Treść opublikowana przez iwadrian
-
Strefa Śmiechu
http://www.wykop.pl/ramka/74968/anonimowe-grzeszki-kobiet-na-forum
-
[ALL B6] Czy lampki w drzwiach powinny się świecić ?
nie do końca: ja mam czerwone z tyłu drzwi a pod spodem białych nie mam. Mam zamiar białe dorezać w najbliższym czasie
-
[B5 AVV] Stan napięcia, moc i wymiary żarówki rurkowej
rurkowa 12v 10w bo 12v 5w jest krósza.
-
[ALL B6] Pytanie dotyczace akumulatora
O ile dobrze widzę jest to wężyk odprowadzający opary elektrolitu z akumulatora: takie odpowietrzenie.
-
[B6 AWX] Skrzypiące przednie wycieraczki
Skrzypienie wycieraczek spowodowane jest przez to ,że gumka wycieraczki przylega pod złym kątem do szyby. Sprawdź jak dolega do szyby i przypatrz się jak się zachowuje podczas pracy wycieraczek (powinna zmieniać położenie na jednocześnie na całej długości przy zmianie kierunku wycieraczek). Weź kombinerki i przegnij ramię wycieraczki wzdłuż jego osi tak aby gumka była ustawiona do szyby pod kątem 90 stopni. Ewentualnie podegnij delikatnie pióra wycieraczek na końcach do dołu.
-
[ALL B7] Ogrzewanie tylnej szyby a panel klimy
Prawdopodobnie panel klimy. Zastanawia mnie jednak czemu ogrzewanie lusterek w takim razie działa skoro załącza sie je tym samym przyciskiem. Możliwe ,że jest to układ dwuobwodowy i ten od tylnej szyby padł.Nie mam jednak pewności i lepiej niech wypowie się ktoś bardziej kumaty w elektryce.
-
[ALL B7] Ogrzewanie tylnej szyby a panel klimy
Najpierw sprawdziłbym czy jest napięcie na przewodach wpinanych w tylną szybę, przekaźnik i bezpieczniki.troche dziwne,że lusterka działają a szyba nie.
-
[B5 AFN] ,,Szlam'' w układzie chlodzenia
Proponowałbym sprawdzić najpierw chłodniczkę oleju.
-
[B5 ADP] Narastajace stukanie podczas jazdy na wprost
prawdopodobnie przegub.
-
[B7 BKE] Czy to tylko łożysko docisku sprzęgła ?
Łożysko masz napewno do wymiany. Co do reszty to ocenisz po zdemontowaniu.Na Twiom miejscu wymieniłbym jednak komplet ,bo po jakimś czasie może okazać się, że sprzęgło pada i będziesz miał podwójne koszty robocizny.
-
[B7 BKE] Wymiana oleju (korek spustowy a ssanie od góry)
A glębiej z chłodnicy oleju? Luzujesz śrubę mocującą chłodnicę do podstawy i pięknie spłynie.
-
[B5 AEB] Jaki olej silnikowy po remoncie silnika ?
Piszesz,że auto kopci po remoncie a czy mechanik wymienił uszczelniacze zaworowe? Co do oleju to Cristoforo dał Ci powyżej namiary.
-
[B6 AYM] Dziwny dźwięk koło filtra powietrza
poczytaj tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_niepokojacy_dzwiek-t17053.0.html co prawda temat dotyczy innego silnika ale może mieć coś wspólnego z Twoim problemem.
-
[ALL B6] Czy też w zimie non stop musicie mieć nadmuch na szybę ?
Ja używam nawiewu na szybą głównie przez krótki czas rano gdy szyby po nocy zaparowane,reszta dnia to AUTO i ECON temp 18-21 i jest ok.
-
[B5 AEB] Opcja Wł/Wył ESP w wersjach A4 ze stałym ESP
Wydaje mi się, że powinien być wyłącznik asr. Jak nie ma to znajdź bezpiecznik od asr wepnij w jego obwód jakiś wyłącznik i po robocie.
-
[ALL B5] Zwarcie bezpiecznika cofania
Jakby było zwarcie na czujniku cofania to by światła cały czas świeciły (czujnik załącza masę) niezależnie od tego czy wsteczny jest wrzucony czy nie.
-
[B5 1Z] Jeśli nie sprzęgło to co ?
Powodem szarpania sprzęgła może być pęknięta sprężyna docisku lub skrzywiona tarcza sprzęgłowa np. w wyniku nieprawidłowego montażu.
-
[ALL B5] Sprzęgło elektromagnetyczne
Najprawdopodobniej sprężarka zatarta i zablokowana. Nic się nie dzieje poniżej 4 stopni ponieważ przy tej temperaturze i poniżej klima się nie załancza.
-
[B5 AEB] Opcja Wł/Wył ESP w wersjach A4 ze stałym ESP
2001 napewno już był bo u mnie jest co do wcześniejszych wypustów to inni użytkownicy niech się wypowiedzą.
-
[B5 AEB] Opcja Wł/Wył ESP w wersjach A4 ze stałym ESP
ASR- anti slip regulation- zapobiega utracie przyczepności kół przy ruszaniu (boksowaniu).ESP- electronic stability program - koryguje tor jazdy auta w razie poślizgu i zawiera też w sobie ASR.
-
[ALL B5] Wymiana oleju w domowych warunkach
kasowanie inspekcji.
-
[B5 APU] Nieprzyjemny siwy dym z dmuchawy i spod maski po odpaleniu silnika
To lepiej dobrze obejrzyj i obwąchaj wszystko pod maską i zlokalizuj usterkę żeby Ci czasem autko z dymem nie poszło
-
[ALL B6] Czy też w zimie non stop musicie mieć nadmuch na szybę ?
tak w temperaturze pokojowej szkło się doskonale hartuje
-
[B5 AEB] Opcja Wł/Wył ESP w wersjach A4 ze stałym ESP
T o znaczy, że esp dołożyłeś ?
-
[B5 APU] Nieprzyjemny siwy dym z dmuchawy i spod maski po odpaleniu silnika
Może nieszczelny wydech w okolicy komory silnika lub obryzgany olejem zależy czym ten dym czuć mogło też się coś w instalacji przykopcić