Treść opublikowana przez Mesiah
-
spalanie oleju 1,6 ahl
A jaki jest koszt rozrządu do tego silnika u Ciebie? Cena wygląda chyba ok o ile rozrządy nie są jakoś super tanie do tego motoru.
-
Wymiana uszczelki pod głowicą
Ten klip mnie zabił
-
orgi. bose czy podroby?
Z Hertz tylko HSK nic słabszego. Helix H236 gra z kulturą ale nie pociśniesz na nim ostrej łupanki bo nie do tego służą te przetworniki. Coś z extra wykopem to DLS R6A. Już nie produkowane od roku czy dłużej ale na necie tego masa. Do bagażnika coś szybkiego raczej i jakościowego. Audio System HX10SQ lub Helix p10/w10 (są odpowiedniki 12" jeśli lubisz sajgon kosztem szybkości basu) w skrzynce CL lub BR jak wolisz. W jednym i w drugim spisują się bdb. Do tego kable , jakaś 4 kanałówka (2 na przód i 2 w mostek do suba) z jajem. Zostaje jeszcze radio. Alpiny z serii CDA 7xxx i 9xxx najlepiej coś z aktywką na pokałdzie. 2 tyś minimum musisz mieć żeby ogarnąć granie w aucie na średnim poziomie. Średnim czyt. 3x lepszym niż fabryczne Bose.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
NGK to śmieć jak już pisałem. Do kompletu weź świeczki beru albo jeszcze lepiej Denso ik 20 (trzeba zmienić przerwę z 1.1 na 0.9) i zapomnij o temacie zapłonu. Pod warunkiem zdrowej cewki I tak końca nie ma
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Jeśli nie wiesz kiedy były wymieniane warto to zrobić i zapomnieć o sprawie. Dwie sztuki kosztują raptem 90zł i spokój na lata. Jeśli jeździsz tylko na PB i kupisz komplet kabli Beru (4szt.) to pewnie zjeździsz na nich auto do sprzedaży albo kasacji. Świece wiadomo , trzeba wymieniać jak książka pisze.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Krótkie dłużej wytrzymują. Jak się uszkodzą to tak też będą miały przebicia ale to raczej rzadko się zdarza.
-
słabe hamulce
Musisz jeszcze porządnie sprawdzić serwo i ewentualnie zostanie pompa. Robiłeś w ogóle jakiś przegląd hebli? Tak nagle Ci hamulce zginęły?
-
słabe hamulce
Żeby zrobić to poprawnie trzeba mieć pompkę podciśnieniową. Drugi sposób to wyjęcie przewodu z serwa po wyłączeniu silnika i odczekaniu nie wiem godziny czy dwóch. Jeśli syknie znaczy się podciśnienie jest w układzie i nie puszcza. Trochę drut ale jak nie masz pompki to czemu nie. Co tam jeszcze można. Wciskasz kilka razy pedał hamulca przed opalaniem aż zrobi się twardy. Cały czas trzymasz i odpalasz. Pedał powinien opaść po odpaleniu.
-
słabe hamulce
To może serwo nie trzyma? Sprawdzałeś jego szczelność? Objaw powinien być trochę inny ale kto wie
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Wiem wiem. Ja tam tematu nie zaczepiam. Jest jak jest. Ważne , że coś tam jeszcze przyśpiesza ten samochód. Nie chce przekombinować.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Nawet przez myśl mi nie przeszło żeby ładować to do 1.8
-
słabe hamulce
Zacznij od ezektora. Miałem to samo. Była tragedia nawet jak na lite 288. To te plastikowe coś z 3 króćcami przy kolektorze ssącym. Idzie przez nie podciśnienie do serwa. Jak się zatka hebli praktycznie brak i pedał twardy. Albo moczenie w benzynie przez klika dni i odetkanie albo kupienie nowego w AS) (ok120zł). Te nowsze nie mają już problemów z zapychaniem się.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Skoro tak to idealna sprawa tylko rzeźba niezła.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
No to potwierdza się to co pisałem. Stosowane tylko w przypadku bliskości z wysoką temp. W ich magiczne właściwości nigdy nie wierzyłem.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Dobry pomysł. Co do mojego przypadku to zostaje jeszcze fakt , że mam 1.1mm przerwy na świecy a nie 0.9 jak książka pisze. Wątpię żeby to coś dało ale jutro ustawie sobie je tak jak ma być.
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Przód będzie sporo wystawał. Tył na styk o ile rozstaw jest taki jak w ośce. U mnie przy ET 35 z przodu jest dokładnie na styku z błotnikiem a z tyłu dystans 3-5mm myślę jeszcze by wszedł ale i tak wygląda bdb. Także ja bym chyba odpuścił.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
U mnie i na ssaniu i na ciepłym nie chodzi jak powinien. Nie jest to jakaś tragedia jak u niektórych z tego wątku i da się normalnie jeździć ale mnie to wkur.. Logów jeszcze nie robiłem. Dopiero wczoraj odpaliłem auto. Czekam aż przyjdzie do mnie nowy alternator (w starym Valeo skorodował wirnik i ogólnie wygląda w środku jak trup , przerzucam się na Boscha). Bez nic nie zrobię bo aku zaraz pada.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Coś w tym jest. Jak wyjąłem go z auta to się przeraziłem. Ten Perion jest o minimum 1/3 lżejszy od GM który ma mniejszą pojemność.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Ja odwołuje to co pisałem wcześniej. Zapłon dalej wypada. Jest identycznie jak przed. Nie wymieniajcie ecu bo to nic nie da. Ja musiałem wiec stratny nie jestem. W razie czego dysponuje jednym gdyby ktoś chciał na podmiankę.
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
Jest sens ładować taką skrzynie? To zabije osiągi.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
A widzisz. Jednak pomogło. U mnie po zamknięciu maski go nie słychać. Dodam , że silnik pracuje bd cicho. Jak ją otworzę i się schylę do robienia czegoś to wtedy tak. I cyka zawsze. Przynajmniej kiedy zwracałem na to uwagę zawsze cykał.
-
Płyn chlodniczy + koncentrat ?
Popieram. Ja tak samo. Teraz zalałem żółty Prestone. 5l koncentratu i ok 2l destylowanej.
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
Moje koła miał Tylko cal mniejsze. Jednak pasują do tej budy jak mało które.
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
O to mi chodziło. I nawet nie miałem na myśli 40/40 a minimum 50/40. Jeździłem na takim obniżeniu przy 17 i tarło bodaj sankami. Na 18 zero tarcia. U Ciebie na pewno nie będzie trzeć skoro chcesz wyżej. Nie masz się o co martwić.
-
1.8 Adr Nierówna Praca I Wypadanie Zapłonu.
Zawór odpowietrzenia zbiornika paliwa. Jest po lewej przy puszcze filtra powietrza. Jeśli cyka po cichu to jest ok.