Treść opublikowana przez spetsnaz
-
3 urodziny klubu :)
GJ Tak trzymać
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
Wybacz kolego, ale coś Ci się pomyliło. Siłą hamowania i jej rozłożeniem na koła w tym modelu steruje pompa ABS.
-
[B5 ARM] Wymiana klocków hamulcowych - jaki mam układ hamulcowy ?
Kolego, czy Ty potrafisz czytać?? Napisałem wyżej numery klocków hamulcowych. Podając te numery w sklepie (np. InterCars) sprzedawca pod Ci właściwy towar. Pozostaje jedynie wybór producenta, ale na to już Ci nie odpowiem.
-
[B5 1Z] Zbyt duże zużycie paliwa
W moim przypadku 50/50 miasto/trasa: AFN - średnio 1000km na baku 1Z - średnio 850km na baku
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
http://wirtualnemedia.pl//article/2622787_1700_osob_oszukanych_na_motoryzacyjnym_portalu_ogloszeniowym_OTOMOTO.htm GRUBO!!!!
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
?? O czym piszesz? Jaki korektor hamowania??
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Suli sto lat
-
[B5 ARM] Wymiana klocków hamulcowych - jaki mam układ hamulcowy ?
Posiadasz układ Lucas, klocki przód o numerze 8E0698151A. Z tyłu musisz sprawdzić czy posiadasz zaciski aluminiowe czy żeliwne. (w Twoim roczniku były montowane oba typy) Klocki hamulcowe dla zacisku żeliwnego - nr klocków 4D0698451A. (ZACISK ŻELIWNY) Klocki hamulcowe dla zacisku aluminiowego - nr klocków 8E0698451A. (ZACISK ALUMINIOWY) Na wymianę tylnych klocków radzę oddać auto do warsztatu (jeżeli nie posiadasz narzędzi koniecznych do wkręcenia tłoczka). Tłoczki w tylnych zaciskach są WKRĘCANE i łatwo je uszkodzić przez nieumiejętne wciskanie tłoczka na siłę.
-
[B5 AHU] Wymiana silnika
Pamiętajcie tylko, że przy swap`ie na AFN trzeba też zmieniać ECU.
-
[B5 AJM] Koncepcja na dłubnięcie parcha
Czyli jarzmo 4B0615125A, super dziękuję
-
[B7 BLB] Pompa serwa a układ paliwowy
Pompa jest napędzana z wałka rozrządu. Jest to pompa paliwa i pompa podciśnienia czyli mamy 2 w 1. Problem może wynikać z nieszczelności pompy.
-
[B7 BLB] Pompa serwa a układ paliwowy
Serwa podciśnieniowe wykorzystują spadki ciśnień pomiędzy próżnią (podciśnieniem) a ciśnieniem powietrza atmosferycznego. Te różnice ciśnień wzmacniają siłę nacisku stopy. W samochodach z silnikiem benzynowym próżnię wytwarza ssanie silnika, w dieslach funkcje tą przejmuje pompa podciśnienia.
-
[B5 AFN] Mała skuteczność hamulców
możliwe.. [br]Dopisany: 04 Styczeń 2009, 18:26_________________________________________________ Wiem już co mnie zmyliło z pompą w silnikach benzynowych jest elektryczna pompa podciśnienia.
-
[B7 BLB] Pompa serwa a układ paliwowy
Chodzi o pompę podciśnienia/paliwa.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
pneumat jest tylko na tyle, na przodzie są zwykłe gazowe amorki, tylko zabezpieczone dodatkową gumą. Chyba nie (przód i tył jest zawieszony na miechach): http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=75011 Może i tak, nie będę się sprzeczał, w ETCE przód jest opisany jako amortyzator gazowy a tył jako pneumatyczny. [br]Dopisany: 05 Luty 2009, 15:13_________________________________________________ Stał za nisko jak na allroada, sam robiłem zdjęcie :gwizdanie:
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
pneumat jest tylko na tyle, na przodzie są zwykłe gazowe amorki, tylko zabezpieczone dodatkową gumą.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Nie ma to jak obniżyć allroada
-
[B5 AJM] Koncepcja na dłubnięcie parcha
jaro4444 czy możesz potwierdzić numer tego jarzma? Z Etki wynika, że jest to jarzmo o numerze 4B0615125A
-
[B7 BLB] Koncepcja na dłubnięcie parcha - odsłona druga :)
jaro4444, jak wygląda kwestia instalacji elektrycznej przy nowym motorku? Wszystko pasuje, jak z ECU? Dobrze, że masz ośkę, bo przy Q założę się, że by siedziały na tyle 335x22 z phaetona.
-
[B5 1Z] Skrzynia - wymienić czy remontować ?
EEN na 100% pasuje, przełożenia są minimalnie dłuższe niż CPC, pozostaje kwestia dokupienia sprzęgła (jeżeli Twoje jest w słabym stanie) oraz koniecznie wymień symering na wale. Koszt nie jest wielki a jeżeli zacznie Ci puszczać olej to trzeba ponownie demontować skrzynię.
-
[B6 AVF] Schemat paska wielorowkowego
Podaj prawidłowe oznaczenie paska.
-
[B5 1Z] Skrzynia - wymienić czy remontować ?
Ja już jestm po wymianie skrzyni, w moim przypadku CPC zamieniłem na EEN z Passata AVB 2004r.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
ja polecam Adama Ziolkowskiego - 0501 14 14 58 mi pomalował bardzo ładnie..szybko i cena za wileńskim ma swój warsztat. Dzięki adamooo, za 1,5 tygodnia mogę zadzwonić i ustawić się na konkretny termin. W tej chwili musi ogarnąć wszystko co ma na podwórku.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Andy 100 lat
-
[B5 AJM] Identyfikacja skrzyni przy jej zakupie
kolego danielm21, założyłeś wątek o podobnej tematyce. Napisałem Ci grzecznie jakiej skrzyni masz szukać. Poczytaj w założonym przez siebie wątku.