Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?


bobusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,już mnie oczy bolą od przeglądania archiwum forum i czytania przyczyn mojego problemu ale ryzykując zdenerwowanie modera zwracam się do Was o rady.Chodzi o lekkie turkotanie i piszczenie paska wieloklinowego w czasie kręcenia kierownica.Stosując się do uzyskanych z forum informacji wymieniłem cały napinacz(SKF) i pasek Contitech(6PK1610).Było super przez około 2 tyś.kilometrów i problem powrócił :wallbash:.Dalej posiłkując się info z forum wymieniłem dzisiaj płyn wspomagania na Febi M6162 zielony(stary był już brązowy) ale nic się nie zmieniło.W/g forum do wymiany ewentualnie zostało jeszcze sprzęgło alternatora ale mój mechanik z uwagi na to iż nie stwierdził usterki sprzęgła altka zaproponował zmianę paska wieloklinowego na krótszy o ok.5 mm. czyli np.6PK1605 co spowoduje mocniejsze napięcie i prawdopodobnie usterka zniknie.Nadmieniam, że po polaniu paska jakimkolwiek płynem piszczenie ustaje do chwili wyschnięcia. Co sądzicie o takim rozwiązaniu,a może jednak zmienić to sprzęgło? :mysli:.Dzięki za propozycje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pomysł z krótszym paskiem nie jest dobry ponieważ coś stawia opór i dlatego piszczy ci pasek. Wymieniałem u siebie rozrząd i pominąłem alternator który odezwał się po dwóch dniach jeżdżenia. Łożyska miały już dość i wymieniłem też sprzęgiełko po miesiącu jazdy zaczęło coś szumieć a po nagrzaniu się silnika popiskiwał mi pasek i od czasu do czasu stukał mi napinacz przy rozruchu. Okazało się, że nowego napinacza i paska nie wytrzymała pompa wspomagania a powstały w niej luz był przyczyną problemów z paskiem. Po wymianie pompy problemy z paskiem ustały i nie mam już pod maska żadnego świerszcza ale musiałem naprawić lub wymienić wszystkie elementy które napędza pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego... mam podobnie ale żeby być "prawie" pewnym musisz zrobić jeden śmieszny test... osobiście pukałem się w głowę jak mi to znajomy pokazywał ale jak to mówią najlepsze są stare metody (czasem)

bierzesz kij od szczotki :> koniecznie drewniany (z innym nawet nie masz co próbować)... może być również trzonek od dużego młotka albo od siekiery... i teraz najlepsze :>

przykładasz sobie jeden z jego końców do ucha - dość mocno przyciskając - robisz to w pionie - czyli wzdłuż ciała - kij przylega boczną ścianką... drugi koniec przykładasz do części którą chcesz osłuchać... i mała prośba... za pierwszym razem jak to zrobisz to przyłóż ten drugi koniec do którejś rurki metalowej prowadzącej do wtryskiwacza - tam najlepiej słychać efekt i wyczujesz w jaki sposób najlepiej to poprzykładać (jeden i drugi koniec) żeby najlepiej słychać wtryskiwacz...

jak już zrobisz zdziwioną minę (bo ja zbaraniałem jak usłyszałem efekt - wtrysk słychać jak na dłoni) to przyłóż sobie do alternatora i moim zdaniem usłyszysz huczące łożysko (tak jak ja)...

a jeśli to łożysko... to przy tym przebiegu polecam również wymianę sprzęgiełka...

a ponieważ mnie czeka to samo to się spytam przy okazji - czy wymiana sprzęgła jest możliwa domowym sposobem - bez żadnych ściągaczy ???

spróbujcie wszyscy z tym kijem bo naprawdę warto :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinienneś przyjrzeć się dokładnie wszystkim kołom pasowym: czy są w jednej linii, czy nie mają jakichś odchyleń od pionu i czy nie mają bić podczas obracania.spotkałem się z takim problemem u klienta w mercedesie.Wymiana paska i napinacza nic nie dawała.gdy popsikało się pasek wd40 piski na chwilę ustawały.Okazało się,że koło pasowe pompy wspomagania miało prawie niezauważalne bicie i to było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do jego wymiany jest potrzebny specjalny klucz - symbol VW 3700. Pozdrawiam.

o dzięki kolego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te objawy zanikają po dodaniu gazu to będzie najprawdopodobnie sprzęgło alternatora. Niestety do jego wymiany jest potrzebny specjalny klucz - symbol VW 3700. Pozdrawiam.

