Treść opublikowana przez iwadrian
-
[B6 AVF] Kontrolka Lampenausfallkontrolle
podłącz vag-a zmień sobie język FIS-a na angielski , bo z niemieckiego ciężko przetłumaczyć(znaczy mniej wiecej spadek kontroli lamp), może być to związane z poziomowaniem ksenonów i ile twoje auto je ma ale to tylko takie moje przypuszczenie.
-
[B5 AHH] Dziwne zachowanie wskaźnika paliwa i temperatury silnika
Samego wskaźnika temperatury,reszta została.
-
[B5 AHH] Dziwne zachowanie wskaźnika paliwa i temperatury silnika
Miałem taki sam problem ze wskaźnikiem temperatury i pomogła wymiana zegara,może u ciebie oba są do wymiany
-
[B6 AVF] Czy możliwa jest zmiana działania siły wspomagania ?
Może coś klękło w układzie wspomagania.Mamy praktycznie takie same auta i u mnie chodzi przyzwoicie.Zona też dużo jeździ i na wspomaganie się nie skarżya opony mam 225/45/17 Jak będziesz miał okazję to porównaj sobie z inną a4.
-
[B6 AVB] Wskaźnik temperatury - dziwne zachowanie
Odkopię stary temat. Wkurzało mnie strasznie dziwne zachowanie wskażnika temperatury opisane powyżej przeze mnie i kolegę Gacor. dziś kupiłem zegary i przełożyłem wskaźnik i wszystko działa tak jak należy
-
[B6 AVF] Czy możliwa jest zmiana działania siły wspomagania ?
Układ hydrauliczny, nic tam nie da się przestawiać.
-
[B5 AFN] Otwierająca się szyba
Musisz vag-iem zadziałać, kodowanie modułu komfortu. Było gdzieś o tym na forum.
-
[ALL B6] Problem z klimą po przeglądzie i odgrzybianiu - dalej smierdzi
Z tym ekondyszyn to cię poniosło troszkę tryb ECON to jest poprostu wyłączenie klimatyzacji i nadmuch działa jak w standardowym układzie bez klimatyzacji jest to tryb ekonomiczny bo autko niby mniej wtedy paliwa zużywa ponieważ nie ma obciążenia silnika spowodowanego pracą sprężarki, jednak różnica w spalaniu jest znikoma dlatego najlepiej jest zrobić jak napisał Gooralos ustawić żądaną temperature w trybie klimatyzacji (nie ECON) i nic nie ruszać.
-
[B6 BFC] Dziwne kołysanie na boki przy dodawaniu gazu
Myślałem,że chodzi ci o kołysanie przy dodawaniu gazu na postoju, podczas jazdy kołysanie (bicie,wibracje) mogą powodować niewyważone koła,skrajnie zużyte przeguby wewnętrzne lub luzy w zawieszeniu. Proponuję podnieść auto do góry i na początek sprawdzić czy zawieszenie i półosie napędowe nie mają luzów.
-
[ALL] Duże ssanie korka oleju
w przypadku gdy występuje przedmuch (a przypuszczam,że w tym wypadku tak jest) nie ma się co przytkać: jaki kanał ? Zużyte uszczelniacze też do przedmuchu mają się nijak bo podczas sprężania w cylindrze oba zawory są zamknięte a uszczelniacze mają za zadanie zapobiegać dostawaniu się oleju do cylindra podczas cyklu ssnia. przedmuchy występują np. w wyniku zużytych pierścieni uszczelniających.
-
[B6 BFC] Dziwne kołysanie na boki przy dodawaniu gazu
Zależy jak intensywne jest to kołysanie. Przy silniku ustawionym wzdłużnie to normalne, że lekko kołysze nadwoziem na boki przy zmianie prędkości obrotowej tym bardziej przy V6-tce.
-
[ALL] Duże ssanie korka oleju
Wszystko wskazuje na przedmuchy do skrzyni korbowej ale to raczej nie zaczyna się z dnia na dzień Sprawdzenie cisnienia na cylindrach może dać odpowiedź.
