Treść opublikowana przez iwadrian
-
[B6 ASN] Różnica w drzwiach ?
Przyjrzyj się dokładnie:przetłoczenia w górnej części są inne.
-
[ALL B5] problem z centralnym zamkiem z tyl
wymontuj zamek i sprawdź go na zewnątrz może coś się zacięło.Bez wymontowania go ciężko cokolwiek stwierdzić.
-
[B6 ASN] Różnica w drzwiach ?
Ztego co piszesz to tamte drzwi są z modelu B7 a twoje autko jest B6 i jest różnica pomiędzy nimi(przynajmniej tak wynika z roczników które napisałeś).
-
[ALL B6] Podświetlenie kratek nawiewów
Zdjęć nie porobiłem niestety .Poodcinałem kostki od kabli przy kratkach i poprzedłużalem kable. Wymontowałem osłone plastikową pod kolumną kierownicy,radio,panel klimy,schowek aby poprzeciągac przewody i popielniczkę aby dostać się do wiązki od jej podświetlenia.Przewody z bocznych kratek przeciągnąłem do otworu w konsoli gdzie znajduje się środkowa kratka. Kable do zasilania podpiąłem do wiązki podswietlenia popielniczki która znajduje się pod popielniczką i przeciągnąłem za panelem klimy i radiem do góry również do otworu środkowej kratki w tym miejscu wszystkie połączyłem z przewodami od podświetlenia popielniczki.Trzeba pamiętać aby przewody podłączyć biegunowo(+ do + i - do -)przy kratkach -czarny + niebieski.Całość zajęła około dwóch godzin.[br]Dopisany: 06 Grudzień 2008, 21:06_________________________________________________ No i jak zrobiłeś do tego instalację?
-
[B5 AFN] Poszarpany pasek alternatora
Jak masz pasek ponadrywany (tak zrozumiałem Twojego posta) to lepiej wymienić. spokojny sen za niewielkie pieniądze.
-
[ALL B6] Podświetlenie kratek nawiewów
Przeczytałem na forum o podświetleniu kratek nawiewów i widziałem jak to wygląda u kolegi w modelu b7. Wydłubałem jedną z kratek w mojej audi i okazało się, że od pokrętła wychodzą dwa kable zakończone kostką która jst wolna i nigdzie nie podpięta.przeszukałem przestrzeń pod konsolą ale nie znalazłem instalacji do podłączenia tych kostek. Zrobiłem więc własną instalację:od wszystkich kratek pociągnąłem kable do wiązki od podświetlenia popielniczki.Teraz pokrętła w kratkach mam pięknie podświetlone i zciemnia się ono wraz z regulacją podświetlenia wszystkich przełączników i zegarów. Dziwi mnie dlaczego kratki były przystosowane do pod swietlenia a mimo to nie było to podłączone.kratki oryginalne nie wymieniane. Jak Jest w waszych b6-tkach czy macie podświetlane kratki, czy może ktoś ma tak samo jak w moim aucie
-
[B6 AMB] Słabe hamulce
Servo lub pompa vacum
-
[ALL B5] Czy blacharka z sedana będzie pasować do avanta?
Z tego co pamiętam to wszystko powinno pasować.Różnice zaczynają się od tylnych drzwi(ramki szyb) no i oczywiście cały tył jest inny.Przód jest taki sam.
-
[ALL B5] Klamka - wyłamanie (czym skleić?)
Najlepszy do połączeń elastycznych jest klej do szyb samochodowych.Zmatuj klejone powieszchnie przed sklejeniem papierkiem ściernym,dociśnij na kilka godzin a po wszystkim żadna siła tego nie oderwie
-
[B5 AFB] "Twardnienie" hamulca
Szukajka się kłania spróbuj tego: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_naprawa_przyczyny_zlego_dzialania_servo_wspomaganie_hamulcow-t47779.0.html może Ci się przyda
-
[B5 AFN] Wskaźnik temperatury - start początkowy od 2 kreski
Mam podobny problem tylko,że u mnie start początkowy jest w różnych pozycjach i zawsze po zagrzaniu silnika i obliczeniu wychodzi 90 stopni.po wyjęciu bezpiecznika zegarów wraca wszystko do normy na jakiś czas.pisałem o tym tutaj:http://www.a4-klub.pl/smf/b6_avb_wskaznik_temperatury_dziwne_zachowanie-t53838.0.html
-
[B6 AVB] Wskaźnik temperatury - dziwne zachowanie
Dzięki Sztomel, tak jak mówisz mi też wydaje się ,że to jednak wskaźnik ale zrobię najpierw diagostykę VEG-iem i zobaczę co dalej.
-
[B6 AVB] Wskaźnik temperatury - dziwne zachowanie
Witam.mam podobny problem,przy kilku przekręceniach zapłonu wskazówka temperatury zatrzymuje się w różnych położeniach.Czasem jak przyjdę rano do auta to wskazówka jest na 70 stopni nawet przy wyłączonym zapłonie.po chwili jazdy gdy silnik złapie temperaturę pokazuje 100 stopni.wyłączę zapłon,włączę ponownie jest bite 90.Mogę jeździć tydzień i jest wszystko o.k a po jakimś czasie wskazówka znowu wariuje.czasem ani drgnie po dłuższej jeździe.Nieraz zamiera w jednej pozycji i dopiero wyjęcie bezpiecznika zegarów i włożenie go zpowrotem ustawia ją do normalnego położenia.Zastanawiam się czy to aby napewno wina czujnika,no i jak wyłączę zapłon to wskazówka powinna zejść na dół a czasami tak nie jest.
