Treść opublikowana przez puczyl1990
-
Diagnosta mówi, że zawieszenie ok a mi coś stuka
Ja mam dokładnie ten sam problem coś mi stuka z prawej strony, zawieszenie było sprawdzane na szarpakach wykazało, że jeden wahacz ma lekki luz ale z lewej strony i diagnosta stwierdził że może dźwięk się przenosić na drugą stronę ale nie sądzę gdyż wjeżdżając kołem w dziurę (lewym) nie słychać praktycznie żadnego stuku, natomiast tylko prawym lub zjeżdżając z krawężnika wyraźnie słychać że to te koło stuka. Zawieszenie również sprawdzał inny mechanik rozpiął je i nie było luzów.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Od czego krzywia sie piasty? I jakie ewentualnie dobrac klocki do tych perforowanych tarcz? Czy state po lekkim przetarciu papierem wpasuja sie w nowa tarcze?
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Ja miałem/mam Ferodo na przodzie tarcza 288 i niestety po przejechaniu 20 tys pojawiło się bicie przy hamowaniu ze 120 i powyżej i niestety jestem na nich zawiedziony czy Zimmermann perfowane (widzę Dev poleca je dosyć często) będą lepszym rozwiązaniem? Do tego mam klocki Brembo w dobrym stanie jeszcze i chciałbym je zostawić.
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Jazda normalna z tym ze wiekszosc km zrobione na autostradzie, poki co zamowilem miernik zegarowy i zobacze jakie jest bicie. Klocki wyjme i zobacze jak wygladaja, a co do tarcz to jednak dac pelne? Tak wygląda tarcie tarczy na prawym kole a tak z lewej strony
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Więc chyba będzie trzeba kupić nowe tarcze póki co i zobaczyć, nawiercane zimmerman w cenie ok 120 euro zakomplet to chyba dobra cena ?
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Ale tarcza i tak chyba będzie do wymiany gdyż w jednym miejscu ociera mocniej o klocek, a dostępu do miernika za bardzo nie mam (mieszkam za granicą) ale jadę pod koniec miesiąca do Polski na przegląd i wtedy powiem żeby sprawdzili/naprawili zaciski z tym że nie robią pomiaru bicia tarczy czy piasty.
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
a potrzebne będą do tego inne klocki? Mam teraz Brembo i wyglądają dobrze nie są mocno zdarte.
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Tylko jeśli wymienię tarcze to problem powróci za jakiś czas prawda?A tarczę miałem Ferodo coś lepszego byś polecił czy ATE będzie lepszym rozwiązaniem? A czytałem na forum że niestety pod felgę 15" wchodzi tylko 288 ;/
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Mowa o przodzie i lewa strona ociera cały czas tak samo natomiast prawe koło w jednym miejscu ociera bardziej i nie czuć jakiś oporów przy kręceniu.
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Niestety nie pozwala mi na to felga zimowa ;/ kupiłem właśnie nowe oponki na zimę 15". A co do samych zacisków to możliwe że to one bo gdy podniosę koło do góry i zakręcę nim słychać jak tarcza trze o klocek w jednym miejscu (prawe koło). Robiąc tak jak napisałeś auto turla się od razu.
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
A gdyby piasty były krzywe to czy nie biłoby od razu po zmianie tarcz? Jakiś czas po zmianie było dobrze, dziś też zarzuce inne koła i sprawdzę na nich podczas jazdy. I na tarczach mam przejechane jakieś 22 tys km w większości na autostradach i mechanik mi mówił że mogły się zwichrować właśnie od tego że na autostradach inne prędkości większe i bardziej się tarcza grzeje podczas hamowania.
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
A jak je sprawdzić czy to na pewno one?
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Tarcze tył zmienione i niestety bicie pozostało, także trzeba będzie coś działać z przodem. A jak sprawdzić te zaciski czy odbijają i jaki koszt ewentualnie ich regeneracji/naprawy?
-
Jak wymienić tarcze ?
A jak jest z tym pierścieniem ABS na tarczy hamulcowej? Coś można dokładniej? Jak z nim postępować?
