Treść opublikowana przez spetsnaz
-
[B5 AHU] Jaki mam rozrusznik ?
nr nie pamiętasz ?? po etce widać że szły 2 rodzaje BOSCH 0 001 110 138 (139) 068 911 024F Poszukaj na allegro od AWX, ja swój kupiłem za 150 PLN. Data produkcji 2004-08-19. Tyle mniej więcej kosztuje nowy bendix, a to miałem do wymiany
-
[B5 AHU] Jaki mam rozrusznik ?
ja ostatnio do 1Z kupowałem z AWX`a z 2004 roku. Jest identyczny, nawet kod części ten sam.
-
[ALL] Wskazówka montażowa rolki napinającej w silniku 2.5TDI VAG
Przy pracach na układzie rozrządu należy uważać na prawidłowy montaż umieszczonej na dole rolki napinającej 55703. nr. RUVILLE 55703 OE-Nr. 059 109 243 D 059 109 243 J Silniki: 2.5TDI - AFB, AKN, AYM, AKE, BAU, BDH, BCZ, BDG, BFC Legenda do zdjęć: 1) Śruba mocująca rolki napinającej 2) Bolec odboju 3) Otwór sześciokątny 4) Gwint mocowania rolki napinającej 5) Dźwignia zwrotna 6) Hydrauliczny napinacz paska 7) Powierzchnia styku dźwigni zwrotnej 8) Punkt obrotu dźwigni zwrotnej Przy montażu hydraulicznego napinacza paska (6) i rolki napinającej należy uważać na prawidłowe ułożenie bolca odboju (2) rolki napinającej (patrz rysunek 3 i rysunek 4). Bolec odboju (2) musi przy montażu koniecznie stykać się z powierzchnią styku (7) dźwigni zwrotnej (5). Prawidłowo: Bolec odboju (2) rolki napinającej opiera się na powierzchni styku (7) dźwigni zwrotnej (5). Otwór sześciokątny (3) znajduje się mniej więcej pod kątem prostym do osi śruby mocującej (1) rolki napinającej i punktu obrotu (8) dźwigni zwrotnej (5) (patrz pomarańczowe linie orientacyjne). Błędnie: Bolec odboju (2) rolki napinającej dotyka do tylnej części dźwigni zwrotnej (5). Otwór sześciokątny (3) znajduje się w prostej linii do osi śruby mocującej (1) roli napinającej i punktu obrotu (8) dźwigni zwrotnej (5) (patrz pomarańczowe linie orientacyjne).
-
[ALL] Montaż zestawu paska zębatego CT 919K4/K5 Audi A41,8 20V
Nieprawidłowe zamontowanie rolki napinającej może powodować ocieranie paska o wewnętrzną tarczę obrzeżnikową. Może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia silnika. Symptom usterki: Napęd paska po krótkim czasie pracy staje się głośny Przyczyna usterki: Nowo założona rolka napinająca nie jest umieszczona w odpowiedniej odległości do silnika i powoduje ocieranie paska o wewnętrzną tarczę obrzeżnikową. (Błąd prostoliniowości) Usuwanie usterki: Podczas wymiany części w pojazdach wyprodukowanych do roku 1998 należy wyjąć stary model śruby odległościowej (1). Należy w ten sam otwór wkręcić nową wersję z zamontowanym elementem dystansowym (2). Problem w tym przypadku jest taki, że ze strony producenta odległość rolki do silnika definiują dwa !! elementy dystansowe o różnej grubości (3.1)+(3.2). Pomimo zróżnicowania numeru identyfikacyjnego pojazdu (miesiąc produkcji: 01/96) nie zawsze jest jednoznaczne, jaki zestaw należy zastosować, ponieważ podany numer identyfikacyjny pojazdu może się różnić. Zawsze należy sprawdzić, czy zastosowana rolka napinająca została zamontowana w osi paska napędowego. W przeciwnym wypadku napęd zacznie hałasować i może dojść do poważnego uszkodzenia silnika.
