Treść opublikowana przez iwadrian
-
[B5 AEB] Opcja Wł/Wył ESP w wersjach A4 ze stałym ESP
Jak sobie zamontujesz esp, to i przycisk dasz radę dołożyć.
-
[B6 AWX] Problem z hamulcami - słabo hamuje już za drugim razem
Coś kiepsko szukasz.U mnie było dokładnie tak samo i to pomogło http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_naprawa_przyczyny_zlego_dzialania_servo_wspomaganie_hamulcow-t47779.0.html po naprawie problem zniknął.
-
[B6 AWX] Centralny zamek - otwiera i zamyka auto
Możliwa awaria przycisku do zamykania drzwi od wewnątrz lub modułu centralnego zamka.
-
[B5 ADR] W jaki sposób FIS liczy średnie spalanie ??
mas Masz rację ponieważ w b5 jest tylko jedna strona fis w odróżnieniu od b6,b7 i b8 dlatego u Ciebie jest tylko funkcja pomiaru ogólnego(od kasowania do kasowania) nie masz strony odnoszącej się do danej trasy,która kasuje się po 2 godzinach.
-
[ALL B5] Jakie polecacie środki do czyszczenia wnętrza ?
Jak masz mocno zabrudzone wnętrze to najlepiej oddać autko w ręce profesionalistów. Mają odpowiednie środki i sprzęt do czyszczenia. Koszta nie są kosmiczne a efekt znakomity.
-
[ALL B5] Zabrudzil mi klej typu superglue szybkę od licznika - czy da się to wyczyścić ?
Papier wodny 1500-2000 matujesz (z użyciem wody z odrobiną płynu do naczyń lub mydła)szybkę w miejscu uszkodzenia a potem pasta polerska i jedziesz z koksem pomaga na wszelkie rysy i zadrapania na plastiku np reflektory i na lakierze samochodowym. Co prawda nie próbowałem tej metody na plamy po super glue ale może pomóc.
-
[B5 ADR] W jaki sposób FIS liczy średnie spalanie ??
dokładnie tak samo jest w b6. strona pierwsza dotyczy pojedyńczej trasy i resetuje się automatycznie po2 godzinach postoju lub może zostać zresetowana przez kierowcę w każdej chwili. Strona druga pokazuje dane od od chwili zresetowania do następnego zresetowania. kasowanie następuje poprzez przytrzymanie dolnego przycisku na manetce wycieraczek przez około 2-3 sekundy.
-
[B5 AFN] Sprzęgło po wymianie na nowe nie wysprzęgla się całkowicie
bede sie czepial, ale prosilbym o precyzyjne wypowiadanie sie, ciagnac sie mogą gluty z nosa Nie wiem o co Ci chodzi z tym czepianiem sie. Jeżeli znasz działanie sprzęgła to powinienneś to rozumieć. Jeżeli nie rozumiesz to podczas ruszania z miejsca w czasie puszczania sprzęgła gdy auto zaczyna ciągnąć spróbuj zmienić bieg na inny.
-
[B5 AFN] Sprzęgło po wymianie na nowe nie wysprzęgla się całkowicie
Nie wysprzęgla wystarczająco aby całkowicie rozłączyć silnki od skrzyni. kolega Cebulacbr pisze, że jest problem ze zmianą biegów (efekt półsprzęgła).
-
[ALL B5] Nadmierne grzanie fotela przedniego
Może to wina potencjometra.
-
[B6 AVF] Bezpiecznik wentylatora chłodnicy klimy
U mnie jest tak samo Może jak temperatura zewnętrzna jest niska to nie ma potrzeby aby wentylator się załączył.
-
[B5 AFN] Sprzęgło po wymianie na nowe nie wysprzęgla się całkowicie
Miałem podobny problem w innym aucie i pomogła wymiana łapki wyciskającej łożysko oporowe bo stara się wygięła i nie dociskała do końca.Można też przełużyć lub dopasować troszkę dłuższy bolec wychodzący z wysprzęglika żeby głebiej wyciskał sprzęgło.Jednak wszystko powinno działac raczej bez takich patentów.
-
[B5 AFF] Demontaż sprzęgiełka wiskotycznego
Są specjalne nasadki do obrobionych śrub. Z bardziej drastycznych metod to młotek i przecinak lub przyspawanie do obrobionej śruby nakrętki lub drugiej śruby.
-
[B6 AVB] Wskaźnik temperatury - dziwne zachowanie
W moim przypadku na 100% też jest to wina silniczka krokowego wskaźnika. podczas testu zegarów wszyskie wskazówki wychylają się równomiernie a ta od temperatury czasem skacze jakby się zacinała a czasem chodzi normalnie.
-
[B5 AFF] Demontaż sprzęgiełka wiskotycznego
Wisco jest przykręcone od strony ściany grodziowej pod alternatorem. Śruba na imbus, nie pamiętam jaki ale chyba to 8-ka jest. Ciężko ją namierzyć bo jest dość głęboko.
-
[B6 ALT] Czujnik temperatury, olej, wiatrak i kilka innych problemów z autem
W sumie to sam sobie odpowiedziałeś. wymień olej,czujnik temp. i termostat. Jak silnik niedogrzany to: wentylator się nie włączy, i możliwe jest pojawianie się białego nalotu na korku oleju i bagnecie. pojeździj potem trochę zagrzej parę razy konkretnie furkę patrz co się będzie działo i ewentualnie szukaj dalej.
-
[ALL B5] Dlaczego G12 i Motul??
Jeżeli chodzi o olej to ja leję Fuchs titan super syn plus sae 5w-40 klasa api sl/cf norma vw 502.00,505.00,505.01.
-
[B5 APT] Wymian końcówek drążka
Do wymiany łożyska potrzebna jest prasa lub przynajmnie porządne imadło.
-
[B6 AWX] Problem z wentylatorem chłodnicy
Jak chcesz sz wyłącznik termiczny w AWX-ie??? przecież tam jest wentylator na visco
-
[B6 AWX] Brak mocy
U mnie były takie objawy jak jakimś cudem odłączył się wężyk od N75. sprawdź wszystkie połączenia tak na początek.
-
[B5 AFN] Problem z temperaturą - termostat wymieniony i nic
też tak myślę. Prawdopodobnie czujnik. Jakby pompa walnięta była to by się przegrzewał z braku obiegu. Dobrze by było zmierzyć temperaturę płynu miernikiem z możliwością mierzenia temperatury i porównać to ze wskazaniami zegarów.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Super do leeds mam bardzo blisko.
-
[ALL B6] Jak zdjąć przedni zderzak. Podrzebne rysunki z mocowaniami
nie trzeba lamp wyciągać. Dostęp do trzech śrub mocujących do błotnika jest po odchyleniu nadkola. cała reszta się zgadza. (((sorki powieliłem to co napisał Pawlo 2004:wallbash:)))
-
[ALL B5] Gdzie szukać długości przełożeń ?
Mógłbyś porównać długości przełożeń z autem które ma skrzynię która cię interesuje tzn: prędkości na poszczególnych biegach przy określonych obrotach nie wiem jednak na ile bedzie to miarodajne biorąc pod uwagę ewentualne przekłamania liczników.
-
[B5 ABC] Drugi mały wentylator cały czas chodzi, nawet na zimnym silniku co jest nie tak?
Czujnika się nie naprawia,musisz go wymienić. Nie powinna być to droga imprezka. Polecałbym kupić originał.