Treść opublikowana przez bobusiek
-
[B5 ADP] Dziwne hamowanie na śniegu
Może ABS ci się włącza wtedy pedał hamulca drży i słychać takie warczenie
-
Montaz Podgrzewanych zewnetrznych lusterek A4 B6 B7
Też mam wpięte dwa przewody z różowymi końcówkami jak kolega "mlody" na drugim zdjęciu ale mam wrażenie że nic tam nie grzeje :kox:Czy takie wpięcie przewodów oznacza, że są podgrzewane wkłady czy są tak wpięte aby nie latały na luzie?Bezpieczniki są w porządku.
-
Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie
Potwierdzam 2 kawałki parcianej czarnej taśmy izolacyjnej po 3 centymetry naklejone na wystające uchwyty i 100% satysfakcji
-
[B6 AVF] Kontrolka ESP i światło STOP
W salonie Skody kupiłem taki za 40zł i sam zmieniłem w 10 minut-nie trzeba podłączać kompa
-
[B6 AVF] Czy to jest normalne ?
Jeżeli dobrze mi się wydaje to zadziałanie systemu ESP objawia się pulsowaniem tej żółtej kontrolki,więc jeżeli u ciebie nie mruga to znaczy ze system ESP się nie włącza A jeżeli chodzi o podskakiwanie to mogą być już znacznie zużyte amorki jak również powodem możne być nierówne podłoże.
-
[B6 AGB] Maksymalna predkosc
Pewnie że śmieszny może koledzy którzy wypisują negatywne komentarze sami nie wiedza jaki ukryty potencjał siedzi w ich furkach? Dodam jeszcze że przy ocenie prędkości maksymalnej należy wziąć pod uwagę fakt że jest to wskazanie licznika (który na pewno zawyża wskazanie) a nie GPS lub radaru!
-
[B6 AGB] Maksymalna predkosc
Wreszcie jakieś sensowne wypowiedzi ,nie warto komentować słów niedowiarków :ranting1:
-
[B6 AVF] Kierunkowskazy
W moim sprzęcie występuje tylko pierwsza opcja z kierunkowskazami
-
[B6 AGB] Maksymalna predkosc
Jak kolega nie wierzy to nie musi ale trochę za poważny człowiek jestem żeby pisać bzdury a do opowiadania bajek to znam inne fora. .(a swoja droga to współpasażerowie zebrali opierdziel, że zamiast krzyczeć ze strachu to mogli pstryknąć fotkę licznika)
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Zgadza się niektórzy trochę przesadzają :bicz3: i szukają jeleni ale po to mamy to forum żeby nie dać się ustrzelić :oklaski:
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Zapłaciłem 50zł ale różni fachowcy mieli różne propozycje od 50 do 100 za robotę z moją częścią.Jeden nawet zaproponował zmianę całego alternatora ze zwrotem starego za 1200zł
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Dzisiaj wymieniłem sprzęgło jednokierunkowe na alternatorze (INA) było zatarte i furka pracuje nie do poznania, żadnych pisków, turkotów, trzeszczenia,buczenia itd.Teraz po wymianie zauważyłem, że napinacz paska wieloklinowego przestał się trząść i silnik ma mniejsze wibracje .Moim zdaniem wcześniejsza wymiana napinacza i paska wieloklinowego była niepotrzebna ponieważ usterkę sprzęgiełka najłatwiej zdiagnozować i od tego trzeba zaczynać usuwanie takiego problemu jak mój.Pozdro
-
[B6 AGB] Maksymalna predkosc
Ja swoim wracając z wczasów na autostradzie w Austrii rozpędziłem się do 230km/h ale myślę ze do 240 by dociągnął (oczywiście wskazanie licznikowe)
-
[B6 AVF] Wyrzuca Olej
Z ciekawości zapytam czy kolega niuniek222 rozkminił już swój problem?
-
[B5 AFN] Dodatki do paliwa
Witam, ja po konsultacjach z serwisem Audi zacząłem stosować dodatek Castrol TDA do stosowania przez cały rok
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Wszystko na to wskazuje, w takim razie wymienię sobie kolo pasowe ze sprzęgiełkiem i zobaczymy jaki będzie efekt a z krótszym paskiem na razie nie będę nic cudował.
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Ja patrzyłem u siebie dzisiaj wszystkie kola pasowe tj. alternatora,wspomagania i klimy i nie ma żadnego nawet najmniejszego luzu,patrzyłem też na alternator tak jak polecał rikardo i okazuje się że wirnik alternatora kreci się i staje razem z kołem pasowym tak jakby nie było tam żadnego sprzęgiełka. :mysli:Także chyba to jest uszkodzone?
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Aż centymetr wczoraj jak luzowałem pasek wieloklinowy przez podniesienie napinacza to się zastanawiałem czy krótszy pasek da się wogóle założyć taki jest mały luz.Idę zaraz i posprawdzam stan wszystkich kół pasowych
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
pomacam te wszystkie kola pasowe do których sięgnę bez luzowania przodu jednocześnie żeby nie zedrzeć sobie skóry z przedramion i o rezultatach napisze jutro.Pozdro dla wszystkich
-
[B6 AVF] Pisk przy skręcaniu, głośniejsza praca
Cześć poczytaj mój temat w silnikach diesla pod tytułem "hałas spod maski..."
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Szczerze Ci powiem,że jakiś czas temu sam tak sprawdzałem gasząc silnik przez okno i biegiem pod maskę i wszystko stało :gwizdanie:
-
[B6 AWX] Złamany zatrzask od podłokietnika
Przyłączam się do Wojtasa
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
A co myślisz o krótszym pasku wieloklinowym? -propozycja mechanika krótszy o ok.5mm
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
A jest w takim razie jakiś "domowy" sposób sprawdzenia działania tego sprzęgiełka żeby wykluczyć awarie tego elementu i niepotrzebnie kupować drugiego?
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Jestem znowu,prosta robota klucz plaski 16,żeby było luźniej odkręcić od pasa przedniego wlot powietrza do filtra silnika ,napinacz do góry i gitara . I tutaj ciekawostka w moim przypadku kolo pasowe alternatora kreci się w obie strony razem z wirnikiem (leciutko co prawda) a rozkręcone i zblokowane też zatrzymuje się razem z nim(kręciłem w obie strony) . Czyli mój wniosek jest taki, że nie działa sprzęgiełko bo jest zblokowane na stale i trzeba je wymienić bo powinno przepuszczać w jedna stronę .Chyba że jestem w błędzie i powinno to inaczej działać :gwizdanie: