Treść opublikowana przez iwadrian
-
[B5 ALL] Ciężko zamykające się drzwi
na forum jest mnóstwo opisów jak wyregulować drzwi i o ewentualnej wymianie zawiasów gdy mają luz
-
[B5 AEB] Dziwny problem z hamulcami - "twardy pedał przy pierwszym hamowaniu"
poczytajcie tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_naprawa_przyczyny_zlego_dzialania_servo_wspomaganie_hamulcow-t47779.15.html problem nasilał się przy niskich temperaturach od zera w dół.
-
[ALL B5] Czy to błąd mechanika, że uleciała główka zaworu ?
Jeżeli materiał był wcześniej osłabiony to główka odpadła by w czasie pracy silnika (dość duże uderzenie kilkaset razy na minutę) także bajeczka,że główka trzymała się na 1mm obramowania i odpadła właśnie w czasie demontażu zawleczek i miseczki to bujda na kołach prawdopodobnie było tak jak Musashi pisze prali młotkiem po zaworze i się upier... lub wyskoczyła jedna zawleczka a druga siedziała walneli młotkiem, poszła w dół ale wracając do góry zahaczyła o rant główki (siła pod kątem) i ją zerwała. Mi to tak wygląda
-
Strefa Śmiechu
Do więzienia trafia haker. stary garuch w celi pyta go: -te młody a ciebie za co wsadzili? - ja,ja za hakerkę - aha, a grypsujesz? - nie,nie, przysięgam jeszcze nigdy żadnej gry nie popsułem.
-
Nasza Klasa - profil klubu
Adrian Iwanek Głuszyca > Bradford
-
Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI
Zastanawia mnie zasada działania blokady koła na wale bokada nałożona na koło zęby w zęby strzałka do strzałki - o.k śruba wkręcona otwór w kole- co blokuje?czy przechodzi na wylot koła i wchodzi w jakiś otwór w bloku silnika blokując je (koło)?czy blokada nakładana na koło jakoś zamocowana jest jakoś do bloku silnika (jakiś bolec za nią w bloku)? bo jak jest tylko nałożona na koło to i tak wygląda to tak jakby pokręcić wałem to razem z kołem wzlędem bloku silnika powinna się obrócić.Mi to tak wygląda jakby ta śruba wkręcona w koło poniżej blokady miała być wkręcona w otwór w górnej części blokady i zamocować ją do bloku silnika aby uniemożliwić jej obracanie względem bloku razem z kołem. Wymieniałem rozrząd nie raz w różnych autach(w awx i avf bez blokad ) ale tej fotki nie mogę rozkminić.
-
[B5 ADP] Brak chłodzenia silnika
Dziwna sprawa. Dlaczego więc gotuje wodę a mimo to wąż za termostatem zimny jest gdy termostat wygląda na dobry Możliwe,że układ był zapowietrzony. Sprawdź twardość węży,bo jak uszczelka lub głowica walnięta pomiędzy kanałem wodnym a cylindrem to pompuje w układ wtedy ciśnienie i temperatura płynu wzrasta,poza tym w układzie pojawiają się pęcherzyki powietrza i przy pełnym stanie w zbiorniczku płyn wywala.Zamontuj termostat odpowietrz układ i obserwuj co się dzieje jak dalej to samo to zostaje uszczelka.
-
[B5 AFN] Nie mogę podpasować zderzaka
Ale co to za "panel przedni"? To jakaś część zderzaka czy mocowania, belki przedniej? A może masz na myśli pas przedni (w/g ETKI "wzmocnienie przednie") ? Racja w audi b5 chodzi o przednią belkę jest tam inne rozwiążanie niż w b6.
-
[ALL] Gdzie jest podłączona masa anteny radia ?
Anteną w b6 jest drucik w tylnej szybie taki sam jak od jej ogrzewania.
