Treść opublikowana przez iwadrian
-
[B5 ABC] Drugi mały wentylator cały czas chodzi, nawet na zimnym silniku co jest nie tak?
Najprościej odłączyć kostkę i sprawdzić czy się wentylator wyłączy. Można też sprawdzić miernkiem czy czujnik nie ma czasem przejścia na stałe.Jeżeli czujnik okaże się o.k wina może leżeć po stronie przekaźnika.
-
[B5 ABC] Drugi mały wentylator cały czas chodzi, nawet na zimnym silniku co jest nie tak?
W takim razie może to być problem z czujnikiem temperatury lub zwarcie w instalacji
-
[B5 ABC] Drugi mały wentylator cały czas chodzi, nawet na zimnym silniku co jest nie tak?
Wyłącz klimatyzację (musi śnieżynka na panelu klimy zgasnąć) i sprawdź jeszcze raz.
-
[B6 AWX] ESP czasem się wyłącza
Czujnik stopu do wymiany.
-
[B5 AFF] Jak wyciszyć pracę skrzyni biegów ?
Remont albo wymiana skrzyni
-
[B6 AWX] Wskaznik otwartych drzwi kierowcy-drzwi zamkniete-a na FISie nie
Możesz mieć wytarty mikrowyłącznik w zamku i mimo to,że zamkniesz drzwi to nie zostaje on do końca wciśnięty i pokazuje nie domknięte drzwi.
-
[B5 AFB] Jak rozpoznać czy wałki rozrządu są wytarte ?
Z turbiną jest podobnie jak z wałkiem: jak nie ma smarowania to przy jej obrotach długo nie pochodzi i jest bardzo czuła na niewłaściwe smarowanie lub jego brak i jak pada to nawet czasu nie ma na to aby sobie pohuczeć lub pozgrzytać
-
[B5 AFB] Jak rozpoznać czy wałki rozrządu są wytarte ?
Ciężko powiedzieć taki dźwięk może wydawać wiele podzespołów np:łożysko alternatora, napinacz paska wielorowkowego,rolki na rozrządzie,wisco wentylatora. wydaje mi się mało prawdopodobne aby taki dźwięk pochodził od wałka rozrządu bo pracuje on w oleju a jakby chodził bez smarowania przez dłuższy czas to już by po nim dawno było. musisz dokładnie zlokalizować skąd ten dźwięk dochodzi bo tak na odległość to wróżenie z fusów.
-
[B5 AFB] Jak rozpoznać czy wałki rozrządu są wytarte ?
Zgrzytnięcie jest raczej powodem złego wysprzęglania lub zużyciem synchronizatorów. Bez zciągania pokrywy zaworów nie da się stwierdzić czy wałek jest wytarty czy nie.
-
[B6 AVF] Poradźcie, który środek czyszczący wybrać ?
Też polecam STP. Wlałem trzy razy do swojego i naprawdę czuć różnicę ustały drgawki,silnik ciszej chodzi, większa kultura pracy,lepiej się wkręca,nie zauważyłem większej różnicy w spalaniu ale napewno się nie pogorszyło. Poleciłem koledze i wlał do passata jak jechał w dłuższą trasę i był zachwycony. Mówił, że auta nie poznaje (na + oczywiście)
-
[VW ALH] Stukanie w silniku
Panewka na korbowodzie lub sworzeń tłokowy, zależy jeszcze skąd dochodzi dźwięk z góry czy z dołu :mysli:czaem takie stukanie powoduje poluzowane koło pasowe na wale no ale jak piszesz,że rozrząd był robiony to przy wymianie byś to wyłapał.
-
[ALL B5] Borygo + Petrygo
Dokładnie możesz je śmiało mieszać.
-
[ALL B5] Czym zmyć klej po znaczku ?
Zmywacz silikonowy,benzyna ekstrakcyjna, benzyna zwykła lub rozpuszczalnik nitro ale z tym ostatnim ostrożnie bo lubi lakier rozpuścić.Najlepiej jest kilkukrotnie namoczyć i dopiero zmywać. Potem delikatnie zapoleruj i nie będzie śladu.
-
[B5 1Z] Paląca sie konrolka ładowania po odpaleniu
Diody prostownicze było o tym wcześniej :gwizdanie:
-
[ALL B6] Przesunięcie rozrządu - przyczyny i konsekwencje ?