Wiadomy jest koszt takowego sprzegiełka??

W przyszły piatel lece do ASO na wymiane rozrzadu wiec moze i sprzegiełko bym przy jednym rozbebeszeniu zalatwił.... rozchodzi sie jedynie o kwote za cos takiego ; no i numer czesci oczywiscie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

Koszt niewielki....a moze warto sie "zabezpieczyć" :)

A słyszałem ze sa chyba ze 3 rodzaje/rozmiary tych kółek pasowych :/ :shocked:

Pytanko tylko ktore jest które :))

Mam nadzieje ze w ASO bedzie cosik takowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Klubowiczow

..mam podobny przypadek..a moze nawet identyczny jak kolega "bobusiek" na filmiku jakbym slyszal swoje autko..rowniez wymienialem pasek z napinaczem i przejechalum jakies 5tys problem powrocil :kwasny: moj alternator nie posiada sprzegielka na kole wiec wydaje mi sie ze u kolegi tez nie to. u mnie rowniesz slychac mocno przy skrecie.Dodam tylko ze u mnie objawy sa tylko i wylocznie na zimnym silniku :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to sama pompa wspomagania :co:

W sarych passkach i golfach to standardzik ze przy pełnym skrecie piszczy jak ch..!

Nie jestem pewny...to tylko takie moje małe spekulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..masz racje przy pelnym skrecie nie raz mialy prawo :good: w moim czy kolegi przypadku dzieje sie to poprostu pod obciazeniem(u mnie nawet lekki ruch kierownica) a nawet dzieje sie tak gdy alternator ma pracowac ciezej(ustawiam wiekszy pobor pradu-swiatla,podgrzewanie szyby)wtedy slychac :wallbash: [br]Dopisany: 06 Listopad 2008, 09:11_________________________________________________chyba obstawiam napinacz i slaby naciag paska..a jak jest zimny to wiadomo pasek tez twardszy-moze to jest powodem tego halasu :disgust: moze rzeczywiscie pasek powinien byc krotszy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w serwisie pytałem o to sprzęgiełko i faktycznie jest kilka rodzajów w zależności od mocy alternatora a koszt od ok. 300zł do 500zł.Gdzieś na forum czytałem(w trakcie drążenia tematu) że te z InterCars są dobre i nie ma co przepłacać :wink4:.Jeżeli chodzi o koła pasowe to mechanik oglądał je w trakcie zmiany płynu wspomagania i są w bardzo dobrym stanie i nie mają bicia.Idę do samochodu spróbuje zdjąć pasek i zobaczę w jakim stanie jest sprzęgło alternatora i później się odezwę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmianialem ostatnio i te ceny to kosmos :shocked:. Sprzeglo jednokierunkowe kosztuje 125PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem znowu,prosta robota klucz plaski 16,żeby było luźniej odkręcić od pasa przedniego wlot powietrza do filtra silnika ,napinacz do góry i gitara :naughty:. I tutaj ciekawostka w moim przypadku kolo pasowe alternatora kreci się w obie strony razem z wirnikiem (leciutko co prawda) a rozkręcone i zblokowane też zatrzymuje się razem z nim(kręciłem w obie strony) :blink:. Czyli mój wniosek jest taki, że nie działa sprzęgiełko bo jest zblokowane na stale i trzeba je wymienić bo powinno przepuszczać w jedna stronę :rolleyes: .Chyba że jestem w błędzie i powinno to inaczej działać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem znowu,prosta robota klucz plaski 16,żeby było luźniej odkręcić od pasa przedniego wlot powietrza do filtra silnika ,napinacz do góry i gitara :naughty:. I tutaj ciekawostka w moim przypadku kolo pasowe alternatora kreci się w obie strony razem z wirnikiem (leciutko co prawda) a rozkręcone i zblokowane też zatrzymuje się razem z nim(kręciłem w obie strony) :blink:. Czyli mój wniosek jest taki, że nie działa sprzęgiełko bo jest zblokowane na stale i trzeba je wymienić bo powinno przepuszczać w jedna stronę :rolleyes: .Chyba że jestem w błędzie i powinno to inaczej działać :gwizdanie:

nie do konca, jednokierunkowosc nie jest swobodna jest pewien opor.

gdy wezmiemy sprzeglo w reke, wydaje sie zblokowane na stale.

obracana masa wirnika alternatora oraz wielkosc jego obrotow jest bardzo duza i jego funkcja jednokierunkowosci uaktywnia sie dopiero wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...