Skocz do zawartości

george

Pasjonat
  • Postów

    782
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez george

  1. Jedynie jarzmo. Szukaj raczej nowego, u mnie akurat nie dało się zdjąć bez palnika, ale i tak szło na straty, bo wleciały 288.
  2. Popularny wzór w A4 B6/B7, ale też i A6 C5.. Parametry felgi: 8Jx18" ET 43. BMW 6861224 / Styling 619 8Jx18" ET 30.
  3. @ulisses, zdecydowanie polecam Adama! Widziałem, że wyżej pojawił się temat o wykodowaniu SAI... porządny soft od @Łukasz13, prawidłowe strojenie gazu i będzie inne auto. Jeżeli soft nie domaga, to niestety nie da się sensownie ogarnąć gazu.
  4. U mnie właśnie ograniczyło pobór oleju i zmniejszyło cofanie zapłonu. Teraz planuję kolejną dawkę Xado z wymianą oleju.
  5. W Gdańsku był maksymalny stan, w Grudziądzu minimum. Motor jak nowy! To nawet nie miarka, bo miarka ma 700 ml.
  6. Podejrzewam, że padł uszczelniacz na stronie gorącej (chlapie olejem). Pozostaje sprawdzenie turbo na stole.
  7. Nie ma znacznych różnic pomiędzy cylindrami, a to jest najważniejsze. Jeżeli jest mokro przy intercoolerze, to sprawca zamieszania jest prawdopodobnie namierzony.
  8. Przyzwoicie. Jeżeli byłoby 4 x 12 bar to super. Czy zmieniałeś odmę? Sprawna odma to podstawa. @BartoszSoldier, w ostatni stadium życia potrafił zużyć 700 ml na trasie 130 km, ale właśnie nie dymił. Mógł to maskować kat?
  9. Najlepiej zdemontować i ocenić wzorokowo. Co do błędu mieszanki może być spowodowany błędem od katalizatora. Korekty lecą w górę i pojawia się błąd. Jeżeli wkład nie będzie stopiony czy też luźny, to problem może leżeć w drugiej sondzie.
  10. Pierwszy prawdopodobnie wynika z drugiego błędu. Wkład katalizatora się stopił, stąd błąd numer 2. Komputer widzi błędny odczyt z sondy numer 2, stąd podlewa. Po wymianie katalizatora (w przypadku zamiennika może wystąpić błąd drugiej sondy, jeżeli będzie miał mniej komórek) skasuj błędy i obserwuj. W pierwszej kolejności sprawdź szczelność dolotu i odczyt z przepływomierza (może zaniżać).
  11. Trzyma klocek.
  12. W aucie były welury, ale wiedziałem, że jesienią i zimą błoto będzie wdeptywać się, stąd przesiadłem się gumowe. Początkowo chciałem mieć tylko na jesień i zimę.
  13. Zestaw na lato?
  14. Kolega @MaTeo85 rozwiązał u mnie temat. Oprócz tablicy jeszcze włączają się tylne światła. We wczesnych modułach składania lusterek by @kkam likwidowało podświetlenia lusterek po złożeniu. Nastąpiło wyłączenie świateł i składało lusterka. W nowszej wersji modułów niezależnie następowało składanie dopiero po wygaśnięciu CLH.
  15. W temacie walki z poborem oleju dorzucę swoje trzy grosze... Po kupnie auta pojawił się ubytek oleju, według książki serwisowej (ASO i poza ASO) wymiany były wykonywane co 2 lata i mniej więcej 20 kkm. Z czasem pobór nasilił się, inspekcja tłoków... czysto. W drugiej kolejności poleciało turbo do sprawdzenia, trafiony zatopiony, poszło do "regeneracji" (nadal brało olej i jechał dopiero od 2600 rpm). Po wymianie turbosprężarki zmniejszył się pobór i mniej więcej utrzymywał się na podobnym poziomie. Za jakiś czas pojawiła się nierówna praca silnika. Na pierwszy ogień szczelność dolotu, wszystko ok, ale odma po 20 latach nie istniała. Wleciał zestaw oryginale. Poprawił się trochę dół, zaczął równiej pracować i nieco spadło zużycie oleju. Do tego wszystkiego pojawiały się cofki zapłonu i problem z wygenerowaniem przepływu. W pewnym momencie stwierdziłem, że zaaplikuje Xado Anticarbon. Po pierwszej dawce nie było czuć wypadania zapłonów na zimno, cofki spadły z 4,5° na 2,25°. Problem z cofaniem zapłonu pojawiały się w środkowym zakresie obrotów. Z biegiem czasu wleciała druga dawka, co prawda maksymalne cofki nie spadły, ale spadła częstotliwość występowania i nie na wszystkich cylindrach jednocześnie. Zauważyłem też lepszą kulturę pracy (zdecydowanie ciszej). Po pierwsze dawce zużycie oleju zmieniło się o jakieś kilkaset kilometrów na całą miarkę i było mniejsze w początkowych etapach (jakieś 0,7 l na 2500 km). Po drugiej dawce zmniejszyło się do 350 ml (połowa stanu) na 2800 km. Przy zimnym rozruchu nie ma dymu (nawet gdy nie było kata), więc problem leży w pierścieniach, uszczelniacze też mogą mieć już dosyć. Przy wymianie oleju planuję trzecią aplikację. Jeżeli udałoby się zejść poniżej 1 litra na 10 kkm bez otwierania pieca to byłoby dobrze.
  16. @Rob@k nie brałeś pod uwagę przeciwmgielne w połączeniu z CLH?
  17. Najlepiej zaciski pod tarczę 320, do tego tarcze OZ/Textar i klocki Ferodo. Do tego musi być odpowiednia felga, 16" z właściwym kształtem ramion, odsadzeniem i szerokością. Jeżeli jest to oryginalna felga, to sprawa rozwiązana.
  18. Dwa lata temu chciałem wstawić właśnie od Seata, teoretycznie była, ale w praktyce nie było już na stanie. I to temat ogarniany przez magika w temacie części @_małyTM_. Też tak zrobiłem... skończyło się na regeneracji tej od Exeo. Regenerację robiłem tutaj Regeneracja Przekładni Kierowniczych Firma Usługowa Mariusz... WWW.FACEBOOK.COM Regeneracja Przekładni Kierowniczych Firma Usługowa Mariusz Białkowski, Radzyń Chełmiński gmina. 135 likes. Machine Shop Jak na razie od dwóch lat zero problemów. Wcześniejsza regeneracja tj. oryginalnej wystarczyła na rok.
  19. Ciekawy egzemplarz. Będę śledził temat.
  20. Sprawdź przewody od pompy. Co do hałasu pod kolektorem to zaworek zwrotny. Warto wymienić go ze zwrotnym u góry (odma), separator i śrubę odpowietrzającą.
  21. Czy sterownik zgłasza błędy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...