Przenieść można oczywiście ale to decyzja adminów.W przypadku gdy rozrząd przeskoczy nie zawsze musi być to wina mechanika. Może tak się stać gdy próbujemy odpalić auto na biegu. Jednak gdy awaria nastąpiła w wyniku nieprawidłowego montażu (słabe naciągnięcie paska lub niedokręcenie napinacza) a Ty masz na to gwarancję to mechanik powinien naprawiać auto na swój koszt. Proponowałbym poprosić o pomoc kogoś kto się na tym zna żeby mechanik nie próbował się wykręcić i naopowiadać Ci bajek
-
[ALL B6] Przesunięcie rozrządu - przyczyny i konsekwencje ?
Temat chyba nie w tym dziale. W rozrządzie nie ma żadnych blokad (blokady to narzędzia do utrzymania kół rozrządu w odpowiednim położeniu podczas wymiany)Masz na myśli pewnie napinacz Ztego co piszesz wynika,że napinacz się poluzował i dlatego rozrząd się przestawił. Jeżeli przestawił się o 1-2 ząbki i nie doszło do kolizji zaworów z tłokami to wystarczy ustawić wszystko na swoje miejce, naciągnąć i DOBRZE DOKRĘCIĆ napinacz i powinno być o.k. Gorzej jak zawory z tłokami się spotkały; to masz problem. Niestety aby prawidłowo zrobić rozrząd to trzeba mieć trochę pojęcia o mechanice samo posiadanie i zastosowanie blokad to nie wszystko :gwizdanie: niektórym flamaster wystarczy aby to dobrze zrobić
-
[B6 AWX] Dolewanie oleju
Dzięki Pawlo. W takim razie szukam ori do b6.
-
[ALL B5] Wymiana oleju w domowych warunkach
poczytaj sobie tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/all_tdi_jaki_olej_do_tdi-t15435.0.html doskonała lektura
-
[ALL B5] Wymiana oleju w domowych warunkach
Są to normy volkswagena dotyczące parametrów oleju.Gdy będziesz kupował olej to koniecznie musi powyższe normy spełniać.
-
[B6 AWX] Dolewanie oleju
Też się zastanawiam czy to możliwe,że wypuszczali bez osłony dzięki za linka nietety z allegro za granicą trochę lipa kupować. Znajdę tu na miejscu bo szrotów w okolicy pełno. Mam tylko pytanko czy z modelu b5 do b6 by pasowała?
-
[B6 AVF] Rozrząd wymiana - opis wymiany ?
Chłodnicę wody to ja też zawsze odpinam bo i tak przy wymianie rozrządu pompa wodna jest wymieniana to płyn zleci tak czy inaczej a co do chłodnicy klimy to faktycznie jest na gumowych przewodach i wystarczy ją na bok odchylić i nie ma mowy o jej odłączaniu.
-
[B5 1Z] Paląca sie konrolka ładowania po odpaleniu
Uszkodzony masz uklad wzbudzenia.Lampka powinna zgasnąć zaraz po wyrównaniu sie wolnych obrotów a jej świecenie się może oznaczać że jedna z diod prostowniczych albo jest przepalona albo ma zwarcie.
-
[B6 AWX] Dolewanie oleju
Już o tym myślałem. O dziwo silnik czysty i suchy i wygłuszenie na masce też bez zarzutu sprawdzałem sobie kody wyposażenia mojego autka i jeden z nich (nie pamiętam już który) oznaczał: "bez osłony dolnej układu napędowego" chyba chodzi o plastik pod silnikiem :mysli:o ile dobrze to zinterpretowałem.
-
[B6 AWX] Dziwne odgłosy jak spada z obrotów
Mam to samo takie terkotanie z okolic filtra przy spadku obrotów. W kilku avf i awx to słyszałem i nie wydaje mi się aby było to coś niepokojącego. Zaraz po kupieniu auta to usłyszałem i na początku mnie to trochę martwiło(z początku myślałem,że to zawory) ale jeżdżę z tym już kupę czasu i nic się nie dzieje.Słyszałem opinię,że to efekt wyrównywania się ciśnień w dolocie i tak ma być. Silniczek hula dobrze,oleju nie bierze, pali od pierwszej górki więc nic nie szukam.
-
[B6 AVF] Rozrząd wymiana - opis wymiany ?
Bez blokad ? Też tak robię i jest blokady to chyba dla całkowicie zielonych powymyślali chociaż jak bym je miał to bym pewnie stosował. Dopasowałem sobie tylko trzpień odpowiedniej średnicy do wałka i to wystarczy.Zawsze to bardziej profesjonalnie wygląda