Treść opublikowana przez spetsnaz
-
[B5 AFN] 0,5 litra oleju na 1000km
Zdecydowanie za dużo, 5L na 10000km. 0,5 L powinien Ci spalić od wymiany do wymiany. Jeżeli capią spaliny to bardzo prawdopodobne jest uszkodzenie uszczelniaczy w turbinie.
-
[B5 1Z] Bulgotanie w nagrzewnicy
U siebie nie mam klimy i mam to samo, wycieków nie widzę, oleju w zbiorniczku również więc się nie przejmuję.
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
fura zimna w garażu a ja już ciepły w domu, dziś za kółko już nie siadam, dokleję rano po przyjeździe do roboty 008 dynamiczne. Spanky jak wg Ciebie z przepływką?? Czyścić, czy nową?
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Spetznaz rzeczywiście są "elektryczne" bo napędzane mechanicznie od wałka rozrządu :polew: W PD masz pompę tandemową - jedna jej sekcja to vacumpompa, a druga to pompa paliwa. Gwoli ścisłości ostatnie VP poprzeczne montowane w Golfie IV i pokrewnych (kody silnika AGR, ALH, AHF, ASV) mają pompę podciśnieniową montowaną na głowicy i napędzaną od wałka rozrządu. Przy jakich obrotach? Masz rację, nie wiem czemu byłem przekonany że sprawdzałem kiedyś vacum pompę dla AWX i napęd był elektryczny. Jeżeli chodzi o obroty, to czytałem że podciśnienie ma osiągać do 0,98, więc teoretycznie powinno to być przy wyższych obrotach. Możliwe tez, że u grzegorzmana przycięła się jedna łopatka i stąd problemy z hamulcami.
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
000 na BS jest w pierwszym jpegu, ale kąta nie będę zmieniał bo pali na dotyk. Da coś wyczyszczenie przepływki czy kupować nową?_________________________________________________ luzik
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
z przepływką się zgodzę, filtr wymieniony a kierownic w 1Z nie ma
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
W AFN`ie powinno oscylować w granicy 0,98 barów.
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Powodem może być zużyta pompa podciśnienia lub nieszczelne przewody. Jako, że koszt nowej jest spory (ponad 700PLN), proponuję poszukać pompy na rynku "wtórnym" w silnikach PD są już niestety montowane pompy elektryczne, więc proponuję szukać z silników VP.
-
[B5 1Z] Średnica tłoczka
podskocz do sklepów Intercars w okolicy. Koszalin ul. Gnieźnieńska 36 Stargard Szczeciński - Stargard ul. Usługowa 2 Szczecin ul. Emilii Plater 7 Szczecin ul. Marii Dąbrowskiej 34 Wałcz ul. Wojska Polskiego 123 zadzwoń, zamów i podjedź po odbiór.
-
[B5 1Z] Średnica tłoczka
Zmień sklep, zestaw naprawczy dostaniesz w każdym IC. Potrzebujesz zestaw naprawczy AUTOFREN SEINSA D4532 do tłoczka o średnicy 38mm. Kosztuje około 11PLN, lepiej wg mnie kupić jednak kompletny zestaw naprawczy tylnego zacisku D4083 kosztuje 25PLN na stronę. Są w nim wszystkie gumki znajdujące się w zacisku i jarzmie.
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów
Witam!! Proszę o analizę logów: statyczny 000 2 x dynamiczny 003 statyczny 003 2 x dynamiczny 011 statyczny 004
-
[B5 1Z] Silnik traci moc
było.. szukaj na forum na temat zaworu n109
-
[B5 1Z] EGR - regeneracja, naprawa czy tylko wymiana??
Seba, dzięki za pomoc, ale już kupiłem
-
[A6 AFN] Jakiej firmy przeguby ?
nie oszczędzaj na przegubach.
-
[B5 AFN] Kopcenie po odpaleniu silnika
jeżeli nie występuje podczas jazdy na ciepłym silniku to pojęcia nie mam co to może być.
-
[B5 AFN] Kopcenie po odpaleniu silnika
możesz zrobić zdjęcie lub wrzucić wideo tego kopcenia??
-
[B5 AFN] Kopcenie po odpaleniu silnika
No to git, Powodem pierwszej usterki jest akumulator będący na wykończeniu, prąd przy rozruchu chwilowo spadł poniżej bodajże 8V, stąd potrójny sygnał dźwiękowy oraz kontrolka hamulca po podpaleniu. Możesz sprawdzić odpalając auto z dobrego źródła zasilania (inny aku lub kable) Przyczyną kopcenia wg mnie, jest parująca woda zebrana w układzie wydechowym. Właśnie po upływie oko 1-1,5minuty powinno się pojawić bardziej parowanie niż dymienie, jeżeli po rozgrzaniu auta problem nie występuje to nie masz się czym przejmować.
-
[B5 AFN] Kopcenie po odpaleniu silnika
Odpowiedz mi proszę na dwa pytania: Pierwsze to czy sygnał dźwiękowy pojawia się najczęściej rano przy odpaleniu auta, lub dłuższym postoju? Kolejne to czy kopcenie występuje na postoju czy tylko podczas jazdy. Jak wyczułeś ropę w spalinach?
-
[B5 AFF] Jaki przegub zewnętrzny ?
SPIDAN 22681 lub LOBRO 301955
-
[B5 1Z] Ile jest pasków klinowych ?
jeżeli z klimą to 2. Jeżeli masz narzędzia to możesz zrobić to sam. Potrzebny długi klucz płaski lub oczkowy prosty 15.
-
[B5 AJL] Co sądzicie o tych tarczach ?
to samo.. patrz wcześniejsze wypowiedzi.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
ta.. najlepszego
-
[B7 BLB] Z czego spasują hamulce na przód ?
odpowie mi ktoś ;] do czego??
-
[B5 BKE] Po uruchomieniu auta obroty gwałtownie się zwiększają
hmm.. skucha.. zmyliło mnie błędne oznaczenie silnika i charakter usterki. Dziękuję za poprawkę Sztomel
-
[B7 BLB] Koncepcja na dłubnięcie parcha - odsłona druga :)
rzeczywiście.. zarówno w A4 2.8 jak i A6 2.5TDI przegub ma 38 zębów. Farciarz