Treść opublikowana przez puczyl1990
-
Usterka adblue 3.0 272 KM
Usunąłem błąd ale dalej się palił, dolałem na orlenie do pełna i za jakiś czas błąd zniknął. Zrobiłem jakieś 500 km i na razie spokój. Domyślam się że to dopiero początek zabawy z adblue? Czy może chwilowo sterownik ześwirował? Jak najlepiej sprawdzić i wykluczyć pompę /sterownik?
-
Usterka adblue 3.0 272 KM
Dopadła mnie usterka adblue i komunikat o braku możliwości odpalenia auta po 1000 km. Czynnika mam jakieś 80%. Zdjęcie błędu załączam na dole. Padła pompa? Można to jednoznacznie stwierdzić?
-
Wymiana skraplacza
Ok, dzięki za info, może tym sposobem znajdą u mnie. W praktycznie 3 tyg spieprzył cały czynnik, także musi być dość duża dziura.
-
Wymiana skraplacza
Powiedz, miałeś widoczną nieszczelność z przodu jakoś? Było widać od razu ślad po kontraście? Gdzieś mi spierdziela czynnik i 3 serwisy nie znalazly nic.
-
Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9
Dobra, w takim razie składam to i sam chyba nic nie znajdę, będę musiał podjechać na jakiś dobry serwis.
-
Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9
Ok tak też pomyślałem, zastanawia mnie tylko ta wycieraczka ale z drugiej strony po wyciągnięciu schowka nie ma więcej żadnych śladów w środku.
-
Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9
Znalazłem dziwne plamy na wykładzinie, jak również ślad na zaworu (z tym że tutaj to prawdopodobnie od podłączania i wypuszczenia komtrastu?)
-
Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9
-
Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9
Ok, w takim razie sprubuje dobrać się do parownika i tam zobaczę.
-
Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9
-
Dziwny dźwięk na zimnym sikniku
Witam, szczerze to nie zagłębiałem się w to. Jeżdżę tak rok czasu i ani nie nasila się, ani nie słabnie.
-
Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9
Ok, w takim razie wstrzymam się do jakiego urlopu i jak wrócę do Pl to wtedy się tym zajmę. Teraz póki co zostaje jazda bez klimy. Ewentualnie sprawdzę jeszcze chłodnice jak pisał kolega wyżej.
-
Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9
Póki co w weekend spróbuję dobrać się do parownika, jeśli nie będzie żadnego śladu na odpływie to znaczy że szczelny? Nie chcę też stawiać w Niemczech auta do mechanika bo jak zaczną szukać nie szczelności i liczyć godziny to się nie wypłacę. Najwyżej w Polsce poszukam dobrego serwisu i niech tam szukają nie szczelności bo ewidentnie gdzieś puszcza.
-
Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9
Osłona jest, także na razie to odrzucam. Przyjrzalbym się temu parownikowi, bo zastanawia mnie ten nalot na szybie od środka. Jak dostać się do tego odpływu o którym piszesz? I jak samemu sprawdzić szczelność parownika?
-
Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9
A jest możliwość aby uszkodzić coś od spodu auta? Jadąc na urlop władowałem się w objazd i poprowadziło mnie kijową drogą przez las, ale zdaje się nigdzie wtedy nie zaczepiłem podwoziem. Co do nieszczelności kompresora to również powinno być widać po podaniu kontrastu czy nie? Sam z siebie może zacząć puszczać? Może pójść w tym kierunku jak mówisz, bo zdaje się mam na szybie od środka jakby jakiś nalot? Możliwe to?
-
Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9
Mam problem z uciekający czynnikiem, na serwis klimatyzacji, w zasadzie to 3 różne serwisy, straciłem już 1100zl i dalej nie znaleziono nie szczelności. W lipcu przy dużych upałach zobaczyłem że klima nie chłodzi jak powinna, pojechałem na serwis, gość podpiął sprawdził ciśnienie, powiedział że trzyma ale nie nabił bo nie miał nowego czynnika czy tam stacji do odzyskiwania i wysłał mnie do innego zakładu. Tam podpięli ponownie, ciśnienie trzymało, dobili czynnika (weszło 500g czyli praktycznie pusta była), wpuścili kontrast i na drugi dzień kazali przyjechać na sprawdzenie. Byłem, nie znaleźli wycieku. Po 3-4 tyg znów to samo, nie chłodzi. Pojechałem do innego zakładu (w Niemczech, bo tu pracuje) i ta sama sytuacja ciśnienie ok, dobili praktycznie od zera i za tydzień na sprawdzenie czy gdzieś nie ma wycieku. Wszystko szczelne, a jak powiedziałem że miesiąc temu była nabijana bo gdzieś czynnik uciekł to zrobili wielkie oczy i jak znów ucieknie to przyjechać i będą szukać dalej. Teraz zaglądanie od spodu auta i za chłodnicą jak dobrze zrozumiałem. Ale podejrzewam że znów będzie to samo, napełnią, sprawdzą i będzie ok jak wcześniej ?♂️ Czy samemu da radę wpuścić kontrast i sprawdzić? Są do kupienia zestawy w strzykawce i z zaworkiem do podpięcia do przewodów ale czy nie musi być to pod ciśnieniem podane? Kontrast sam się rozejdzie po układzie?
-
Uszczelnienie sterownika AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI i 3.0 TDI
Miałeś informacje że za 1000 km nie odpalisz auta czy co? dlaczego zmieniałeś?
-
Błędy od systemów bezpieczeństwa w A4 B9
Ok dzięki sprawdzę to
-
Błędy od systemów bezpieczeństwa w A4 B9
Kostki docisnąć, przeczyścić styki? Przełącznik pasa bezpieczeństwa gdzie się znajduje?
-
Błędy od systemów bezpieczeństwa w A4 B9
Muszę jednak powrócić do tematu, mam ponownie błąd od pasów bezpieczeństwa 9444393- przełącznik pasa bezpieczeństwa kierowcy B101C 29 [136] Nieprawidłowy sygnal Gdzie szukać przyczyny? Jakiś moduł itp?
-
Uszczelnienie sterownika AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI i 3.0 TDI
Zostały 2 membrany jak by ktoś był chętny.
-
Uszczelnienie sterownika AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI i 3.0 TDI
Jak by ktoś byś chętny to po świętach mógłbym sprzedać kilka membran, pisać tylko wcześniej bo musiałbym poszukać, kupiłem zestaw chyba 10 szt i gdzieś leżą ?
-
Błędy od systemów bezpieczeństwa w A4 B9
Po umyciu auta i wykasowaniu błędów , ten błąd od pasa nie powraca.
-
Błędy od systemów bezpieczeństwa w A4 B9
Póki co żadnych błędów od systemów bezpieczeństwa nie wyrzuca. Z tymi pasami również żadnych problemów.
-
Błędy od systemów bezpieczeństwa w A4 B9
Umyłem dobrze auto, wykasowałem błędy i narazie jest dobrze. Pojeżdżę trochę, zobaczę czy znów coś wyskoczy. A co do błędu odnośnie pasów bezpieczeństwa, po wykasowaniu błędu, pasu już nie dociąga co chwilę. Możliwe że to przez brudne radary/kamerę na szybie?