-
[B6 AWX] Szarawa maź w silniku - po raz drugi
W AWX-ie najczęstszą przyczyną pojawiania się wody w oleju lub oleju w wodzie jest skorodowana chłodniczka oleju.
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia przegubów półosi wewnętrznych ?
Nic dodać nic ująć zresztą przegub bedzie tykał nie tylko przy ruszaniu. znajdź kawałek placu i pojeździj w kółko na pełnym skręcie.powinienneś zaraz wyczaić który przegub jast walnięty.
-
[B5 AFN] Okresowe drganie silnika na wolnych obrotach na ciepłym
Czyli jednak układ zasilania
-
[B5 AJM] Po Odpaleniu Silnik "Wpada" Na Obroty (ok 2.5tys), póżniej wraca do normy...
Czujnik ma wpływ na pracę silnika ponieważ komputer zczytuje sobie z niego dane, no i przekazuje impuls kiedy świece żarowe uruchomić.
-
[B6 AVF] Problem ze sprzęgłem - wielokrotny
Pablo ma rację :good:siłownik lub ewentualnie pompa sprzęgłowa,nie odbija do końca i jeździsz na półsprzęgle a odgłos popiskiwania to zapewne łożysko oporowe które cały czas pod obciążeniem pracuje
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Moim zdaniem powinienneś przyjrzeć się dokładnie wszystkim kołom pasowym: czy są w jednej linii, czy nie mają jakichś odchyleń od pionu i czy nie mają bić podczas obracania.spotkałem się z takim problemem u klienta w mercedesie.Wymiana paska i napinacza nic nie dawała.gdy popsikało się pasek wd40 piski na chwilę ustawały.Okazało się,że koło pasowe pompy wspomagania miało prawie niezauważalne bicie i to było przyczyną.
-
[B6 AVF] Luźna zewnętrzna nakładka ozdobna klamki drzwi tylnych
Gdy uniesiesz klamkę do góry od spodu na końcach zobaczysz takie kwadratowe zatrzaski.trochę zabawy cieńkim śrubokrętem i nakładka zejdzie.Tylko delikatnie bo to aluminium i łatwo może pęknąć. Podważaj od dołu a góra sama wyskoczy nie trzeba nic demontować.
-
[B6 AVF] Luźna zewnętrzna nakładka ozdobna klamki drzwi tylnych
Miałem ten sam problem.Zdjąłem nakładkę,nałożyłem trochę sylikonu pod spód i zamontowałem spowrotem
-
[ALL B5] Jakie są objawy zużycia przegubów półosi wewnętrznych ?
Z reguły zewnętrzne przeguby zużywają się szybciej niż wewnętrzne ponieważ przy skręcie mają znacznie większe wychylenie.Jednak nie jest wykluczone,że zużyły się właśnie te drugie. można sprawdzić to w następujący sposób:podnieś przód auta do góry wrzuć np. 3 bieg i przy obracających się kołach skręcaj nimi naprzemian w lewo i prawo do oporu. przyjrzyj się i osłuchaj przeguby powinno być słychać który przegub jest zużyty weź sobie kogoś do pomocy by obracał kierownicą. Drugi sposób to wyjąć przegub z piasty i sprawdzić ręką czy przy obracaniu raz w jedną raz w drugą stronę nie ma luzu pomiędzy przegubem a półosią.Sprawdź też czy osłony są całe. Półosiek o ile są proste i wielokliny całe to nie ma sensu wymieniać by zbędnych kosztów sobie nie robić. objawy to stukanie przy skręcie,przy przyśpieszaniu i zwalnianiu,widziałem już tak dojechane przeguby ,że szarpało kierownicą nawet przy jeździe na wprost.
-
[B5 ABC] Wymiana sprzegla
Lepiej wyjąć skrzynię:dużo mniej roboty niż z silnikiem.Jak będziesz wymieniał sprzęgło to oczywiście komplet docisk i łożysko też.
-
[B5 AFN] Klima a parowanie szyb
Witam. Użytkuję swoją Audi w Wielkiej Brytanii. Otej porze roku deszcz pada tu 23 godziny na dobę,wilgotność wysoka. Jeżdżę z wyłączoną klimą bo nie ma potrzeby jej teraz włączać. Temperatura w autku ustawiona na 19-21 stopni.Rano po odpaleniu auta (wiadomo szybki zaparowane a czasem przymarznięte od zewnątrz)wystarczy załączyć tryb szybkiego odparowania szyb i po kilkunastu sekundach szybki czyste.Sporadycznie szyby lekko zaparują podczas jazdy wiec znowu na kilka sekund tryb odparowania i po kłopocie.Zaznaczam,że wszystko to na wyłączonej klimie.Wszystko działa tak jak należy,klimatronic to świetna rzecz i nie chciałbym już auta bez niego.
-
[B5 AHU] Głośniejsza praca silnika
To,że jak się po odpaleniu zimnego silnika zaworki na kilka sekund odezwą to jeszcze nie tragedia zwłaszcza gdy silniczek ma już swoje przejechane. Inna sprawa gdy zawory klepią na rozgrzanym silniku, zwłaszcza przy zmianie obciążenia.mechanik może mieć rację (zależy jeszcze co usłyszał w twoim silniku)