Treść opublikowana przez iwadrian
-
[B6 AWX] Dolewanie oleju
Ja nie mam osłony i co ciekawe wyczytałem z kodów wyposażenia, że tak jest od nowości więc u mnie sprawa ewentualnego upuszczenia oleju jest prosta.
-
[B6 AWX] Dolewanie oleju
Ja też miałem nie upuszczać jak przelałem ale mnie to męczyło i upuściłem jakieś 2 setki bo to parę minut roboty jest i spokojna głowa
-
[ALL] Przestroga dla osób wymieniających rozrząd
Ja po zakupie swojej a 4-ki przed wymianą rozrządu zrobiłem jakieś 500 km. Dopiero jak wszystko powymieniałem na nowe z paskami włącznie,poczułem pełną przyjemność z jazdy i śpię jakoś lepiej teraz
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
Narva to dość renomowany niemiecki producent oświetlenia i żarówek. jak sobie kiedyś kadetta z niemiec sprowadziłem dawno temu, to właśnie większość żarówek miał narva pozakładane
-
[B6 AWX] Dolewanie oleju
Ja po zrobieniu 8 tys. dolałem może 200 gr. oleju przy 280 tys. km na blacie Lepiej nie lać ponad stan bo ponoć ( napisane na korku oleju) można katalizator uszkodzić
-
[ALL B6] Montaż zmieniarki w schowku pasażera
Dzięki wielkie bogi nie jest taka tania ale może się skuszę bo nie lubię mieć braków w autku.
-
[ALL B6] Montaż zmieniarki w schowku pasażera
Ja mam trochę inny problem mianowicie: mam miejsce na zmieniarkę i nawet kabelek do niej ale brak samej zmieniarki bo któryś z poprzednich właścicieli sobie na pamiątkę chyba zostawił pytanko ile trzeba dać za zmieniarkę taką jak na fotce powyżej?? szukałem na allegro ale nie znalazłem
-
[B5 ADR] Ślizgające się sprzęgło
Musiałbyś bardzo rajdowo jeździć. Trzeba dokładnie przejrzeć cały układ sprzęgła czyli: pompę,przewody i wysprzęglik a gdy nic nie znajdziesz to zrzucanko skrzyni i tarcza z dociskiem pod lupę Powodów może być kilka np:zgnieciony przewód,nie odbija wysprzęglik,pęknięcie słoneczka w docisku, lub poprostu tarcza się kończy(mało prawdopodobne z tym przebiegiem).
-
[A4 B5] Czy można wyłączyć ABS ?
Jak już to odłączysz to nie życzę Ci nagłego hamowania na śliskim łuku drogi :gwizdanie: tego się raczej wyłączyć nie da (na szczęście)
-
[ALL B5] Regulacja zamka maski
Jeżeli maska jest za nisko to podnieś odbojniki jeżeli za wysoko opuść zamek. Żeby prawidłowo ustawić maskę powinienneś odkręcić zamek następnie ustawić maskę na odbojnikach minimalnie powyżej linii błotników (2-3 mm) następnie przykręcić zamek i ustawić zamek do maski tak aby po zamknięciu zciągał ją lekko w dół równo z błotnikami.
-
[B7 BLB] Wymiana żarówki postojowej
W b6 spokojnie też da rade wymienić.
-
[B6 AWX] Nie działa sterowanie elektrycznych szyb
Miałem podobny problem: nie działały przełączniki na drzwiach kierowcy i mogłem otwierać tylko szybę pasażera przełącznikiem na drzwiach pasażera.gdy postukałem ręką w panel przy przełącznikach wszystko wróciło do normy.prawdopodobnie kostka nie ma styku. W wolnej chwili zdemontuję panel i zajrzę do kostki popsikam wd 40 i powinno być ps. na vagu żadnych błędów nie było.
-
[B5 ADR] Ślizgające się sprzęgło
Temperatura silnika i oleju hydraulicznego (chyba ,że -50*C będzie) nie ma wpływu na działanie sprzęgła. Sprzęgło też trzeba umieć obsługiwać bo jak się je będzie przypalać lub przesadzać z jazdą na półsprzęgle to jego żywotność też może ulegnąć skróceniu.
-
[B7 BLB] Wymiana żarówki postojowej
Długie wąskie szczypce płaski śrubokręt,trochę cierpliwości i żaróweczka wymieniona bez żadnego zciągania reflektora:good:
-
[B6 AWX] Czy w zimę pracuje kompresor klimatyzacji ?
