Treść opublikowana przez puczyl1990
-
Pokrętło zwiększania / zmniejszania głośności 3G+
Czyli co, czyszczenie czy aktualizacja sofa w koncu?
-
Wygłuszenie tylnej półki audi a4 b8
Tak swoją droga ile dales za sub B&O? Ja swoj oryginalny wymienilem na coś takiego, nie wystaje tyle co ten z b&o i moglbys pewnie normalnie polke zalozyc.
-
czy wtryski są do wymiany 3.0tdi
Tez miałem taki sam błąd za niskiego cisnienia na szynie paliwowej. Ale wtryski wtedy nie wygladaly tak zle jak u ciebie, korekty były dobre. Jak uda ci się odpalic silnik to spróbuj najpierw produkty Forte do czyszczenia ukladu (https://www.forte-nwe.pl/). Zadzwon do goscia nr znajdziesz na stronie, wszystko ladnie tlumaczy co i jak i co moze byc przyczyna. Ja niestety nie mialem czasu na czyszczenie i czekanie na efekt bo musialem wracac do Niemiec i wymienilem "w ciemno" pompe wysokiego cisnienia i czujnik na listwie wyryskowej i dolalem dodatek wlasnie od Forte do czyszczenia wtryskow. Blad juz nie wyskakuje, a korekcje na wtryskach sa troche lepsze nawet.
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Czyli zacisku nie ma co zmieniać, bo to de facto to samo z tym, że bez znaczka S4? Wszystkie przewody przód/tył zostają te same? A cena za ten zestaw na tył odpowiednia? https://allegro.pl/zaciski-tarcze-330mm-audi-a4-s4-b8-a4-s5-sq5-i7477791533.html
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Panowie takie pytanko, na zime bede próbował podkręcić troche moje 3.0TDI, myślę o ~300KM. Z tego co sie naczytalem i wywnioskowalem to swoje zaciski z przodu mogę zostawić, a dokupić inne jarzma i oczywiscie tarcze, klocki na 345mm. Czy lepiej byloby zaciski od S4, różnią sie one w ogole? Pisaliście, że nie ma różnicy w hamowaniu przy tych zaciskach. 4 tłokowe brembo raczej nie dla mnie, bo na zimę mam 17", tył to kompletny do wymiany na ten z S4? Aczkolwiek niedawno zakladalem z tyłu nowe tarcze i klocki ;/ czy od razu dobrze byłoby zrobic całość, tj tył i przód?
-
Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
- Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
- Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Hmm, zobacz moze inna przegladarke?- Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
http://pl.realoem.me/Audi/RDW/A4/2008/636/R/4/409/409070 tutaj szukaj- Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Jakie masz oznaczenie skrzyni?- Wartości mierzone DPF jakie powinny być właściwe
U mnie przy podobnym przebiegu, 222tys mam zapelnienie na poziomie 0,31l. Co do częstości wypalania dpf nie powiem, bo nie podłączam często kompa.- 3.0 TDI basowy klekot
I jak, problem rozwiązany?- Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
Wibracji nie ma, mialem tylko dwa razy tryb awaryjny (zaraz po odpaleniu auta) w odstepach 2 miesiace, związane bylo to z za niskim cisnieniem w systemie/na szynie paliwowej. Pompę zamowilem drugą póki co (moge odeslac). Wykrecalem w niej czujnik i niby opilkow nie bylo, no wlasnie niby bo jakis jakby wiór czy cos tam siedzialo. A ten czujnik z tylu listwy nie jest jednorazowy, tzn nie mozna go z powrotem wkrecic juz tak? Czujnik kosztuje 500 a pompa 800, ale niby te pompy i tak sie sypia w koncu?- Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
No to tutaj jest w porządku, poza różnicą regulacji, duże skoki chyba że tak ma byc?- Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
Mowisz o tym tak? http://youtu.be/X0Ea6b-zF20- Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
Moje niedopatrzenie, robiłem to w maju i teraz zapomnialem? dzieki. A powiedz mi jeszcze cos na temat sprawdzenia czujnika cisnienia paliwa tego na szynie wtryskowej. Test vcds-em pokaze jego niesprawności? Mialem dwa razy blad niskiego cisnienia paliwa na szynie.- Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
Moje niedopatrzenie, robiłem to w maju i teraz zapomnialem? dzieki. A powiedz mi jeszcze cos na temat sprawdzenia czujnika cisnienia paliwa tego na szynie wtryskowej. Test vcds-em pokaze jego niesprawności? Mialem dwa razy blad niskiego cisnienia paliwa na szynie.- Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
Kiedys tak wlasnie robiłem i poszło bez problemu, teraz muszę podac jakieś wartosci w tych dwóch polach, bo inaczej nie wystartuje.- Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
- Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
Kolego jak VCDS-em sprawdzic ten czujnik?- A4 B8 3.0 TDI, błąd 5215-za niskie ciśnienie na szynie paliwowej
5215 - Ciśnienie w systemie/ciśnienie na szynie paliwowej P0087 00 [096] - za niskie Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów Ramka zamrożona: Stan błędu: 00000001 Priorytet błędu: 2 Częstość błędu: 1 Przebieg: 218917 km Data: 2018.07.30 Czas: 16:14:46 Prędkość obrotowa silnika: 638.00 /min Unormowana wartość obciążenia: 40.8 % Prędkość pojazdu: 0 km/h Temperatura płynu chłodzącego: 90 °C Temperatura powietrza zasysanego: 62 °C Ciśnienie atmosferyczne: 970 mbar Napięcie zacisku 30: 11.520 V Licznik cykli wyuczania po OBD: 40 Liczba obrotów wału korbowego (obr./min.): 638.0 /min Prędkość pojazdu: 0.00 km/h Średnia dawka wtrysku: 11.20 mg/stroke Temperatura paliwa: 60.5 °C Wysokie ciśnienia paliwa: wartość rzeczywista: 112700 hPa Regulacja ciśnienia na szynie: status-Bit 0: 00000101 Inj Crv st Inj Char Act Val 0-Bit 0: 00110100 Kody gotowości: 0 0 0 0 0 Mam taki oto problem. Pierwszy raz wyskoczył w maju i teraz znowu. Tryb awaryjny wskoczył w obu przypadkach podczas uruchamiania auta. Za pierwszym razem wymieniłem filtr paliwa i miało pomóc, no niestety. Mam dostęp do VCDS-a (17.1.3.0). Czy mógłby ktoś pomóc, nakierować mnie co mogę sam sprawdzić kompem? W jednym przypadku, na innym forum też w B8 3.0 przy tym błędzie pomogła wymiana regulatora ciśnienia na pompie. Jak to mogę sprawdzić, czy to akurat to? Na filmiku skacze ciśnienie, czy tak powinno być?- Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Zalega może jeszcze komuś stare łożysko? Potrzebuję wymiary.- Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
Ile za zrobienie samej tulei bierze?- Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni
A więc skrzynia z innym oznaczeniem podchodzi bez problemu tak?- Płyn do układu wspomagania
No niestety płyn nie wymieniony, w warsztacie stwierdzili że 1l to za mało. Muszę dokupić jeszcze. - Stukot na biegu jałowym - luz łożyska półosi w skrzyni