-
[ALL] Gates ostrzega przed podrabianymi paskami PowerGrip
Podrabiana partia ma zastosowanie w autach: 5310XS - Daewoo Lanos, Nexia; Opel Astra F, Astra G, Corsa A, Corsa B, Kadett E, Vectra A, Vectra B z silnikami 1.4, 1.5, 1.6. 5408XS - Chevrolet Lacetti, Nubira, Rezzo; Daewoo Evanda, Lacetti, Leganza, Nubira, Rezzo; Opel Astra F, Calibra, Omega B, Vectra A, Vectra B z silnikami 1.8 16V, 2.0 16V 5419XS - Daewoo Lanos,Nexia,Espero,Nubira z silnikami 1,5/1,6 DOHC (16 zaworowymi) 5434XS - Daewoo Matiz, Tico, Chevrolet Spark 0,8
-
[ALL] Gates ostrzega przed podrabianymi paskami PowerGrip
Firma Gates Europe zanotowała wprowadzenie do obrotu na polskim rynku partii podrabianych pasków PowerGrip o numerach 5310XS, 5408XS, 5419XS, 5434XS. Paski te jedynie przypominają oryginalne produkty, pochodzą jednak z nielegalnych źródeł. Nie są zgodne ze standardami firmy Gates, odpowiadającymi specyfikacji OE, dlatego też mogą ulegać przedwczesnemu uszkodzeniu. Firma Gates podjęła działania, które mają na celu ukrócenie tego procederu. „Ta sytuacja zwróciła naszą uwagę, gdy dobrze postrzegani na rynku pośrednicy zaczęli reklamować podrabiane paski - mówi Peter Verdonckt, dyrektor sprzedaży Gates Europe - Firmy montujące podrabiane paski mają problemy związane ze stosowaniem produktów nieodpowiedniej jakości oraz roszczeniami klientów, które nie są objęte gwarancją”. Firma Gates, przeciwdziałając tej sytuacji, przekazała importerom produktów Gates informacje, które pozwalają na identyfikację podrabianych pasków. Celem dalszej ochrony marki oraz klientów zaleca się kupowanie pasków PowerGrip wyłącznie poprzez sieć dystrybucji firmy Gates. Przemysł samochodowy coraz częściej napotyka na problem podrabianych części. Gates podejmuje wszystkie możliwe kroki, żeby zapobiegać lub eliminować sprzedaż podrabianych produktów pod swoim logo. Istotne jest, aby wszystkie podmioty działające na rynku były zaangażowane we wspieraniu podobnych działań. Mechanicy lub sprzedawcy, którzy mają wątpliwości co do autentyczności produktu lub otrzymali ofertę zakupu pasów rozrządu PowerGrip znacznie poniżej cen rynkowych, proszeni są o kontakt z firmą Gates: [email protected] , tel. +48-69.44.57.622
-
[B6 AWX] Problem z zakupem osłony przegubu
jeżeli tak Ci powiedziano, to masz silnik o pojemności 3.0, 2.5 lub 1.8ccm z ASB (nawet z czeskim błędem jaki popełniłeś przy wpisywaniu numeru części) szukaj 8E0498203A, czyli 304334 , 4E0407285 VAG Numer LÖBRO 304332, który podałeś jest dla silnika ALZ (1.6B 102KM) Spidan 23696 też powinien pasować. Możliwe jednak, że został podmieniony przypadkowo w sklepie na inny.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
a ja nie bardzo rozumiem co tu sobie wypraszać?? poziom, manago czy znawcę eresów?? goldenline to taka nasza-klasa.. tylko dla zamożniejszych założenia te same..
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
A czego się spodziewałeś na goldenline?? kultury po corporacyjnych i menadżerach... kultury.. dżołk
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
A czego się spodziewałeś na goldenline??
-
[B5 AWT] Błąd 64764 - co to jest, w ABSie - dziwna praca ABSu.
Kolego, poszukaj dwie ostatnie strony działu układ hamulcowy. Znajdziesz dużo na temat Twojej usterki. Problemem jest asynchroniczne taktowanie czujników. Sprawdź który z czujników wywołuje błąd a następnie wyjmij, wyczyść i dosuń czujnik.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Korzeń, witamy!!
-
[B5 AFN] Tak nieśmiało i mój wykres
HA HA HA EOT Doprowadziłeś już paździocha do kultury?? Jak z vmax`em?
-
[B5 AFN] Tak nieśmiało i mój wykres
No właśnie mnie też to zdziwiło czego tak mało u kolegi wyszło :gwizdanie: W sumie to ja mam AFN..ciekawe ile w mojej padlinie wyjdzie Strach się bać może po modzie wróci do serii.. czyli 110KM
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
http://pl.youtube.com/watch?v=kHcBWkhqGy8
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Kup to i przekładaj sam wyświetlacz FIS. http://moto.allegro.pl/item521616714_audi_a4_licznik_fis_z_roku_2000_lift.html
-
[B7 BLB] Z czego spasują hamulce na przód ?
43mm dla tarcz 288 oraz 300mm.
-
[B7 BRE] Jaki płyn do chłodnicy ?
Plichta5
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Tez polecalem i mi ciołki przelali plyn do wspomagania o dobre 200ml. To jest akurat sprawdzony sposób na pozbycie się wycia z pompy wspomagania, więc dobrze zrobili. Akurat nadmiar płynu hydraulicznego na bank nie zaszkodzi.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Piwo z lodem... Flyer, jak z Twoją pompą wspomagania?
-
[B6 AVF] GJA multitronik naprawa sterownika - VAG błąd 17090
Super opisana naprawa. Gratuluję dobrej roboty
-
[B5 1Z] Ciężko pracuje skrzynia biegów z rana, gdy zimny
ATF?? żartujesz prawda.. (ATF-automatic transmission fluid)
-
[B6 AVF] Jaki nr katalogowy napinacza paska wielorowkowego?
do B5 jest drogi.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
przynajmniej mądrze gada [br]Dopisany: 05 Styczeń 2009, 22:38_________________________________________________POZIEK - RIDGE FORRESTER??
-
[B5 1Z] Problem z ABS'em
Problem był wielokrotnie omawiany na forum. Poszukaj. Czeka Cię: - sprawdzenie stanu czujników i koronek - wyczyszczenie i regulacja - w ostateczności wymiana czujnika.