Treść opublikowana przez spetsnaz
-
[B5 AHU] Koszt remontu silnika
Moim zdaniem warto zainwestować w coś mocniejszego. Nie koniecznie PD, ale może warto pomyśleć o AVG/AFN. Pierwszy Anglik z brzega :> http://moto.allegro.pl/item465888935_silnik_kompletny_vw_passat_b5_1_9_tdi_rok_1999r.html
-
[B5 1Z] Świece żarowe od podgrzewacza nie grzeją
dodałem do tego wątku opis przekaźników. Może się przydać. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_sprawdzanie_swiec_zarowych_wynik-t45948.0.html;msg502346#msg502346
-
[B5 1Z] Średnica tłoczka
Co chcesz zamawiać w sklepie?? Sam tłoczek? Zestaw naprawczy?? Wybacz, ale nie bardzo rozumiem. Napisz proszę coś więcej, bo teraz jest mi ciężko Ci pomóc.
-
[B5 1Z] Świece żarowe od podgrzewacza nie grzeją
Napisz w jaki sposób sprawdzasz?? Odłączałeś czujnik temp. cieczy chłodzącej?
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
1929 STON.. chyba was pojebao Krzyniu
-
[B5 1Z] Średnica tłoczka
Po co Ci to?
-
[B6 AWX] Dziwne obroty silnika
Musisz podpiąć VAG`a. Prawdopodobnie jest to uszkodzenie elektozaworu paliwowego.
-
[B5 AFF] Łapa skrzyni biegów???
Szukaj w ASO, wbrew pozorom nie jest droga. (około 15-20 euro)
-
[B5 AHU] Koszt remontu silnika
Nawet AFN były tu dobrym rozwiązaniem. Da się przełożyć sporo osprzętu. Przy okazji zakupu można się też dopytać o układ hamulcowy, bo zatrzymać to na hamulcach z AHU będzie ciężko
-
[B5 1Z] Średnica tłoczka
54mm
-
[B5 AHU] coś buczy/huczy podczas hamowania
Kończą się klocki
-
[B5 1Z] Przegub zewnętrzny
jeżeli koniecznie chcesz kupić z allegro to bierz ten http://moto.allegro.pl/item475863531_przegub_audi_a4_a6_skoda_superb_vw_passat_lobro.html
-
[B5 1Z] Przy uruchamianiu zapala się wykrzyknik 3 razy i 3 razy pika dźwiek
Jaki akumulator kupiłeś?
-
[B5 1Z] Przy uruchamianiu zapala się wykrzyknik 3 razy i 3 razy pika dźwiek
Jeżeli w akumulatorze spadła pojemność (połączyły się cele) to napięcie będzie identyczne jak w sprawnym, jednak pod obciążeniem (rozruch) akumulator będzie miał dużo niższe natężenie.
-
[B5 1Z] Przy uruchamianiu zapala się wykrzyknik 3 razy i 3 razy pika dźwiek
Jest to typowy objaw padającego akumulatora, (ewentualnie problem z masą). Daj znać jaki akumulator wstawiłeś. Przy sporym przebiegu mogły się już wysypać łożyska w alternatorze ewentualnie regulator. W przypadku alternatora BOSCH nie ma problemów z wymianą, należy jedynie zdjąć koło pasowe alternatora (w Twoim przypadku nie powinno być tam sprzęgła) i już mamy dojście do łożysk. W przypadku VALEO konieczne jest rozlutowywanie alternatora.
-
[ALL B5] Wymiana stacyjki - czy to skomplikowane ?
tak
-
[ALL B5] Wymiana stacyjki - czy to skomplikowane ?
