.

9.

10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybki pytanie przed zamówieniem . Jeżeli założę DP i założona będzie tylko 1 sonda to auto będzie jeździło normalnie ? Planuje wyłączenie tej sondy ale w późniejszym czasie i chce się upewnić czy można będzie tak bezproblemowo jeździć . Liczę na szybką i konretną odpowiedź .

Pozdrawiam !

Edytowane przez Gunwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator wkrecasz w otwór drugiej zbędnej sondy. Po wyłączeniu tej sondy stanie się on bezużyteczny

A czy zadziała to loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz drugą wyłączyć programowo bo na desce będzie 《check》

To bedzie mozna jechac z tym bledem czy auto wpadnie w jakis tryb awaryjny, wgl nie odpali itp ? Mam w planach zalozyc dp i nie wiem czy samemu zakladac dp i podjechac do mechanika zeby wylaczyl sonde czy zakladac w warsztacie i od razu niech wylacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze z palacym checkiem bo mam wycietego kata i smiga. Nie wiem czy to dobre dla silnik ale smigam juz ok roku. Mechanik nie wylaczy ci sondy bo trzeba miec program i raczej tylko jakis tuner to ogarnie z tego co mi wiadomo. Koszt ok 300zl. Wiec mysle sobie tak ze lepiej odlozyc kilka zl i od razu program walic i przy tym wylaczyc sonde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dp od kolegi inkognito i jestem zadowolony nie będę się rozpisywał jakie to są wspaniałe spawy i jaki zajebiaszczy materiał bo nie spuszczam się nad takimi bzdetami. Dp zamontowane auto jeździ nic nie brzęczy i nie pierdzi wszystko ok. Kontakt też ok cena spoko

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty 350zł downpipe 2.75cala (70mm) do A4 B5/B6/B7 z uszczelkami , śrubami + 20zł wysyłka przy wpłacie/ 30zł pobranie

Chętni proszeni do wpisywania sie na liste.

1.Lysy705

2.balo25

3.Heineken_al - AVJ 2 sondy

4.Seta-1.8t-1 sonda BFB

5._bartas_ - 1 sonda BFB

6.Bojka1 - BEX

7.

8.

9.

10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty 350zł downpipe 2.75cala (70mm) do A4 B5/B6/B7 z uszczelkami , śrubami + 20zł wysyłka przy wpłacie/ 30zł pobranie

Chętni proszeni do wpisywania sie na liste.

1.Lysy705

2.balo25

3.Heineken_al - AVJ 2 sondy

4.Seta-1.8t-1 sonda BFB

5._bartas_ - 1 sonda BFB

6.Bojka1 - BEX

7.ziomal-84 - BFB 1 sonda

8.

9.

10

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty 350zł downpipe 2.75cala (70mm) do A4 B5/B6/B7 z uszczelkami , śrubami + 20zł wysyłka przy wpłacie/ 30zł pobranie
Chętni proszeni do wpisywania sie na liste.


1.Lysy705
2.balo25
3.Heineken_al - AVJ 2 sondy
4.Seta-1.8t-1 sonda BFB
5._bartas_ - 1 sonda BFB
6.Bojka1 - BEX
7.ziomal-84 - BFB 1 sonda
8.
9.
10

Fotki - Downpipe - dostępny w dwóch wersjach

WERSJA 1 - w cenie ustalonej na początku - Foto spawów z bliska (na fotkach downpipe do 1.8T i 2.0TFSI)

c3b0df438869828.jpg 42d632438869829.jpg ea8bd0438869832.jpg 2d358b438869834.jpg40a627438869825.jpg

WERSJA 2- Polerka +50zł do w.w bazowej ceny.

fd610b438870319.jpg 690498438870322.jpg d7d169438870324.jpg

Edytowane przez gregor10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty 350zł downpipe 2.75cala (70mm) do A4 B5/B6/B7 z uszczelkami , śrubami + 20zł wysyłka przy wpłacie/ 30zł pobranie

Chętni proszeni do wpisywania sie na liste.

1.Lysy705

2.balo25

3.Heineken_al - AVJ 2 sondy

4.Seta-1.8t-1 sonda BFB

5._bartas_ - 1 sonda BFB

6.Bojka1 - BEX

7.ziomal-84 - BFB 1 sonda

8.Gunwo - BFB - 1 sonda

9.

10

Kiedy wysyłamy jakieś dane ? Po zebraniu wszystkich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem Dp od naszego kolegi Gregor10 i muszę go pochwalić, to naprawdę dobra robota i estetyczne wykonanie. Świadczą o tym załączone przezemnie zdjęcia. W poniedziałek montaż i jestem święcie przekonany że będzie tak dobrze pasował i się sprawował jak też wygląda.

ed8694439261949.jpg

c4ffd3439264202.jpg

P.s. Jak ktoś zwraca uwangę na spawy z zewnątrz niech zobaczy we wnątrz. Tak jak kolega jacek70 wyżej, przetop książkowy.

Polecam.

1.Lysy705
2.balo25
3.Heineken_al - AVJ 2 sondy
4._bartas_ - 1 sonda BFB
5.Bojka1 - BEX
6.ziomal-84 - BFB 1 sonda
7.Gunwo - BFB - 1 sonda
8.
9.
10

Edytowane przez Seta-1.8t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...