-
[B5 AFN] Śnieżka gaśnie od razu po włączeniu
Dziury w układzie czynnika klimy i dalej chłodzi a co ciekawsze gaz nie ucieka ??? Cos mi tu nie pasi
-
[B5 AJM] Ustawienie IDEALNEGO (0) kąta synchronizacji w PD
Tak jak Musashi pisze skoki +/ - 06 to jest nic aby się w normie mieścił i nie ma co szukać.
-
[B5 ADP] Brak chłodzenia silnika
Ja bym nie wytrzymał i zrobił to jeszcze dzisiaj
-
[B5 ADP] Brak chłodzenia silnika
Przy takich temperaturach termostat(dobry) musi się otworzyć więc wszystkie węże powinny być gorące. Wyciągnij termostat,wrzuć do garnka i zagotuj jak się otworzy to jest o.k.
-
[B5 ADP] Brak chłodzenia silnika
aaaa właśnie to zmienia postać rzeczy. Poobserwuj co dzieje się w zbiorniczku (bombelki powietrza), lub czy auto nie kopci na biało (para wodna) ale skoro twierdzisz,że wymieniałeś termostat to chyba uszczela klękła. Pozostaje jeszcze zapchana chłodnica ale to mało prawdopodobne.Pompe też bym sprawdził, zawsze prościej i taniej niż głowicę zwalać.
-
[B5 ADP] Brak chłodzenia silnika
Może poprostu czujnik walnięty. Przy 115C to już powinien się w układzie niezły kocioł zrobić. Wykombinuj sobie miernik z możliwością mierzenia temperatury i wepnij w układ wtedy będziesz wiedział co jest.
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
kolego. możesz rozwinąć ten wątek, bo z tego co się orientuję to zawór G71 znajduje się w ECU. wiesz o co chodzi? trochę więcej informacji co i jak? Wiem o co chodzi czujnik jest na dolocie a nie w ECU. Poczytaj sobie temat w diagnostyce VAG do którego podałem link powyżej i wszystko jasne. Po wymianie tego czujnika dźwięk się nie pojawia. Nie mogę zagwarantować na 100%,że to jest lekarstwo na ten dźwięk ale u mnie jak narazie cisza a był słyszalny bardzo wyraźnie. Jak powróci to dam znać bo może to chwilowa poprawa.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów (przeładowanie turbo)
Spoko damy radę, masowanie pedału przyśpieszenia już w toku
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów (przeładowanie turbo)
Wielkie dzięki Spanky
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
U mnie dźwięk zniknął po wymianie zaworu G71. miałem problem z przeładowaniem i trybem awaryjnym.http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_prosze_o_analize_logow_przeladowanie_turbo-t74577.0.html.
-
[B5 AJM] Ustawienie IDEALNEGO (0) kąta synchronizacji w PD
mam dokładnie tak samo jak ty czasem jak sprawdzam wskakuje sporadycznie na -06 a innym razem stoi na 0 jak byk.
-
[B5 AHH] Podświetlenie obszaru przed samochodem po otwarciu drzwi a'la Passat i Audi A6
potwierdzam:w b6 są wpusty w boczku na lampkę oświetlenia podłoża. Zamiast wycinać najlepiej jest to odszlifowac gumówką(flexem) od strony wewnętrznej tapicerki,wtedy zaślepka odpadnie idealnie po linii. podłączenie banalnie proste do przewodów lampki czerwonej.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów (przeładowanie turbo)
Udało mi się namówić córkę do pomocy i mam już logi no i oczywiście prośba o opinie.
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logów (przeładowanie turbo)
Logi zrobię w wekeend bo praca,praca... czujnik za free od kumpla ze szrotu
-
Salonowe serwisy Audi w Polsce - jakość
Najlepszy serwis to te forum, interfejsik w szufladzie i zestaw dobrych narzędzi
-
[B5 AFN] Nie mogę podpasować zderzaka
Panel przedni zamocowany za nisko Zdejmij zderzak, poluzuj śruby mocujące przedni panel i unieś go do góry np. za pomocą lewarka, dociągnij śruby i wtedy przymierz zderzak.