Treść opublikowana przez Mesiah
-
A4 B5 1.8 ADR + LPG Jaki olej?
I taki olej powinien być lany. Wbijam to wszystkim do głowy ale nikt nie słucha bo pan kazio ze stodoły specjalista od silników benzynowych polecił 10w40 i to najlepiej od niego z beczki. A potem płacz bo silnik zaklejony i ciśnienie oleju spadło.
-
Miałem piękne ori 18" czas na zdroworozsądkowe 16" pomóżcie (zdjęcie)
235 przegięcie. Wozi na koleinach. 215-225 jest z tym sporo lepiej.
-
A4 B5 1.8 ADR + LPG Jaki olej?
Właśnie o taki chodzi
-
Miałem piękne ori 18" czas na zdroworozsądkowe 16" pomóżcie (zdjęcie)
To tylko kwestia gustu
-
Miałem piękne ori 18" czas na zdroworozsądkowe 16" pomóżcie (zdjęcie)
7.5 lepiej do 215. Wzory jak komu. Mi nie leżą. Szukaj takiego jak masz teraz
-
1.8 ADR jęczący rozrząd
Jestem tego świadom. Zasada dwóch palców i kąt 90 stopni na pasku tu obowiązuje?
-
1.8 ADR jęczący rozrząd
Też mi się tak wydaje. Organoleptycznie nie stwierdzę czy pasek jest za mocno napięty bo po prostu nie wiem jak ma być. Może zmierzyć ile wystaje z napinacza te tłoczysko? Jest to jakoś miarodajne?
-
Miałem piękne ori 18" czas na zdroworozsądkowe 16" pomóżcie (zdjęcie)
Nie mieszam. Napisałem , że 215/50 jest ok i ma takie wrzucać. Szczerze mówiąc jeżdżę B5 i do niej się odwoływałem z tymi 225/45.
-
1.8 ADR jęczący rozrząd
Rozrząd wymieniony w lipcu. Przejechane zaledwie 4-5 tyś km. Wymieniony cały komplet razem z napinaczem (był jeszcze stary typ) oraz pompą wody. Zestaw INA z paskiem Conti. Rolka trafiła się od NTN czyli ok. Jakieś 2-3 tyg po wymianie zaczęły się jęki silnika. Im zimniej na podwórku tym gorzej. Przy temp powyżej 60c zaczyna cichnąć żeby przy 90c tylko delikatnie popiskiwać przy odpalaniu i gaszeniu. Co może być nie tak? Napinacz hydrauliczny trefny i za bardzo napina pasek? Pasek prowadzi się po rolkach idealnie. Pasek się nie strzępi i o obudowę rozrządu też nie trze. Nie mam już pomysłów. Dźwięk tak dziwnie się niósł , że zwaliłem miskę do czyszczenia jej oraz smoka. Wydawało mi się , że to wałek rozrządu piszczy ale to nie to bo zero różnicy po całej operacji. Dobrze chociaż , że miska była zawalona nagarem (cholerne 10w40) i na darmo tego jednak nie robiłem. Ktoś ma jakiś pomysł? Nie chce mi się zwalać przodu na marne. Dodam , ze to nic z osprzętu. Pasek PK oraz od klimy zdjęty i bez zmian. Napinacz łańcucha też nie bo słuchałem stetoskopem i perfidnie niesie się od obudowy z przodu. Od 20s filmiku słychać to najlepiej.
-
Miałem piękne ori 18" czas na zdroworozsądkowe 16" pomóżcie (zdjęcie)
Żeby średnica była ok musisz mieć książkowo 205/50. 215/50 jest już wyżej ale w normie i takie możesz wrzucać. 215/55 w 17 to ostre przegięcie według mnie i już robi się spore koło. 225 to z kolei już profil 45.
-
A4 B5 1.8 ADR + LPG Jaki olej?
Te silniki nie powinny według mnie jeździć na 10w40. Tylko 5w40 a jak olej żłopie to się szuka przyczyny a nie leje gęstszy olej. Kup olej Liqui Moly. Dwa razy już na niego przechodziłem z Motula i w dwóch przypadkach odnotowałem minimalnie lepszą kulturę pracy silnika. Może to placebo ale jednak. No i z Motulem jest taki problem , że go podrabiają na potęgę.
-
Miałem piękne ori 18" czas na zdroworozsądkowe 16" pomóżcie (zdjęcie)
Nie przez nas tylko przez siebie. Kto wpada na pomysł zamiany ładnych 18 na jakieś tandetne kołpaki 16
-
A4 B5 1.8 ADR + LPG Jaki olej?
Motul albo LM. Przed zalaniem nowego oleju koniecznie płukanka silnika (tylko LM). Oleju potrzebujesz 4l ale kup 5. http://allegro.pl/liqui-moly-engine-flush-plukanka-pro-line-2662-i4809925864.html
-
Demontaż miski olejowej. Najłatwiejszy sposób.