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Chyba sobie daruje bo jeśli nie poskładam do kupy wszystkiego to wtedy może być problem no i nie wiem jak z tym tłoczkiem czym go wcisnąć i jak jeszcze hamulce się zapowietrzą, także dam se spokój mechanik zrobi to szybciej a i tak muszę jeszcze opony zmienić u niego. Znalazłem poradnik jak zmienić tarcze i klocki http://www.google.de/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimages39.fotosik.pl%2F454%2F2c7deffeb1823586med.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.vag-podkarpacie.pl%2Fviewtopic.php%3Ft%3D10210&h=372&w=500&tbnid=8YvT_BGOTHx-hM%3A&docid=5P6TGZlMC53kNM&ei=hz8MVuyxMaL9ywP787xQ&tbm=isch&iact=rc&uact=3&dur=2179&page=1&start=0&ndsp=27&ved=0CC8QrQMwBGoVChMIrJGYo8afyAIVov5yCh37OQ8Ki czy takowa pasta do zabezpieczenia będzie konieczna? I czy te blaszki ślizgowe to są w komplecie z nowymi tarczami? I czy może być tak że się tłoczek nie będzie chciał cofnąć?
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Niestety sam nie dam rady nie mam klucza do tych tłoczków z tyłu.
-
235x45x17 czy 225x45x17 ?
No niestety przeszukałem forum i nie znalazłem jasnej odpowiedzi dlaczego opona 235 jest bardziej odpowiednia niż 225 w stosunku do w 195/65/15 ( bo chyba taki jest oryginalny rozmiar audi taką informację znalazłem gdzieś na forum)
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Opony kupowałem nówki Dunlop-y i przejechane mam na nich jakieś 6-7 tys km także myślę że opony są w porządku, tarcze z tyłu i tak zmieniam w tym może przyszłym tygodniu i zobaczymy wtedy, kupiłem też nowe zimówki także zobaczymy no i jeśli to nie pomoże to pod koniec października jadę robić przegląd to sprawdzę od razu tarcze/piasty z przodu jak wygląda ich sytuacja względem bicia.
-
235x45x17 czy 225x45x17 ?
Porównując ją do opony wzorcowej czyli 195/65/15 (oryginalne opony na jakich wyjeżdża auto z fabryki) najbardziej odpowiednia jest właśnie 225/45/17, ma praktycznie taką samą średnicę co opona oryginalna jest mniejsza tylko o 0,2 mm
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Póki co zmieniam tarcze i klocki tył i zobaczę co wtedy będzie się działo, jeśli bicie się nie zmniejszy ( i nie jest ono tak mocno odczuwalne na kierownicy co ogólnie całym autem trzęsie i to też nie mocno) wtedy wezmę się za robienie przodu.
-
235x45x17 czy 225x45x17 ?
Ale właśnie według kalkulatora rozmiarów to opona o rozmiarze 225 jest bardziej odpowiednia.
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
A gdybym wyczyścił piasty teraz a tarcze przetoczył za jakiś czas (może miesiąc) jestem za granicą i nie bardzo mam gdzie je toczyć. A co do wymiany tyłu to chyba jednak se odpuszczę nie bardzo wiem jak z tym tłokiem działać i czy klocki z tyłu mają czujnik?. a do wymiany znajdę mechanika. A 245 to będzie w oryginale?
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
A czy jest taka opcja że mogły się piasty zabrudzić jeśli były zrobione dobrze? (wyczyszczone). A co do wymiany tarcz i klocków z tyłu czy zestaw tarcze Ferodo i klocki Brembo jest godny polecenia? I co do samej wymiany czy jest to bardzo skomplikowane? Czy będzie trzeba później odpowietrzać układ hamulcowy?
-
Wymiana wahacza a zbieżność
Więc zbieżność do ustawienia jak rozumiem ale czy 120 zł to trochę nie za dużo?
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
A czy piastę po czyszczeniu trzeba jakoś zabezpieczyć, jakimś środkiem?