Treść opublikowana przez bobusiek
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Panowie w serwisie pytałem o to sprzęgiełko i faktycznie jest kilka rodzajów w zależności od mocy alternatora a koszt od ok. 300zł do 500zł.Gdzieś na forum czytałem(w trakcie drążenia tematu) że te z InterCars są dobre i nie ma co przepłacać .Jeżeli chodzi o koła pasowe to mechanik oglądał je w trakcie zmiany płynu wspomagania i są w bardzo dobrym stanie i nie mają bicia.Idę do samochodu spróbuje zdjąć pasek i zobaczę w jakim stanie jest sprzęgło alternatora i później się odezwę
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Witam,dzięki za zainteresowanie tematem,w interCars takie sprzęgiełko razem z rolką pasową alternatora kosztuje 150zl http://ekatalog.intercars.com.pl/9935325643578/3355fhh65/show_pic.php?pro=204&artnr=1816189213131415921413&pic=0&lang_id=PL
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Tak jak pisałem wklejam filmik co prawda zrobiony wieczorem ale słychać co trzeba.Kiedy nie kreci się kierownicą a włączona jest klima to słychać lekkie popiskiwanie paska. http://bobusiek1.wrzuta.pl/film/qEfoHEP6NY/praca_silnika
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Samochód ma przejechane 186tys. km a czy sprzęgło alternatora było wymieniane to nie wiem .Rozrząd był wymieniany przy 117tys. km.Jak przestanie padać to pójdę i nagram filmik jak to chodzi. :>
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Witam,już mnie oczy bolą od przeglądania archiwum forum i czytania przyczyn mojego problemu ale ryzykując zdenerwowanie modera zwracam się do Was o rady.Chodzi o lekkie turkotanie i piszczenie paska wieloklinowego w czasie kręcenia kierownica.Stosując się do uzyskanych z forum informacji wymieniłem cały napinacz(SKF) i pasek Contitech(6PK1610).Było super przez około 2 tyś.kilometrów i problem powrócił .Dalej posiłkując się info z forum wymieniłem dzisiaj płyn wspomagania na Febi M6162 zielony(stary był już brązowy) ale nic się nie zmieniło.W/g forum do wymiany ewentualnie zostało jeszcze sprzęgło alternatora ale mój mechanik z uwagi na to iż nie stwierdził usterki sprzęgła altka zaproponował zmianę paska wieloklinowego na krótszy o ok.5 mm. czyli np.6PK1605 co spowoduje mocniejsze napięcie i prawdopodobnie usterka zniknie.Nadmieniam, że po polaniu paska jakimkolwiek płynem piszczenie ustaje do chwili wyschnięcia. Co sądzicie o takim rozwiązaniu,a może jednak zmienić to sprzęgło? .Dzięki za propozycje
-
[ALL B6] Kluczyki - co oznacza komplet?
ja mam taki komplet (A,B,C) jak na 57 stronie instrukcji obsługi samochodu :naughty:czyli dwa scyzoryki,kluczyk plastikowy-awaryjny i przewieszka z numerem do odtworzenia kluczyka
-
Naprawa zatartych wycieraczek
Trochę z tym walczyłem ale już kupiłem te osłony w serwisie Audi,pasują super. U mnie części te maja numery: duża nakładka podszybia przez całą szerokość samochodu to 8E1 819 447 i mała zdejmowana osłonka akumulatora to 8E1 819 422 A. Pozdrawiam
-
[B6 AVF] Ograniczenie predkosci
Moja niuńką wracając z wczasów w Chorwacji na autostradzie w Austrii rozpędziłem się do licznikowego 230km/h,myślę ze dociągnąłbym do 240 ale krzyk żony i dziecka nie pozwoliły na kontynuacje testu .Pozdro. :>
-
Odcięcie zapłonu
Cześć jak chcesz to mogę dać Ci namiary na gościa który mi też montował coś takiego na terenie Warszawy.Jest to cały układ elektroniczny.Jak jesteś zainteresowany to pisz na maila.
-
[ALL B6] Dziwna kontrolka?
Czyli wygląda na to iż samochód ma jakiś układ kontroli ciśnienia w oponach.Dzięki
-
[ALL B6] Dziwna kontrolka?
Może ktoś wie co to jest za kontrolka koloru żółtego i przedstawia jakby z profilu część opony bez powietrza z wykrzyknikiem w środku. W instrukcji obsługi samochodu w tym miejscu jest narysowana kontrolka samochodu z kluczykiem czyli immobilajzera a tej kontrolki o którą pytam instrukcja nie przewiduje.Zastanawiam się czy nie jest to przypadkiem coś związanego z ciśnieniem w oponach ale to tylko moje dywagacje. Nadmieniam, że nie zapala się ona przy samo diagnostyce i w czasie jazdy a odkryłem jej istnienie kiedy samochód był podłączony pod VAG i mechanik sprawdzał licznik ale nie potrafił mi odpowiedzieć co ona oznacza.Pozdro
-
[ALL B6] Idzie zima...?
Koledzy z uwagi na fakt iż to mój pierwszy diesel mam pytanie odnośnie zbliżającej się zimy czy stosować jakieś dodatki do ropy typu depresatory itd.?
-
[ALL B6] Wymiana żarówki kierunkowskazu przedniego
Tak najprościej, zdjąć przewód powietrza do filtra, cztery śrubki torx 30, odpiąć kostkę elektryczna i reflektor masz w reku dwie minuty roboty
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie wiem koledzy o co chodzi że każdy serwis i użytkownik ma inna opinie o olejach.Ja swoja niuńke sprowadziłem z Niemiec i była zalana Shell 5 w 30 w long life przez niemiecki serwis Audi. W Polsce jeden serwis poleca Castrola inny Mobila a na forum sami czytacie? Długo się zastanawiałem i właśnie zmieniłem olej na Mobil Syst S SPECIAL V 5W30 o normie 505.01 tak jak sugeruje książka obsługi do wymiany co 15 tys. km. i jestem zadowolony :> i myślę ze furka też
-
[B6 AVF] Migająca kontrolka świec żarowych podczas jazdy
Cześć u mnie też zaczęła mrugać ale trzy minuty wcześniej zapaliła sie kontrolka ESP.Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu było OK przez jakieś 15 kilometrów a potem znowu to samo.(w pracy samochodu i silnika nie było różnicy).Po wyjściu z auta zobaczyłem ze światła stopu zapalają sie jak chcą i po konsultacji ze swoim elektrykiem okazało sie ze padł automat od świateł stop.Kupiłem nowy w serwisie Skody za 40 zł. zmieniłem sam w 10 minut i teraz jest cacy. :> P.S. nie potrzebne było podłączanie komputera do wykasowania błędów.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Audi A4 B6 (avant) 1.9 TDI 130KM.- Super bryka!!!