To raczej nie dźwięk tarcia łańcucha o obudowe tylko taki jęk. W filmiku trzeba się wsłuchać dobrze. Od 20s najbardziej to słychać.
-
Miałem piękne ori 18" czas na zdroworozsądkowe 16" pomóżcie (zdjęcie)
Kwestia gustu:) Skoro jeździłeś na takich profilach i zachwiane proporcje auto-koła Ci nie przeszkadza to działaj.
-
Miałem piękne ori 18" czas na zdroworozsądkowe 16" pomóżcie (zdjęcie)
Niepozorny to jest golf 2 seria z 500km silnikiem. Nie wrzucaj mniej niż 17 bo będziesz wyglądał komicznie. Poza tym szybka jazda na profilu 55 i wiekszym to kiepski pomysł. Kontrola nad autem mierna.
-
Demontaż miski olejowej. Najłatwiejszy sposób.
257 tyś. Rozrząd był jeszcze na starym typie tłumika i rolki. Mechanik oglądał śruby przy silniku i takie tam. Stwierdził , że raczej realny przebieg. Fotel nie wytarty , kiera i reszta jak nowa. Więcej jak 300 nie przejechał. Kompresja od 14.2 do 14.5 wiec bdb. Problem jest tylko jeden. Odpaliłem auto po nocy i dźwięk powrócił. Miska i tak była do zwalenia ale problem nie ustał. uto wylądowało na noc u mechanika. Jutro rano będzie słuchał. Tak czy inaczej w weekend zwalam napinacz i lookne na sitko w nim zamontowane. Jak trzeba będzie wymienię i łańcuch i napinacz na nowy.
-
Miałem piękne ori 18" czas na zdroworozsądkowe 16" pomóżcie (zdjęcie)
Są jeszcze 17 i opony np 205/50. 16 w B6 wyglądają
-
dokładka przód
Średnio to wygląda. Do tego laminat. Już lepiej pospawać ori na gładko i prysnąć w kolor
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Zależy jakie przeloty robisz. Ja powyżej Bannera 74ah bym się nie ładował.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Nie ja to pisałem. Pisał to ktoś inny który siedzi w temacie i mu zawierzyłem. Ja ręczę za fiamma i bannera.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
To biorę. Jesteś w stanie namierzyć mi jedno jarzmo do tych zacisków? Może Ty masz gdzieś?
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
To te numery które podał zacisków się zgadzają? Z dokupieniem jarzm nie będzie jaj? Pisząc o tych 345 miał chyba na myśli , że ten komplet który sprzedaje (320) zastąpił u siebie 345.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Spytam jeszcze o numery.. Dwa zaciski + jedno jarzmo bo drugie zaginęło za 150zł już z wysyłką. Cytuje sprzedającego : 973 i 974 jazmo 617 taki sam numer ma i drugie nie ma roznicy czy lewa czy prawa strona. wszystko pasuje p&p to jest zestaw z mojego auta po swapie na 345.
-
Pisk w okolicach rozrządu
Jeśli chodzi jeszcze o te piski. Pasek PK był zdejmowany żeby potwierdzić , że to z jego winy piszczy? U mnie jest to samo. Pasek zdjęty , klima odpięta więc zostaje rozrząd i goły słupek a dalej piszczy. byłem pewien , że to wałek rozrządu. Podjechałem do znajomego mechanika i on to wstępnie potwierdził. W piątek robię płukanke , zwalam miskę i czyszcze smok. Albo ciśnienie oleju spadło na głowicy z powodu smoka albo jakiś syf dostał się do magistrali. Te nasze 1.8/1.8t słyną z jaj z magistralą olejową. Zawsze coś się zatyka. Olej tylko i wyłącznie 5w40 dobrej firmy. Jestem właśnie po założeniu miski. Nagaru TONA. Smok prawie czysty ale w sitku milion małych syfów. Przez rozbiórką wlałem płukankę LM pro line i widać pomogła i jest skuteczna. Nalot był "ruszony".. Miskę musiałem skrobać. Blok w środku tez nalot ale mnie. Wypsikałem kwasem i wyczyściłem ile mogłem. Pompa brak śladów zużycia i zero luzów. Jedynie gładź zaworu była widocznie porysowana (pewnie nagar się tam dostał) ale sam zawór chodził poprawnie i bez większych oporów. Pompa wróciła na miejsce. Po zalaniu świeżym LM 5w40 (POLECAM , TO NAJLEPSZY OLEJ). i odpaleniu w temp ok 10-12c zero mojego piszczenia. Łańcuch napinacza ucichł o 2/3 (prawie go nie słychać) , szklanki zamilkły kompletnie. Nie ten silnik. Jutro z rana po nocy sprawdzę jeszcze czy piszczenie nie powróci. Kupując auto z 1.8/1.8t zalecam zaraz po płukać silnik i zwalać miskę. To obowiązek w tych motorach. To już trzeci który widziałem w takim stanie. Wszystkie były jeżdżone na cholernym 10w40.