-
[B5 AKN] Kilka słów o wymianie płynu układu wspomagania
Carlube CH11S zielony: spełnia normy VW G002 000 / G004 000 i VW TL52146. poza tym normy citroena,man-a ,bmw mercedesa,opla i porsche. Sprawdzony
-
[ALL] Duże ssanie korka oleju
W jaki sposób powietrze dmuchające z wlewu oleju powoduje wysokie obroty z drugiej strony jak dmucha to w jaki sposób przysysa?? silnik ma przedmuch i tyle. ps. sprawdź odpowietrzenie skrzyni korbowej.
-
[ALL] Auto po gradobiciu
Od kilku dobrych lat pracuję jako blacharz, lakiernik samochodowy Naprawiałem wiele aut i stosowałem wiele sposobów na usuwanie wgnieceń i tak naprawdę zależy indywidualnie od rodzaju uszkodzenia,stopnia odkształcenia, naciągnięcia materiału,kształtu elementu itd. jakim sposobem naprawić dane uszkodzenie.Czasem wystarczy uderzyć ręką w odpowiednie miejsce lub wypchnąć,czasem klepać, bańkować, w większości przypadków jeżeli chcemy aby po naprawie nie było żadnych śladów trzeba delikatnie przyszpachlować a w najgorzym wypadku konieczna jest wymiana uszkodzonego elementu. Dlatego najlepiej jest udać się do fachowca a on już powinien wiedzieć jak to profesjonalnie naprawić.
-
[B5 AHL] Jak sprawdzić czy niezbędne jest planowanie bloku ?
No ciekawe oplami przelatałem setki tysięcy kilometrów i żadnego grzebania w silnikach nie było :gwizdanie: Planowanie głowicy powinno się robić w przypadku wydmuchania uszczelki, lub wymianie głowicy na inną(i to nie zawsze) jak autko śmiga i nic się nie dzieje to po jakiego grzyba coś przy głowicy grzebać ???
-
[ALL] Auto po gradobiciu
Koledzy powyżej mają rację: punktowe wgniecenia (takie jak np. po gradobiciu) to niestety tylko klepanko, gipsik itd.
-
[ALL B7] Różnice między głowicami BKD a BLB
Andrzej sprawdź najpierw czy chłoniczka oleju jest wporządku, to najczęstsza przyczyna wody w oleju w tdi.
-
[ALL B6] Jak odkręcić wycieraczkę ?
Mała porada: przy sciąganiu załap spowrotem nakrętke (nie za dużo aby nie dociskała ramienia) i ciągnąc za ramie delikatnie postukaj młoteczkiem od góry w nakrętkę. ustrzeże cię to też przed wybiciem sobie zębów lub szyby gdy ramię nagle wyskoczy z ośki
-
[B5 ABC] Co to jest ?
To nie jest ori immo. ktoś poprostu dołożył clifforda. Powinienneś przy kluczykach mieć taki dodatkowy breloczek który po przyłożeniu do czujki (tej obok lampki) dezaktywuje immo,lampka gaśnie wkładasz kluczyk do stacyjki i autko zapala. Skoro lampka się nie świeci to urządzenie jest pewnie odłączone.
-
[B5 AWT] Klekotanie w silniku i świecąca się lampka oleju
Może coś nie tak z hydrauliką zaworów, bez wizyty u mechanika ciężko bedzie coś wymyśleć.
-
[B5 ABC] Co to jest ?
immobilizer.
-
[B6 AWX] Problem z ABS'em
Splaszczony gumowy łącznik przewodu podciśniowego od pompy vacum a servo znajdujący się w przegrodzie (pomiędzy komorą silnika a akumulatora). pod wpływem podciśnienia ścianki tego łącznika zaciskają się nie przepuszczając powietrza w żadnym kierunku.więcej na ten temat tu: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t47779.0.html;highlight=naprawa+servo
-
[B5 AWT] Klekotanie w silniku i świecąca się lampka oleju
Piszesz, że ciśnienie jest ale dokładnie nie wiesz jakie. Napewno to,że zapala się kontrolka oleju to nie jest wina czujnika bo silnik też klekocze.Prawdopodobnie paneweczki się kłaniają ewentualnie pompa oleju klękła.Zrzucaj miskę, sprawdź jak ktoś wyżej napisał smok olejowy a jak ten jest wporządku to odkręć stopkę na korbowodzie i główną na wale i obejrzyj sobie jak panewki wyglądają.
-
[B5 AKN] Kąt wtrysku
Może mieć znaczenie, gdy napiasz pasek ustawienie kół względem siebie zmienia sie ale czy aż w takim stopniu.