Potwierdzam to co napisał kolega leoncjo. Uszkodzona kostka stacyjki najczęściej prowadzi do uszkodzenia rozrusznika. Przykład uszkodzonej kostki stacyjki. http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_abc_problemy_z_instacj261_elektryczn261_nie_dzia322aj261cy_rozrusznik-t32110.0.html;msg380533#msg380533
-
[B5 1Z] Przegub zewnętrzny
Jeżeli skrzynia manualna to numer części ori 8D0498099B Oznaczenie zamiennika SPIDAN 22681 Zewn. uzębienie, od strony koła: 33 Wewnętrzne uzębienie, od strony koła: 30 Skrawanie: bez rowka w wewnętrznym elemencie Ilość zębów, obręcz ABS: 45 Warte uwagi są przeguby producentów SPIDAN lub LOBRO, w tym przypadku jakość idzie w parze z ceną. Przegub do 1Z renomowanego producenta będzie kosztował Cię około 150PLN.
-
[B5 AFN] Pokrywa zaworów - wyciek oleju przez śruby mocujące
Słabo szukałeś.[br]Dopisany: 17 Listopad 2008, 18:47_________________________________________________ Uszczelki firmy ELRING są dobrej jakości. Niestety nie są dostępne razem z grzybkami. Jeżeli chcesz kupić komplet (uszczelkę razem z grzybkami), możesz pokusić się o jeden z zestawów (sortowane wg cen, od najwyższej): FEBI - FE15194, AJUSA - AJU56006400, GOETZE - 2427921000, w zestawach znajduje się uszczelka + 3 x uszczelnienie mocowania pokrywy (grzybki+podkładki). Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zakup uszczelki ELRING 619.771 (028103483G) oraz zestawu uszczelnienia śrub FEBI FE15192. Ten ostatni w IC kosztuje 29,69zł za komplet.
-
[B5 AFN] Jak sprawdzic jaki mam rodzaj klocków hamulcowych ?
PRZÓD: 2 x tarcze 288x25mm 4A0 615 301C - ATE 24.0125-0105.1 zacisk hamulcowy lewy 8E0 615 123A zacisk hamulcowy prawy 8E0 615 124A 2 x jarzmo zacisku hamulcowego 3B0 615 125 zestaw klocków hamulcowych 8D0 698 151C - ATE 13.0460-7077.2 TYŁ: 2 x tarcze 245x10mm 8D0 615 601B - ATE 24.0110-0210.1 ważne - przy wymianie tarcz tylnych konieczna jest również wymiana łożysk i uszczelniaczy piasty zacisk hamulcowy lewy 8E0 615 423 zacisk hamulcowy prawy 8E0 615 424 2 x jarzmo aluminiowego zacisku hamulcowego 8E0 615 425 w ostateczności mogą pozostać jarzma z 1Z zestaw klocków hamulcowych 8E0 698 451A - ATE 13.0460-2820.2[br]Dopisany: 17 Listopad 2008, 17:59_________________________________________________ Nie masz ich w swoim modelu.
-
[ALL] Napęd quattro - czy da się go wyłączyć ?
Flyer, jesteś boski. Sam to miałem napisać
-
[B5 AGB] S4 Pierd... tarcze ATE
Tył jest ok A jak wyglądały ostatnio klocki przy wymianie? Ścierają się równomiernie na każdym z tłoczków w zacisku?
-
[B5 AGB] S4 Pierd... tarcze ATE
Norbi chłopaku, lipa straszna z tymi hamulcami. Pierwsze co musisz zrobić, to sprawdzić jak się sprawują hamulce na tyle. Problem może być w tym, że tył słabo trzyma przez co hamulce z przodu biorą na siebie całą robotę zatrzymywania auta. Nie chce mi się wierzyć, że tak szybko przegrzewają się i deformują tarcze 321mm przy masie S4. :/ Fabryczny układ hamulcowy w esie powinien w zupełności wystarczyć do skutecznego zatrzymania tego samochodu.
-
[B5 AHU] Po wymianie paska rozrzadu wyskoczyl blad
http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t46524.0.html;highlight=n109
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
O ! Przegryze temat cena śmieszna, opony naprawdę warte polecenia, sprzedaje kumpel z pracy. Jak coś to wal do mnie.