U mnie nawet przy niskich temperaturach gdy przyciskam ECON dioda zapala się lub gaśnie z czego wnioskuję,że klima włącza się i wyłącza. Jeżeli więc poniżej 5*C klima nie powinna się uruchamiać to dioda na przycisku ECON przy przełanczaniu teoretycznie nie powinna gasnąć sygnalizując wyłączoną klimę.Dzieje się tak np: w przypadku braku czynnika w układzie.
-
[B7 BLB] Prawdopodobne zatarcie silnika
Ciężko jest to na odległość zdiagnozować.Mógł rozrząd jakimś cudem przeskoczyć i zblokowało,może być wiele przyczyn... potrzebujesz kumatego mechaniora i tyle. W to,że się zatarł bez sygnałów o braku ciśnienia oleju i bez spadku mocy przed samym unieruchomieniem nie chce mi się wierzyć
-
[B5 AVV] Problem z światłami awaryjnymi
Najprościej podmienić na chwilę na drugi włącznik.
-
[B7 BLB] Prawdopodobne zatarcie silnika
Sprawdź najpierw czy rozrząd jest ustawiony na znaki i czy da się silnikiem obrócić bez użycia rozrusznika obracając wałem lub np na 5-6 biegu delikatnie popchnąć auto i patrzeć czy wał się obraca.
-
[B5 ABC] Prblem z abs audi a4 avant 2.6
Obejrzyj w takim razie ten perścien ale jak nie ma jakiegoś mechanicznego uszkodzenia lub nie jest pęknięty to raczej nic nie powinno się dziać.Miałem kiedyś pęknięty pierścień i objawiało się to działaniem abs-u przy delikatnym hamowaniu w momencie gdy auto już prawie zatrzymywało się bo pierścień obracał się względem przegubu i fałszowało to odczyt przez czujnik.
-
[B5 ABC] Prblem z abs audi a4 avant 2.6
Pierścień do tego raczej nic nie ma. Ztego co piszesz wnioskuję,że zgnieceniu uległ pierwszy czujnik i wymieniłeś go na drugi .oczywiście po założeniu nowego skasowałeś błąd vagiem? Możliwe jest też,że uszkodzeniu np:zgnieceniu uległ przewód prowadzący do czujnika przed wtyczką i wtedy wymiana czujników nic nie da. Sprawdz też czy sam czujnik przy kole jest prawidłowo zamocowany i nie obciera o pierścień.
-
[B5 AEB] Nie działa wskażnik temperatury cieczy chłodzącej
W b6-tkach często pada silniczek krokowy wskażnika temperatury. u mnie czasem przez dłuższy czas potrafi działać dobrze a czasem pokazuje bzdury np:stan początkowy wskazówki na zimnym silniku na 70 nawet przy wyłączonym zapłonie a przy 90 wskazówka na 130. Podczas testu vagiem tak samo czasem wskazówka idzie razem z pozostałymi a czasem po swojemu.Jak wariuje to wyciągam na chwilę bezpiecznik od zegarów,wkładam go zpowrotem i na jakiś czas spokój.Czeka mnie wymiana wskażnika ale nie mam czasu się za to zabrać.
-
[B5 1Z] Brak czujnika prędkościomierza - czy dlatego szumi mi skrzynia ?
Moim zdaniem to przez dziurę na czujnik Ci olej wychlapało ze skrzyni :gwizdanie: i huczy łożysko na wałku głównym w skrzyni.Gdy wciśniesz sprzęgło to rozłanczasz silnik od skrzyni więc wałek w niej zatrzymuje się i nie słyszysz szumu.Jak jedziesz to skrzynia pracuje i znowu huczy.Raczej nie ma to nic wspólnego z samym sprzęgłem.
-
[B6 AWX] Telepie silnikiem na biegu jałowym
U mnie telepanie ustało po ustawieniu kąta synchronizacji na (0) przed regulacją było (2,2) warto to sprawdzić
-
[ALL B5] Czujnik zapiętych pasów - aktywacja/dezaktywacja VAG
Co prawda w b6 ale sprawdziłem sobie vag-iem kontrolki na zegarach i ta od pasów się nie pokazała więc raczej tej opcji nie mam.
-
[B5 AJL] vag kkl usb + vag com jak uruchomic
Do Twojego autka i tego kabelka najlepszym rozwiązaniem będzie vag com 3.11